Dodawanie leku do recepty...
Loading...

E-recepta online

Lek
Wyszukaj lek poniżej
Wybierz lek do E-recepty!
Dodaj lek
Nie wiesz jaki lek wybrać?

Podsumowanie

Koszt konsultacji:
59,00 zł
Przejdź do wywiadu

Wszystko załatwisz w trzech prostych krokach

Krok 1

Wypełnij zgłoszenie w 3 minuty i zapłać online

Krok 2

Weryfikacja zgłoszenia, rozpoczęcie telekonsultacji

Krok 3

Otrzymujesz w kilka minut SMS lub mailem E-receptę

Recepty online to bezpieczeństwo i wygoda

Przyjmowanie stałych leków na receptę wiąże się z regularnym odwiedzaniem swojej przychodni lub umawianiem się co miesiąc na konsultację telefoniczną. To oczywiście powoduje, że tracisz swój czas. Dzięki takim platformom jak E-recepta.net możesz go zaoszczędzić, ponieważ wystawienie recepty trwa zaledwie 15 minut! Koniec ze staniem w kolejce do swojego lekarza i kontaktem z osobami chorymi w placówce medycznej. Dzięki nam nie musisz też czekać na telefon zwrotny swojego lekarza rodzinnego. Wystawianie recepty online jest więc nie tylko wygodnym, ale też bezpiecznym rozwiązaniem, z którego może skorzystać każdy, kto potrzebuje stałego dostępu do swoich leków.

Dbamy o to, abyś skontaktował się z wysokiej jakości lekarzem o wieloletniej praktyce, który odpowiednio zadba o Twój stan zdrowia.

Już kilka lat temu pojawiły się recepty online, które wykorzystywane były równolegle do wersji papierowej. Od 8 stycznia 2020 roku E-recepta stała się obowiązkowym dokumentem, który wystawia lekarz w trakcie lub po wizycie pacjenta. Recepty online mogą być wystawiane nie tylko w trakcie stacjonarnej wizyty u lekarza. Możliwa jest także teleporada lub internetowa konsultacja lekarska, z której możecie skorzystać w naszym portalu.

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem o tym, czym jest E-recepta, co na niej się znajduje i jak można ją zrealizować.

Recepta online - jak możesz ją otrzymać?

E-recepta online jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wpisać pierwsze trzy litery leku, by wyszukiwarka automatycznie podpowiedziała najlepsze propozycje. Po wybraniu medykamentu z listy należy wypełnić wywiad medyczny, a następnie opłacić koszt konsultacji lekarskiej. Jeśli nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań, lekarz wystawi E-receptę, a kod zostanie wysłany drogą mailową lub na wskazany numer telefonu. Wystawienie recepty online trwa zaledwie 15 minut, jednak w wyjątkowych przypadkach lub w godzinach między 20:00 a 08:00 rano, czas ten może się wydłużyć do 24 godzin.

Dlaczego warto?

E-recepta.net to innowacyjny portal dzięki któremu łatwo umówisz się na telekonsultacje medyczną online.

Na rynku wyróżnia nas współpraca z wykfalifikowaną i certyfikowaną kadrą medyczną z różnych specjalizacji. Każde zgłoszenie jest dla nas ważne i staramy się w jak najlepszy i najszybszy sposób zrealizować, co więcej wypełnisz je w zaledwie 3 min.

+ 30 000

Udzielonych konsultacji online

+ 18 000

Zadowolonych pacjentów

Co znajduje się na e-recepcie online?

Tak jak wspomnieliśmy, E-recepta online to elektroniczny odpowiednik dotychczasowej recepty w postaci papierowej. W e-recepcie znajdują się następujące informacje:

 • dane pacjenta (dane osobowe, numer pesel);
 • dane osoby, która wystawia receptę;
 • miejsce wystawienia E-recepty;
 • daty wystawienia i ważności recepty;
 • informacje o lekach (w tym m.in. przepisany lek, ilość opakowań leku, dawkę i postać leku, a także sposób jego dawkowania);
 • czterocyfrowy kod recepty.

Dla kogo jest recepta przez internet?

E-recepta online to propozycja dla wszystkich osób, które szukają wygodnego i bezpiecznego sposobu na zamówienie recepty bez wychodzenia z domu. Z naszych usług korzystają pacjenci regularnie przyjmujący określone leki, ale też osoby, które jednorazowo potrzebują określonego lekarstwa ze względu na stan zdrowia. Z naszej platformy mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie.

Recepty przez internet w trakcie konsultacji medycznej

Dużym atutem nowoczesnego systemy recept jest to, że mogą być wystawiane jednakowo w stacjonarnej przychodni oraz podczas internetowej konsultacji medycznej lub teleporady. Konsultacja lekarska na odległość zyskała na znaczeniu zwłaszcza w czasach pandemii koronawirusa, gdzie ograniczony został dostęp do lekarzy oraz wprowadzono obostrzenia w zakresie przemieszczania się ludzi.

E-Recepta.net zapewnia:

Dostęp 7 dni w tygodniu

Prywatność

Profesjonalny zespół medyczny

Bezpieczeństwo danych

Ciekawostki o e-recepcie

 • Recepta zbiorcza to dokument, na którym lekarz może wpisać 5 leków. Na jednej e-recepcie może znajdować się tylko jeden lek;
 • Dokument jest niezniszczalny;
 • Błędy mogą poprawiać farmaceuci;
 • Przy chorobach przewlekłych lekarz może wystawić receptę ważną rok;
 • Uniwersalna recepta. E-recepta pozwala na zakup tańszych zamienników.

FAQ - JAK OTRZYMAĆ E-RECEPTĘ?

Oczywiście. Recepty online od E-recepta.net wystawiane są przez lekarzy, którzy są do tego uprawnieni na podstawie art. 42 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. Ustęp pierwszy tego artykułu brzmi aktualnie: Lekarz orzeka o stanie zdrowia określonej osoby po uprzednim, osobistym jej zbadaniu lub zbadaniu jej za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności, a także po analizie dostępnej dokumentacji medycznej tej osoby.
Jeśli nie możesz znaleźć leku w słowniku, możesz zgłosić się na wizytę recepturową „otwartą”, w której nie wybierasz leku ze słownika - w takiej sytuacji wpisujesz w wywiadzie jakie leki przyjmujesz, a lekarz na podstawie uzupełnionych informacji, przesłanej dokumentacji medycznej i ewentualnych dodatkowych pytań przepisze najodpowiedniejszy lek. Pamiętaj, nasi lekarze nie wystawiają E-recept na leki psychotropowe i narkotyczne.
Wszystkie recepty wystawiane są bez refundacji, ich odpłatność wynosi 100%.
Przede wszystkim sprawdź, czy podana przez Ciebie nazwa leku jest prawidłowa. Przypominamy, że jak tylko wpiszesz 3 pierwsze litery, nasz system zaproponuje Ci listę leków, z której możesz wybrać ten, który potrzebujesz. Pamiętaj również, że nie wystawiamy recept online na leki psychotropowe i narkotyczne.
Tak, każdą E-receptę można zrealizować w wybranej przez siebie aptece. Nie ma również konieczności realizacji wszystkich recept jednego dnia.
Nie, lekarz za każdym razem podejmuje decyzję na podstawie wywiadu, dokumentacji, kontaktu z pacjentem. Jeśli nie ma wskazań medycznych do przypisania danego leku lub ilości opakowań, nie będzie możliwości przepisania recepty online. Lekarz podczas kontaktu z pacjentem uzasadnia taką decyzję.
Recepta online jest usługą polegającą na przepisaniu przez lekarza leków, po wcześniejszym zbadaniu stanu zdrowia pacjenta oraz zapoznaniu się z dokumentacją medyczną za pośrednictwem systemu teleinfomratycznego umożliwiającego zdalną łączność.
W E-recepta.net udzielamy telekonsultacji medycznych online osobom pełnoletnim.
Jeśli przyjmujesz leki na receptę, często zmuszony jesteś odwiedzać lekarza, tylko po to, aby przepisał Ci odpowiedni lek. Natomiast korzystając z E-recepta.net nie musisz umawiać się na wizyty w poradni, czekać w kolejce do gabinetu i narażać się na kontakt z innymi chorymi. Zamiast tego receptę online szybko i wygodnie zamówisz i otrzymasz przez Internet. Nawet jeśli akurat przebywasz poza miejscem zamieszkania (np. w trakcie wakacji). Poza tym w E-recepta.net zapewniamy prosty i intuicyjny system wyszukiwania leków. Wystarczą 3 pierwsze litery, aby nasza wyszukiwarka odnalazła potrzebny lek.
W ramach usługi telekonsultacji możliwe jest uzyskanie E-recepty na maksymalnie 4 leki.
Podczas konsultacji - recepta onlline możliwe jest uzyskanie E-recepty na maksymalnie 4 leki. Łączna suma opakowań nie może być większa niż wystarczająca na 3 miesięczną terapię.
Staramy się realizować wszystkie telekonsultacje na bieżąco. Standardowy czas oczekiwania wynosi do 15 minut. Zgłoszenia realizowane są 7 dni w tygodniu w godzinach od 7:00 do 22:00.
Jeśli w ciągu 12h nie otrzymałeś/aś żadnej odpowiedzi z naszego portalu, w pierwszej kolejności sprawdź folder SPAM - lekarz mógł wysłać wiadomość i oczekuje na odpowiedź. W przypadku braku wiadomości od lekarza skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub napisz na adres [email protected]
Zamówioną receptę online wyślemy na podany przez Ciebie adres e-mailowy oraz sms-em na Twój numer telefonu.
Receptę online, tak jak i receptę tradycyjną, należy zrealizować w ciągu 30 dni od jej wystawienia. Wyjątkiem są antybiotyki, dla których ważność recepty wynosi 7 dni.
Już kilka lat temu pojawiły się recepty online, które wykorzystywane były równolegle do wersji papierowej. Od 8 stycznia 2020 roku e-recepta stała się obowiązkowym dokumentem, który wystawia lekarz w trakcie lub po wizycie pacjenta. Recepty online mogą być wystawiane nie tylko w trakcie stacjonarnej wizyty u lekarza. Możliwa jest także teleporada lub internetowa konsultacja lekarska, z której możecie skorzystać w naszym portalu. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem o tym, czym jest e-recepta, co na niej się znajduje i jak można ją zrealizować.
Nazwa e-recepta odnosi się do systemu informatycznego, którego zadaniem jest ułatwienie życia pacjentom i lekarzom. E-recepty ułatwiają zakup leków oraz docelowo mają zapobiegać powstawaniu i realizacji recept sfałszowanych. Pod względem działania nowa e-recepta jest bardzo zbliżona do starszej, papierowej wersji. Różnica polega na tym, że proces jej wystawiania i realizacji (od wspomnianego 8 stycznia 2020 roku), odbywa się w stu procentach w przestrzeni internetowej.
Tak jak wspomnieliśmy, e-recepta online to elektroniczny odpowiednik dotychczasowej recepty w postaci papierowej. W e-recepcie znajdują się następujące informacje:
 • dane pacjenta (dane osobowe, numer pesel);
 • dane osoby, która wystawia receptę;
 • miejsce wystawienia e-recepty;
 • daty wystawienia i ważności recepty;
 • informacje o lekach (w tym m.in. przepisany lek, ilość opakowań leku, dawkę i postać leku, a także sposób jego dawkowania);
 • czterocyfrowy kod recepty.

Z perspektywy lekarzy i pacjentów proces wystawiania wystawienia e-recept jest bardzo prosty i intuicyjny.

W skrócie odbywa się to według poniższego schematu:

 1. Odbywa się konsultacja lekarska przeprowadzona przez lekarza stacjonarnie lub na odległość;
 2. Po przeprowadzeniu badania lekarz wystawia receptę w formie elektronicznej;
 3. Pacjent otrzymuje dedykowaną wiadomość SMS, w której znajduje się kod czterocyfrowy, a także wiadomość e-mail w formacie PDF z kodem QR lub tradycyjny wydruk;
 4. Pacjent może zrealizować e-receptę w różnych aptekach w zależności od swojej potrzeby.

Szczegółowe informacje dotyczące stanu zdrowia oraz historii leczenia pacjenta znajdują się w Internetowym Koncie Pacjenta (w skrócie IKP). IKP to bezpłatna aplikacja przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia. Konto pacjenta tworzy się w wyniku rejestracji. Następnie logowanie się do IKP możliwe jest za pomocą profilu zaufanego lub też dowodu osobistego z elektroniczną warstwą. Alternatywą pozostaje logowanie się za pomocą internetowego konta bankowego w wybranych bankach.
W IKP macie dostęp do całej historii swojego leczenia, a także możecie sprawdzić elektroniczne recepty. Do najważniejszych funkcjonalności aplikacji rządowej należą:
 • możliwość wykupienia leków z e-recepty online w dowolnej aptece;
 • opcja zamówienia e-recepty na leki stałe;
 • możliwość udostępnienia informacji o stanie zdrowia dla lekarza lub bliskiej osoby;
 • pełna kontrola nad historią medyczną dzieci, nim nie ukończą 18. roku życia;
 • odbiór e-recepty bez wychodzenia z domu. E-recepta online wystawiona może być m.in. na choroby przewlekłe, a wcześniej musi się odbyć konsultacja lekarska z lekarzem;
 • odbieranie e-skierowania na badania;
 • możliwość złożenia wniosku o EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego);
 • zmiana pielęgniarki lub lekarza pierwszego kontaktu;
 • możliwość uzyskania informacji o kwarantannie oraz pobrania Unijnego Certyfikatu COVID;
 • dostęp do e-zwolnień pacjenta;
 • dostęp do wskazań medycznych i zaleceń przygotowanych przez lekarzy.

Obecnie lekarze wystawiają e-receptę online, do której dostęp jest ciągły. Wystarczy wejść na swoje konto pacjenta i zweryfikować, co lekarze przepisali na wybranej e-recepcie. Z e-receptą nie musicie martwić się o to, że ona gdzieś się Wam zawieruszy.

Zakup leków w aptece jest bardzo prosty. E-receptę można zrealizować na trzy różne sposoby. Jednym z nich jest podanie farmaceucie numeru PESEL oraz czterocyfrowego kodu z wiadomości SMS.

E-receptę można zrealizować także przez podanie pliku PDF z kodem, który następnie farmaceuta skanuje, aby zweryfikować poprawność e-recepty i na jej podstawie wybrać przepisane leki.

Trzecim sposobem jest okazanie wydruku informacyjnego w wersji papierowej z numerem PESEL, który wystawił lekarz.

Każdy z tych sposobów jest bardzo szybki oraz pozwala na pełną kontrolę realizacji recepty, a także tego, czy pacjent zakupił potrzebne leki. Pod tym kątem e-recepta jest dużo bardziej praktyczna niż dotychczasowa tradycyjna recepta. Stosowanie e-recept wpłynęło korzystnie na jakość oraz czas obsługi pacjentów.

Atutem e-recept jest to, że mogą być zrealizowane nie tylko przez osobę chorą, ale także przez jej bliskich. To duże ułatwienie, dzięki któremu rodzina może skutecznie pomóc osobom starszym w zakupie wyrobów medycznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli chcecie wykupić leki w imieniu innej osoby, to niezbędne jest podanie numeru PESEL pacjenta, na którego wystawiona jest e-recepta. Dzięki temu schorowane osoby mogą otrzymać lek, bez wychodzenia z domu.

E-receptę z powodzeniem można zrealizować w dowolnej aptece w całej Polsce. Obecnie apteki mają obowiązek przygotowania swojego systemu sprzedaży do realizacji e-recepty w postaci elektronicznej.

Pacjenci lub ich osoby bliskie muszą pamiętać o tym, że wszystkie opakowania konkretnego leku należy wykupić w jednej aptece. Jeżeli kupi się tylko część tego samego leku, to niemożliwy będzie zakup pozostałej części w innej placówce. Jedyną opcją pozostaje wówczas powrót do danej apteki i dokupienie reszty leku przepisanego na e-recepcie.

W określonych przypadkach może to być pewne utrudnienie, zwłaszcza gdy zakup leków odbywa się poza miejscowością zamieszkania danej osoby. Jeżeli w aptece dany lek nie jest dostępny w pełnej dawce, to warto wstrzymać się z zakupem i znaleźć inną placówkę.

Obowiązek wystawiania recepty przez internet spoczywa na tych samych osobach, które posiadają uprawnienia do wystawiania recept papierowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do grona osób, które mają uprawnienia do wystawienia recept zaliczają się:
 • lekarze;
 • pielęgniarki;
 • lekarze dentyści;
 • starsi felczerzy i felczerzy;
 • położne.

Obecne realia sprawiają, że pojawienie się takiego systemu jak e-recepta było nieuchronne. To efekt postępu technologicznego oraz ułatwiania funkcjonowania ludziom. Wydaje się, że e-recepta nie powinna mieć żadnych wad, jednak są głosy, które na nie wskazują. Przede wszystkim z e-receptą największe problemy mieli starsi lekarze, którzy nie są zaawansowani technologicznie.

Ostatnie kilkanaście miesięcy sprawiło jednak, że dość szybko musieli się przestawić na nowy sposób wystawiania recept. Wydaje się nam, że okres największych trudności został pokonany i obecnie z e-receptą lekarze nie powinni już mieć problemów.

Na początku 2020 roku nie wszystkie przychodnie były przygotowane technologicznie i osobowo do płynnego wprowadzenia nowego systemu i zdarzały się problemy, gdy nieprzeszkolone osoby chciały wystawić receptę. E-recepty są jednak dość intuicyjne i odpowiednie szkolenia sprawiły, że obecnie ten problem został rozwiązany.

Więcej FAQ

Skorzystaj z konsultacji online i otrzymaj E-receptę

Jeżeli zmagasz się z chorobą lub potrzebujesz leków, to zapraszamy do skorzystania z konsultacji medycznej online. W jej trakcie lekarz przeprowadzi dokładny wywiad, a na koniec wystawi E-receptę na potrzebne Ci leki. To tanie i szybkie rozwiązanie, dzięki któremu szybciej wrócisz do zdrowia. Nasze usługi cechują się profesjonalizmem i dbałością o dobro i komfort pacjentów.