OGÓLNE

Tak. Szczegółowe informacje w tym zakresie zawarte są w naszej polityce prywatności oraz regulaminie serwisu. Podczas realizacji usług dbamy o bezpieczeństwo stosując między innymi szyfrowanie połączeń uniemożliwiające przejęcie przekazywanych danych.
Standardowy czas oczekiwania to zaledwie kilkanaście minut, pracujemy 7 dni w tygodniu w godzinach 07:00- 22:00. W przypadku dłuższego czasu oczekiwania prosimy skorzystanie z naszego formularza kontaktowego.
Nasz podmiot medyczny działa w ramach prywatnej opieki zdrowotnej, w związku z tym wszystkie recepty wystawiane są z odpłatnością 100%.
Jeżeli lekarz skontaktował się z pacjentem. Kontakt może nastąpić w ramach wiadomości e-mail, wiadomości sms lub podczas rozmowy telefonicznej.
Obsługujemy wiekszość metod płatności wspieranych przez system "Przelewy24" w tym szybkie przelewy oraz przelewy BLIK.
W takim przypadku środki zwracane są na rachunek bankowy z którego dokonano opłaty.
W ramach telekonsultacji lekarz nie weryfikuje dostępności leków w aptekach. Takie informacje dostępne są w aptekach lub serwisach wskazujących dostępność leków w konkretnych aptekach.
W zależności od tego jakiego rodzaju dane osobowe pozostawiacie Państwo w naszym serwisie okresy ich przetwarzania mogą być różne. Szczegółowe informacje w tym zakresie opisane zostały w pkt.8 polityki prywatności.
Skórne testy punktowe wykonuje się poprzez nałożenie na przedramię kropli roztworu alergenu, a następnie delikatnie się je nakłuwa, aby alergen dostał się pod skórę. Wyniki można ocenić już po ok. 15 minutach.
Zaburzenia pracy tarczycy mogą dawać zróżnicowane objawy. Niedoczynność tarczycy, której najczęstszą przyczyną jest choroba Hashimito, objawia się przede wszystkim jako: utrata energii, wypadanie włosów, wzrost masy ciała, bóle głowy, uczucie zimna, depresja oraz zmiany skórne w postaci nadmiernego rogowacenia i suchości. Natomiast do objawów nadczynności zaliczamy uderzenia gorąca, duszność, spadek masy ciała, niepokój i bezsenność. Do nadczynności najczęściej prowadzi choroba Gravesa-Basedowa.
Mimo, że kardiologia jest specjalnością internistyczną, to coraz powszechniejsze są inwazyjne zabiegi, które są obecnie podstawowym sposobem leczenia zawałów serca. Natomiast złożone operacje wykonuje lekarz kardiochirurg.
Poziom kreatyniny oznacza się w celu oceny czynności nerek. Norma powinna wynosić 0,6-1,3 mg/dl. Podwyższony poziom kreatyniny w surowicy krwi świadczy o pogorszeniu pracy nerek, spowodowanym ostrą lub przewlekłą niewydolnością nerek, a także polekowym uszkodzeniem tych narządów.
Tak jak podczas tradycyjnej wizyty, lekarz neurolog online ma możliwość wystawienia zarówno e-recepty jak i e-zwolnienia, może także skierować pacjenta na dodatkowe badania.
Lekarze reumatolodzy pomagają nie tylko osobom dorosłym. Choroby reumatyczne występują także u dzieci, z czego część jednostek chorobowych jest charakterystyczna właśnie dla populacji pediatrycznej. Reumatolog dziecięcy lub pediatra rozpoznaje te zaburzenia i wdraża odpowiednie leczenie.
Przede wszystkim należy powstrzymać się od oddawania moczu na około 2h przed wizytą, tak aby pęcherze był wypełniony oraz zadbać o właściwą higienę. Warto zabrać ze sobą posiadane wyniki badań moczu i krwi oraz listę przyjmowanych leków.
