top

O co najczęściej nas pytają?


Dlaczego warto korzystać z e-recepta.net, aby zamówić receptę online?

Jeśli przyjmujesz leki na receptę, często zmuszony jesteś odwiedzać lekarza, tylko po to, aby przepisał Ci odpowiedni lek. Natomiast korzystając z e-recepta.net nie musisz umawiać się na wizyty w poradni, czekać w kolejce do gabinetu i narażać się na kontakt z innymi chorymi. Zamiast tego receptę online szybko i wygodnie zamówisz i otrzymasz przez Internet. Nawet jeśli akurat przebywasz poza miejscem zamieszkania (np. w trakcie wakacji).
Poza tym w e-recepta.net zapewniamy prosty i intuicyjny system wyszukiwania leków. Wystarczą 3 pierwsze litery, aby nasza wyszukiwarka odnalazła potrzebny lek.

Dla kogo przeznaczona jest telekonsultacja medyczna?

W e-recepta.net udzielamy telekonsultacji medycznych online osobom pełnoletnim.

Czy e-recepta.net działa w ramach funduszu NFZ?

Nie wszystkie recepty i zwolnienia wystawiane są przez indywidulane praktyki lekarskie które nie działają w ramach funduszu NFZ. Wszystkie recepty wystawiane są w ramach indywidualnych praktyk lekarskich, ich odpłatność wynosi 100%.

Jak długo muszę czekać na swoją realizacje telekonsultacji online?

Standardowy czas oczekiwania to zaledwie kilkanaście minut, w wyjątkowych przypadkach oraz godzinach 20.00-08.00 czas może być wydłużony - maksymalnie do 24h.

W jakim czasie muszę realizować receptę online od e-recepta.net?

Receptę online, tak jak i receptę tradycyjną, należy zrealizować w ciągu 30 dni od jej wystawienia.

W jaki sposób otrzymam receptę online?

Zamówioną receptę online wyślemy na podany przez Ciebie adres e-mailowy lub sms-em na Twój numer telefonu.

Czy recepty online są legalne?

Oczywiście. Recepty online od e-recepta.net wystawiane są przez lekarzy, którzy są do tego uprawnieni na podstawie art. 42 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. Ustęp pierwszy tego artykułu brzmi aktualnie: Lekarz orzeka o stanie zdrowia określonej osoby po uprzednim, osobistym jej zbadaniu lub zbadaniu jej za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności, a także po analizie dostępnej dokumentacji medycznej tej osoby.

Co powinien zrobić, jeśli nie mogę znaleźć leku na e-recepta.net?

Przede wszystkim sprawdź, czy podana przez Ciebie nazwa leku jest prawidłowa. Przypominamy, że jak tylko wpiszesz 3 pierwsze litery, nasz system zaproponuje Ci listę leków, z której możesz wybrać ten, który potrzebujesz. Pamiętaj również, że nie wystawiamy recept online na leki psychotropowe i narkotycznych.

Czy e-zwolnienie jest dostarczone automatycznie do pracodawcy?

Tak. E-zwolnienie jest wypełnione w elektronicznym systemie ZUS. W sytuacji gdy pracodawca nie posiada konta w PUE ZUS, lekarz poinformuje o konieczności dostarczenia e-ZLA.

Kiedy teleporada jest uznana za zrealizowaną?

Jeżeli lekarz skontaktował się z pacjentem. Kontakt może nastąpić w ramach wiadomości e-mail, wiadomości sms lub podczas rozmowy telefonicznej.

Na jak długo wystawiane są e-zwolnienia?

Maksymalny czas wystawienia e-zwolnienia to 7 dni. Nie ma możliwości wystawienia dokumentu ze wsteczną datą.

Ile leków może być maksymalnie wystawione w ramach jednej usługi telekonsultacji?

Jedna e-recepta zawiera jeden lek (1 e-recepta = 1 lek), w ramach usługi telekonsultacji jest możliwość wystawienia maksymalnie 5 e-recept - tzw. recepta zbiorcza

Czy każdą e-receptę można zrealizować w różnych aptekach?

Tak, każdą e-receptę można zrealizować w różnych aptekach oraz datach

Brakuje jakiegoś leku?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki