recepta-grafika

Tabletki na odchudzanie na receptę

Otyłość jest chorobą XXI wieku i uznaje się ją za przewlekłą chorobę cywilizacyjną. Za jej sprawą pogarsza się nie tylko sprawność fizyczna, ale też samopoczucie. To, co najbardziej niepokoi lekarzy, to jej wpływ na ogólne zdrowie osoby otyłej. Może bowiem prowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2, nadciśnienia, nowotworów, chorób serca i naczyń krwionośnych. Leczenie otyłości przede wszystkim powinno się zacząć od zmiany swoich nawyków żywieniowych oraz wprowadzenia regularnej aktywności fizycznej, jednak nie zawsze takie działania są wystarczające. U osób bardzo otyłych proces gubienia kilogramów należy wspomóc leczeniem farmakologicznym.

Najpopularniejsze leki na odchudzanie:

Więcej leków na odchudzanie, skorzystaj z naszej wyszukiwarki

tabletki na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie na receptę – kto może stosować?

Stosowanie tabletek na odchudzanie na receptę zaleca się wyłącznie w przypadku osób, u których zdiagnozowano otyłość, a nie lekką nadwagę. Różnica polega bowiem na wskaźniku BMI, a o osobach otyłych mówimy wtedy, gdy wynosi on więcej niż 30 kg/m2. Wyróżnia się również trzy stopnie BMI w otyłości:

Tabletki na odchudzanie na receptę mogą być również w przypadku osób, które mają niższy wskaźnik BMI (od 27), jednak wyłącznie w sytuacji, gdy takie osoby mają też choroby dietozależne. Zalicza się do nich cukrzycę typu 2, stan przedcukrzycowy, miażdżycę czy nadciśnienie tętnicze.

Leki wspomagające odchudzanie – jakie środki są stosowane?

Na rynku dostępne są trzy główne środki farmakologiczne, które mogą wspomagać proces chudnięcia (w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną). Nazwy handlowe tych leków to Mysimba, Saxenda oraz Xenical. Każdy z nich ma nieco inne działanie.

Oczywiście każdy lek może powodować działania niepożądane, dlatego ich przyjmowanie zawsze należy skonsultować z lekarzem.

Jak otrzymać online receptę na odchudzanie?

Recepta na leki odchudzające jest wystawiana tylko wtedy, gdy lekarz nie widzi co do tego żadnych przeciwwskazań. Za pośrednictwem naszego serwisu można wyszukać nazwę konkretnego leku w wyszukiwarce, wypełnić formularz wywiadu medycznego, a następne opłacić konsultację online. Jeśli lekarz potwierdzi zasadność wystawienia recepty, kod niezbędny do jej wykupienia zostanie wysłany drogą mailową lub na wskazany numer telefonu.

Brakuje jakiegoś leku?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki

Potrzebujesz recepty?
Zamów konsultację