kolejna wizyta -20%

Wybierz specjalizację

Lekarz ginekolog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób żeńskiego układu rozrodczego, do którego zaliczamy między innymi: macicę, jajniki, jajowody, pochwę i szyjkę macicy. Ginekolodzy zapewniają opiekę kobietom w każdym wieku, oferując szereg badań profilaktycznych, testów diagnostycznych oraz leczenie wielu problemów ginekologicznych, z którymi zmagają się pacjentki, takich jak: zaburzenia menstruacyjne, różnego rodzaju zakażenia i infekcje, niepłodność, a także nowotwory.

Konsultacje ginekologiczne coraz częściej przybierają formę wizyty online, co umożliwia uzyskanie szybkiej porady lekarza ginekologa. Najczęściej z takiej możliwości korzystają panie, które pilnie potrzebują skonsultować swój problem, np. podczas wakacji lub w nagłych przypadkach. W celu umówienia e-wizyty niezbędny jest jedynie komputer, telefon lub inne urządzenie z dostępem do internetu, co w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu.

Ginekolog online - czym zajmuje się specjalista ginekologii?

Lekarz ginekolog jest specjalistą z dziedziny ginekologii i położnictwa i na co dzień pomaga kobietom, zmagającym się ze schorzeniami układu rozrodczego. Lekarze którzy ukończyli te specjalizację, mogą kształcić się w węższych dziedzinach, wśród których wymienia się: endokrynologię ginekologiczną i rozrodczość, ginekologię onkologiczną, perinatologię oraz seksuologię. Chociaż ich obowiązki różnią się w zależności od wybranej specjalizacji, to w kompetencji każdego ginekologa leży:

 • przeprowadzanie rutynowych badań ginekologicznych, takich jak podstawowe badanie dotykowe i z użyciem wziernika, cytologia, USG przezpochwowe lub przez powłoki brzuszne oraz badanie piersi;
 • zapewnienie opieki prenatalnej kobietom w ciąży, która obejmuje regularne badania kontrolne i USG ciążowe w celu monitorowania stanu zdrowia matki i rozwijającego się płodu;
 • diagnozowanie i leczenie szerokiego zakresu schorzeń związanych ze zdrowiem reprodukcyjnym;
 • edukacja pacjentek na temat zdrowia reprodukcyjnego, dostępnych środków antykoncepcyjnych i zapobiegania infekcjom przenoszonym drogą płciową.

 

Najczęściej diagnozowane i leczone choroby oraz zaburzenia w ginekologii to między innymi:

 • niepłodność;
 • nieregularne cykle miesiączkowe;
 • bolesne miesiączki;
 • endometrioza;
 • torbiele jajnika;
 • bakteryjne i grzybicze zapalenia pochwy i sromu;
 • zespół policystycznych jajników;
 • rak szyjki macicy, jajnika, endometrium.

Lekarz ginekolog gotowy do udzielenia wsparcia

Konsultacja ginekologiczna online – jak wygląda i dlaczego warto skorzystać z e-wizyty?

Podczas e-wizyty z ginekologiem online, lekarz stara się przede wszystkim przeprowadzić dokładny wywiad, który jest kluczowy w rozpoznaniu choroby. Pytania specjalisty dotyczą w szczególności głównych objawów i towarzyszącym im dolegliwości. Na konsultację pacjentka powinna przygotować wyniki badań, jeśli zostały wcześniej zlecone, a także listę leków, które przyjmuje. Lekarze w czasie teleporady pytają także o występowanie chorób przewlekłych oraz o historię schorzeń ginekologicznych u pacjentki i jej rodziny. Zdarza się że, ginekolog online kieruje pacjentkę na dodatkowe badania lub poradę lekarską w gabinecie stacjonarnym.

