Najpopularniejsze leki

kolejna wizyta -20%

Uzyskaj receptę online

 • Krok 1 Wybierz leki z wyszukiwarki
 • Krok 2 Uzupełnij wywiad i opłać konsultację
 • Krok 3 Oczekuj na kod do e-recepty lub wiadomość od lekarza
kolejna wizyta -20%

Wybierz specjalizację

 • Krok 1 Wybierz specjalistę i termin, który najbardziej Ci odpowiada
 • Krok 2 Uzupełnij wywiad i opłać konsultację
 • Krok 3 Oczekuj na telefon o ustalonej godzinie
Tabletki na odchudzanie
Potrzebujesz recepty?
Zamów konsultację

Tabletki na odchudzanie na receptę – kto może stosować?

Stosowanie tabletek na odchudzanie na receptę zaleca się wyłącznie w przypadku osób, u których zdiagnozowano otyłość, a nie lekką nadwagę. Różnica polega bowiem na wskaźniku BMI, a o osobach otyłych mówimy wtedy, gdy wynosi on więcej niż 30 kg/m2. Wyróżnia się również trzy stopnie BMI w otyłości:

 • 30,0–34,9 kg/m² - pierwszy stopień otyłości,
 • 35,0–39,9 kg/m² - drugi stopień otyłości,
 • ≥ 40,0 kg/m² - trzeci stopień otyłości, otyłość olbrzymia.

Tabletki na odchudzanie na receptę mogą być również w przypadku osób, które mają niższy wskaźnik BMI (od 27), jednak wyłącznie w sytuacji, gdy takie osoby mają też choroby dietozależne. Zalicza się do nich cukrzycę typu 2, stan przedcukrzycowy, miażdżycę czy nadciśnienie tętnicze.

Leki wspomagające odchudzanie – jakie środki są stosowane?

Na rynku dostępne są trzy główne środki farmakologiczne, które mogą wspomagać proces chudnięcia (w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną). Nazwy handlowe tych leków to Mysimba, Saxenda oraz Xenical. Każdy z nich ma nieco inne działanie.

 • Mysimba - Substancją czynną jest bupropion i naltrekson. Przede wszystkim Mysimba działa na układ nagrody w mózgu. Oznacza to, że przyjmowanie pożywienia nie sprawia przyjemności, nie redukuje stresu i nie jest formą relaksu (najczęstsze uczucia, jakie osoby otyłe kojarzą z jedzeniem). Substancje czynne osłabiają ośrodki głodu, natomiast wzmacniają ośrodki sytości.
 • Saxenda - Jest to lek w formie zastrzyku, który powinien być aplikowany raz dziennie o stałej porze. Jego zadaniem jest opóźnianie opróżniania żołądka. Zmniejsza uczucie głodu, sprawia, że zwiększa się poczucie sytości i pełności.
 • Xenical - Do zadań tego leku w formie tabletek należy rozbijanie tłuszczów na mniejsze i lepiej przyswajalne cząsteczki. Dzięki temu wykorzystywanie energii z tłuszczów jest utrudnione, a redukcja jest na poziomie 30%.

Oczywiście każdy lek może powodować działania niepożądane, dlatego ich przyjmowanie zawsze należy skonsultować z lekarzem.

Jak otrzymać online receptę na odchudzanie?

Recepta na leki odchudzające jest wystawiana tylko wtedy, gdy lekarz nie widzi co do tego żadnych przeciwwskazań. Za pośrednictwem naszego serwisu można wyszukać nazwę konkretnego leku w wyszukiwarce, wypełnić formularz wywiadu medycznego, a następne opłacić konsultację online. Jeśli lekarz potwierdzi zasadność wystawienia recepty, kod niezbędny do jej wykupienia zostanie wysłany drogą mailową lub na wskazany numer telefonu.

Potrzebujesz recepty?
Zamów konsultację