Cena: 99zł, kolejna wizyta -20%

Wybierz specjalizację

Gastroenterologia to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz gruczołów trawiennych. Gastroenterolog, który często nazywany jest także gastrologiem, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wszystkich schorzeń i problemów ze strony układu pokarmowego, który odgrywa kluczową rolę w organizmie, a każde zaburzenie z nim związane może znacznie obniżyć jakość życia pacjenta. Z racji tego, bardzo ważne jest, aby szukać specjalistycznej pomocy u gastrologa, jeśli zauważymy u siebie niepokojące dolegliwości związane z układem trawiennym.

Dla wielu pacjentów, borykających się z problemami natury gastrologicznej, ogromną przeszkodę stanowi długa kolejka oczekiwania na wizytę oraz ograniczony dostęp do specjalisty w danym regionie. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi konsultacja gastroenterologiczna online, która pozwala na szybki i wygodny kontakt ze specjalistą oraz możliwość uzyskania rzetelnej porady w kwestii leczenia chorób układu pokarmowego.

Gastrolog online - jak przebiega e-wizyta?

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z różnego rodzaju dolegliwościami trawiennymi. Problemy z układem pokarmowym mogą mieć różne przyczyny i objawy, dlatego warto zasięgnąć porady specjalisty, jakim jest gastrolog. Wraz z rozwojem telemedycyny, konsultacje online stały się coraz bardziej popularną formą rozmowy z lekarzem, wybieraną przez mnóstwo osób, niezależnie od wieku.

Konsultacja gastroenterologiczna online jest bardzo zbliżona do tradycyjnej wizyty w poradni. Przed samą wizytą warto przygotować wyniki ostatnich badań oraz dotychczasową dokumentację medyczną. Podczas konsultacji online gastrolog przeprowadza dokładny wywiad medyczny, zadając pytania o główne objawy i dolegliwości.. Lekarz pyta również o występowanie innych chorób, o przyjmowane na co dzień leki, a także o tryb życia i nawyki żywieniowe. Na podstawie zebranych od pacjenta informacji, gastrolog online jest często w stanie postawić diagnozę i ustalić leczenie. Czasem jednak sama e-wizyta nie wystarczy i lekarz musi wystawić pacjentowi skierowanie na odpowiednie badania, które mają na celu pomóc w ustaleniu prawidłowego rozpoznania choroby.

Konsultacja online jest wygodnym i bezpiecznym sposobem na uzyskanie fachowej porady, zwłaszcza w sytuacji, gdy udanie się na wizytę stacjonarną jest niemożliwe.

Lekarz gastrolog gotowy do udzielenia wsparcia

Konsultacja online - jakie korzyści z niej wynikają?

Wizyta online u gastrologa niesie za sobą wiele korzyści. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu i wygoda, ponieważ pacjent nie traci czasu i pieniędzy na dojazdy do gabinetu lekarskiego, a wizytę może odbyć z każdego miejsca na świecie, bez wychodzenia z domu. Z konsultacji przez internet korzysta również wiele osób ze względu na większy komfort psychiczny. Pacjenci czasem wstydzą się rozmawiać o swoich problemach gastrycznych, takich jak biegunka, zaparcia czy wzdęcia. Podczas e-wizyty rozmowa z lekarzem wydaje się być bardziej dyskretna, co pozwala na zmniejszenie dyskomfortu u pacjenta.

Ogromną zaletą konsultacji online jest możliwość uzyskania od specjalisty różnych świadczeń, po które nie trzeba się specjalnie wybierać do gabinetu. E-wizytę umawia wielu pacjentów, którzy potrzebują przedłużyć zastosowane już leczenie, chcą uzyskać od specjalisty zwolnienie z pracy lub skierowanie na badania. Lekarz podczas teleporady może wystawić receptę w formie elektronicznej, e-skierowanie na dodatkowe badania oraz e-zwolnienie lekarskie, jeśli uzna to za niezbędne. Numer danego zlecenia otrzymuje się w formie kodu poprzez wiadomości SMS lub na adres e-mail.

Czym się zajmuje i jakie choroby leczy gastrolog?

Lekarz gastrolog to specjalista gastroenterologii, która pozostaje jedną z dziedzin chorób wewnętrznych. W swojej codziennej pracy musi nie tylko diagnozować, często wykonując inwazyjne badania (takie jak kolonoskopia czy gastroskopia), ale i skutecznie leczyć choroby układu pokarmowego. Do chorób, z którymi najczęściej ma styczność w swoje praktyce klinicznej należą:

  • wrzody żołądka i dwunastnicy;
  • choroby przełyku: refluks, achalazja, przełyk Barretta, uchyłki;
  • zakażenia bakterią Helicobacter pylori;
  • choroba Crohna;
  • celiakia;
  • uchyłki i polipy jelita grubego;
  • wrzodziejące zapalenie jelita grubego;
  • rak jelita grubego;
  • ostre i przewlekłe zapalenie trzustki;
  • choroby wątroby: marskość, ostra niewydolność wątroby;
  • cholestaza;
  • kamica żółciowa i przewodowa;
  • ostre i przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego;
  • zespół jelita drażliwego.

Lekarz gastrolog - Jak mogę Ci pomóc?

Gastrolog online - z jakimi objawami się do niego zgłosić?

Pacjenci powinni zwrócić się do gastrologa online, jeśli doświadczają jakichkolwiek niepokojących objawów związanych z układem trawiennym, do których zaliczają się:

  • przewlekłe bóle brzucha;
  • biegunka lub zaparcia;
  • nudności i wymioty;
  • wzdęcia;
  • utrata apetytu;
  • spadek wagi;
  • uczucie pieczenia w przełyku;
  • zaburzenia połykania;
  • krew w kale.

Jeśli dokuczają ci jakiekolwiek z wyżej wymienionych dolegliwości i chcesz zadbać o swoje zdrowie, nie czekaj i uzyskaj poradę od gastrologa online. Cenimy sobie profesjonalizm i gwarantujemy, że nasi specjaliści zaoferują ci fachową pomoc i odpowiedzą na wszelkie pytania.

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania:

Tak, gastrolog online może skierować pacjenta na badania dodatkowe. W trakcie konsultacji online gastrolog może zlecić badania laboratoryjne, obrazowe lub endoskopowe, jeśli uzna to za niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy i zaplanowania odpowiedniego leczenia. Badania, które zlecane są pacjentom: USG jamy brzusznej, gastroskopia, kolonoskopia, a także tomografia czy rezonans.
Do gastrologa powinny zgłosić się osoby, które zauważyły u siebie utrzymujące się przez dłuższy czas objawy takie jak: bóle brzucha, nudności i wymioty, biegunki lub zaparcia, brak apetytu i spadek masy ciała. Konsultacji z lekarzem powinno się także zasięgnąć w przypadku występowania w rodzinie chorób, takich jak: choroba Leśniowskiego-Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego, wirusowe zapalenie wątroby, wrzody żołądka.
Konieczność zmiany diety i stylu życia zależy od konkretnej sytuacji i diagnozy. W niektórych przypadkach dieta może być jednym z głównych czynników wpływających na problemy trawienne i wtedy gastrolog może zalecić jej zmianę diety lub wprowadzenie odpowiednich suplementów.

 

Źródła:

  • A. Szczeklik, P. Gałecki, Interna Szczeklika 2020, Wydawnictwo Medycyna Praktyczna, Kraków 2020
  • American College of Gastroenterology. What is a Gastroenterologist? (https://gi.org/patients/gi-health-and-disease/what-is-a-gastroenterologist/) Dostęp [14.09.2022]

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszej innowacyjnej usługi zdalnych konsultacji medycznych, dzięki czemu zapewnisz sobie profesjonalną usługę medyczną bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. O Twoje zdrowie zadbają renomowani specjaliści, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, na wyjeździe służbowym, czy też na wakacjach. Wypełnij formularz, opłać e-konsultację i poczekaj na telefon od naszego lekarza.

Każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu pacjenta, dlatego stosuj się do wskazań naszego specjalisty. Jeżeli zauważysz niepokojące objawy, to skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.