Konsultacja ginekologiczna online jest świetnym rozwiązaniem dla każdej kobiety, która potrzebuje szybkiej pomocy lekarskiej. Na pomoc ginekologa w ramach NFZ niekiedy trzeba czekać w długich kolejkach, a porada online daje możliwość rozmowy z lekarzem ginekologiem bez wychodzenia z domu. W trakcie ewizyty ginekolog online ma możliwość wystawić e-receptę oraz e-zwolnienie lekarskie. Jest to szczególnie korzystne dla kobiet, które z konsultacji online korzystają jedynie w celu przedłużenia recepty na tabletki antykoncepcyjne, a także w sytuacjach, gdy dopiero decydują się na rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej i mają pytania odnośnie stosowania tych środków oraz informacji zawartych w ulotce.

Lekarz ginekolog - Jak mogę Ci pomóc?

Konsultacja ginekologiczna online – jakie objawy należy skonsultować z ginekologiem?

Wiele kobiet chce bez wychodzenia z domu skonsultować niepokojące objawy z ginekologiem online. Do najczęstszych symptomów i problemów zgłaszanych przez pacjentki należą:

 • nieregularne miesiączki;
 • bolesne miesiączki;
 • pieczenie i swędzenie sromu oraz pochwy;
 • upławy;
 • zbyt wczesne objawy menopauzy;
 • bóle brzucha i podbrzusza;
 • opóźnione dojrzewanie u dziewczynek.

Jeśli chcesz skonsultować swój problem bez osobistej wizyty u lekarza ginekologa nie czekaj i umów się na poradę ginekologiczną online z naszym specjalistą - zapewniamy, że uzyskasz profesjonalną pomoc.

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania: 

Tak. Konsultacja online uprawnia lekarza ginekologa do wystawienia e-recepty, np. na środki antykoncepcyjne.
Objawy menopauzy są bardzo różne i mogą być mniej lub bardziej dokuczliwe. Istnieje wiele sposobów, które mogą załagodzić symptomy przekwitania. Bardzo ważna jest zmiana stylu życia, a więc: rzucenie palenia, zdrowa dieta bogata w wapń, suplementowanie witaminy D. Należy pamiętać o aktywności fizycznej oraz wzmacnianiu mięśni dna miednicy w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu. Przy wahaniach nastroju i zmęczeniu mogą pomóc techniki relaksacyjne, a także unikanie sytuacji stresowych. Jeśli domowe sposoby zawiodą, warto pomyśleć o hormonalnej terapii zastępczej, która polega na suplementacji hormonów płciowych i jest skierowana do kobiet, które cierpią z powodu objawów menopauzalnych.
Jak najbardziej. Konsultacje online dają możliwość skonsultowania problemu oraz uzyskania skierowania na dodatkowe badania, a także skierowania na konsultację z innym specjalistą, jeśli według ginekologa online, zgłaszane przez pacjentkę objawy mogą sugerować schorzenie inne niż natury ginekologicznej.
Metod antykoncepcji hormonalnej jest bardzo wiele, a przygotowanie do do jej stosowania jest złożone. Decyzja o jej wprowadzeniu w życie musi być w pełni świadoma i odpowiedzialna, ponieważ środki te wywierają duży wpływ na organizm kobiety. Z pomocą przychodzi konsultacja lekarska z ginekologiem, podczas której lekarz indywidualnie dobiera pacjentce formę antykoncepcji. Do najczęściej wybieranych metod należą: tabletki, plastry antykoncepcyjne, implanty. Popularne jest również stosowanie wkładek domacicznych i krążków dopochwowych.

 

Źródła:

 • The American Board of Obstetrics & Gynecology. Specialty (OB GYN) Certification Overview. (https://www.abog.org/specialty-certification/requirements)
 • Bręborowicz G. H., Czajkowski K., Położnictwo i ginekologia. Ginekologia tom 2. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszej innowacyjnej usługi zdalnych konsultacji medycznych, dzięki czemu zapewnisz sobie profesjonalną usługę medyczną bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. O Twoje zdrowie zadbają renomowani specjaliści, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, na wyjeździe służbowym, czy też na wakacjach. Wypełnij formularz, opłać e-konsultację i poczekaj na telefon od naszego lekarza.

Każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu pacjenta, dlatego stosuj się do wskazań naszego specjalisty. Jeżeli zauważysz niepokojące objawy, to skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.