Testy skórne dzielimy na punktowe i płatkowe. Testy punktowe wykonuje się poprzez nałożenie kropli roztworu alergenu na przedramię, które następnie delikatnie się nakłuwa, aby alergen dostał się pod skórę. Wyniki można ocenić już po ok. 15 minutach. Naskórkowy test płatkowy jest częściej używany w alergiach kontaktowych i polega na przyklejeniu na skórę pleców plastrów ze specjalnymi komorami, w których znajdują się alergeny. Wyniki odczytuje się po raz pierwszy po 48h, następnie po upływie 72h.
Jak już zostało wspomniane chirurg podczas teleporady, może zasugerować wizytę u innego lekarza. Do najczęściej zlecanych konsultacji należą:
 • konsultacja urologiczna;
 • konsultacja andrologiczna;
 • konsultacja proktologiczna;
 • konsultacja kardiologiczna;
 • konsultacja anestezjologiczna;
 • konsultacja dermatologiczna.
Wśród badań na które może skierować dermatolog dziecięcy, wymienia się
 • testy alergiczne;
 • badania poziomu poszczególnych hormonów we krwi;
 • badania mikrobiologiczne w przypadku podejrzenia zakażenia bakteryjnego;
 • biopsja zmian skórnych;
 • badanie mykologiczne zeskrobin paznokci w przypadku podejrzenia grzybicy.
W leczeniu cukrzycy niezmiernie ważna jest prawidłowa dieta. W czasie wizyty online diabetolog przekazuje pacjentowi najistotniejsze zalecenia żywieniowe, szczegółowo informuje o tym, jak dbać o prawidłowy poziom cukru i jakich produktów unikać.
Oczywiście, np. dietetyk sportowy przygotowuje dietę odpowiednią dla osób intensywnie trenujących, podczas gdy dietetyk kliniczny zajmuje się układaniem jadłospisu dla osób obciążonych różnego typu chorobami.
Tak, gastrolog online może skierować pacjenta na badania dodatkowe. W trakcie konsultacji online gastrolog może zlecić badania laboratoryjne, obrazowe lub endoskopowe, jeśli uzna to za niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy i zaplanowania odpowiedniego leczenia. Badania, które zlecane są pacjentom: USG jamy brzusznej, gastroskopia, kolonoskopia, a także tomografia czy rezonans.
Tak. Konsultacja online uprawnia lekarza ginekologa do wystawienia e-recepty, np. na środki antykoncepcyjne.
Lekarz rodzinny i internista to lekarze dwóch odrębnych specjalizacji. Lekarz pierwszego kontaktu, który przyjmuje w poradni POZ, może być specjalistą medycyny rodzinnej lub chorób wewnętrznych. Należy jednak pamiętać, że internista zajmuje się leczeniem tylko osób dorosłych, natomiast do lekarza rodzinnego mogą udać się zarówno dzieci jak i dorośli.
Oczywiście, że tak. Laryngolog online w trakcie e-wizyty może wystawić receptę w formie elektronicznej, a kod recepty pacjent dostanie w wiadomości SMS. Konsultacja online uprawnia również lekarza laryngologa do wystawienia e-skierowań czy też zwolnień lekarskich.
Chorobami dzieci zajmuje się pediatra. W przypadku chorób nowotworowych u najmłodszych, specjalistą, do którego należy się udać jest onkolog dziecięcy, a jeśli mamy do czynienia z nowotworami krwi – hematolog dziecięcy. Wymienieni specjaliści również udzielają konsultacji online, na które można umówić się przez internet.
Lekarz podczas e-wizyty może wystawić e-skierowanie na wiele różnych badań, a w przypadku problemów z aparatem ruchu są to w szczególności badania obrazowe, takie jak: RTG, USG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. W celu postawienia diagnozy i wdrożenia odpowiedniego leczenia należy jak najszybciej wykonać i skonsultować wyniki badań z ortopedą.
Położna może okazać się nieocenionym wsparciem w tym szczególnym czasie, jakim jest ciąża. Nie dość, że odpowiada na wiele pytań dotyczących porodu, to dodatkowo udziela kobiecie niejako wsparcia psychicznego. Pacjentka, wiedząc jak przebiegają poszczególne etapy może lepiej przygotować się do bycia mamą, co przekłada się na komfort psychiczny i zmniejszenie lęku.
Lekarz online może zlecić różne badania dodatkowe w zależności od dolegliwości zgłaszanych przez pacjenta. Najczęściej są to: spirometria, bronchoskopia, gazometria, badania zaburzeń snu, RTG oraz tomografia komputerowa klatki piersiowej.
Zapobieganie malarii polega na przyjmowaniu profilaktycznie leków przeciwmalarycznych przez osoby podróżujące do krajów, gdzie ta choroba występuje. Leki ograniczają namnażanie się i rozwój zarodźców malarii w przypadku ukąszenia przez zakażonego komara. Oprócz leków przeciwmalarycznych należy także stosować środki ochrony przed komarami przez cały okres wyjazdu.
7-14 dni przed wykonaniem testów skórnych należy odstawić doustne leki przeciwalergiczne, glikokortykosteroidy (jeśli dzienna dawka przekracza 10mg w przeliczeniu na prednizolon), miejscowe preparaty zawierające glikokortykosteroidy, inhibitory kalcyneuryny (takrolimus, pimekrolimus). Wymienione leki mogą zafałszować wyniki badania, dlatego bardzo ważne jest ich odstawienie.
Endokrynolodzy są w stanie wykonywać badania USG, które jest szczególnie istotne w chorobach gruczołu tarczowego. W większości przypadków badanie to należy powtarzać raz do roku, ale lekarz specjalizujący się w endokrynologii może zalecić częstsze kontrole.
Kardiolog online tak jak każdy lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie, receptę lub skierowanie na niezbędne badania.
Kolka nerkowa to nagły ból w okolicy nerek, czyli w prawej lub lewej okolicy lędźwiowej lub w dole brzucha. Ból opisywany jest jako niezwykle silny, który nasila się i słabnie na zmianę. Towarzyszyć mu mogą nudności i wymioty. Napad kolki nerkowej spowodowany jest przemieszczeniem kamienia z nerki do moczowodu, co powoduje częściowe lub całkowite zatkanie moczowodu.
Rozpoznawanie zaburzeń nerwicowych wymaga wykluczenia przyczyn somatycznych. W tym celu konieczna jest specjalistyczna konsultacja, która czasem obejmuję e-wizytę u neurologa online. Natomiast leczeniem nerwicy zajmuje się specjalista psychiatrii.
W przebiegu RZS często najpierw pojawiają się objawy ogólne takie jak zmęczenie, utrata wagi czy pocenie się. Potem stan zapalny w obrębie stawów staje się coraz bardziej nasilony i doprowadza do ograniczenia ich ruchomości, pojawia się sztywność i ból, maleje siła mięśniowa, a u części pacjentów w tkance podskórnej mogą pojawić się małe zgrubienia nazywane guzkami reumatoidalnymi.
Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do wizyty u urologa. Należy jedynie unikać wykonywania badania moczu podczas okresu, ponieważ wynik może być niewiarygodny.
Najlepszym sposobem na złagodzenie objawów jest unikanie kontaktu z alergenem uczulającym. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego w leczeniu powszechnie stosuje się leki przeciwalergiczne, tj. przeciwhistaminowe, glikokortykosteroidy doustne, wziewne, donosowe, a także w postaci maści i kremów, gdy występują objawy skórne. Inną metodą leczenia jest immunoterapia, czyli tzw. odczulanie, które polega na regularnym podawaniu stopniowo zwiększających się dawek alergenu, w celu przyzwyczajenia układu immunologicznego i zmniejszeniu reakcji organizmu na alergen.
Tak. Konsultacja chirurgiczna online uprawnia lekarza do wystawienia e-recepty, a także e-zwolnienia lub e-skierowania, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Dermatolog dziecięcy online jest dobrym wyborem dla osób które przyjmują na stałe leki i zależy im na przedłużeniu recepty. Podczas konsultacji online mogą otrzymać e receptę potrzebną do kontynuowania zaleconej terapii. Wspomniana recepta niczym nie różni się od tradycyjnej, również można zrealizować ją w dowolnej aptece, co więcej jest o wiele wygodniejsza - nie trzeba się po nią zgłaszać osobiście i nie można jej zgubić. Jeśli lekarz zdecyduje o potrzebie dalszych konsultacji wystawi stosowne skierowanie do odpowiedniego specjalisty lub zabieg jeśli taki okaże się konieczny.
Lekarz diabetolog online tak samo jak każdy inny lekarz ma możliwość wystawienia e-zwolnienia, e-skierowania oraz e-recepty.
Zdrowe nawyki żywieniowe to podstawa bezpiecznego odchudzania. Dzięki diecie możliwa jest nie tylko utrata masy ciała, ale i dobre samopoczucie. Skuteczna dieta to także dopasowana dieta, tzn. taka, która jest zgodna z trybem życia pacjenta. Pamiętaj, że bardzo ważną rolę w procesie chudnięcia odgrywa także plan treningowy. Nie zwlekaj już dziś umów teleporadę z dietetykiem, który zajmie się ustaleniem twojej diety online.
Do gastrologa powinny zgłosić się osoby, które zauważyły u siebie utrzymujące się przez dłuższy czas objawy takie jak: bóle brzucha, nudności i wymioty, biegunki lub zaparcia, brak apetytu i spadek masy ciała. Konsultacji z lekarzem powinno się także zasięgnąć w przypadku występowania w rodzinie chorób, takich jak: choroba Leśniowskiego-Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego, wirusowe zapalenie wątroby, wrzody żołądka.
Objawy menopauzy są bardzo różne i mogą być mniej lub bardziej dokuczliwe. Istnieje wiele sposobów, które mogą załagodzić symptomy przekwitania. Bardzo ważna jest zmiana stylu życia, a więc: rzucenie palenia, zdrowa dieta bogata w wapń, suplementowanie witaminy D. Należy pamiętać o aktywności fizycznej oraz wzmacnianiu mięśni dna miednicy w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu. Przy wahaniach nastroju i zmęczeniu mogą pomóc techniki relaksacyjne, a także unikanie sytuacji stresowych. Jeśli domowe sposoby zawiodą, warto pomyśleć o hormonalnej terapii zastępczej, która polega na suplementacji hormonów płciowych i jest skierowana do kobiet, które cierpią z powodu objawów menopauzalnych.
Tak, podczas konsultacji online z internistą pacjent może uzyskać e-receptę, e zwolnienie lekarskie, a także e-skierowanie. E-recepta może być zrealizowana w każdej aptece, wystarczy podać kod, który przychodzi na numer telefonu lub email oraz PESEL pacjenta.
Tak, laryngolog jest specjalistą, który zajmuje się m.in. problemem chrapania. Zwykle chrapanie nie świadczy o niczym groźnym, jednak często może wiązać się z obturacyjnym bezdechem sennym, który charakteryzuje się okresowym zatrzymaniem oddechu podczas snu i jest realnym zagrożeniem życia. W przypadku podejrzenia obturacyjnego bezdechu sennego należy jak najszybciej skonsultować ten problem z lekarzem, dlatego warto skorzystać z pomocy laryngologa online i uniknąć czekania w kolejkach przez długi czas.
Tak. Konsultacja online uprawnia lekarza do wystawienia e-recepty, a także e-zwolnienia lub e-skierowania, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Tak. Specjalista w trakcie konsultacji online ma prawo wystawić e-zwolnienie, jeśli pacjent jest niezdolny do pracy. Oprócz tego, lekarz podczas wizyty online może wypisać e-receptę na przyjmowane już leki lub wypisać inne, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Tak. Specjalistka może przepisać receptę na leki lub skierować pacjentkę na dalsze badania. E- receptę można uzyskać również na naszej stronie. Wystarczy wpisać w przeglądarce adres ,,https://e-recepta.net/" i wypełnić dane. Jest to błyskawiczny sposób na zdobycie potrzebnych leków bez konieczności czekania w kolejkach.
Czynniki, które niekorzystnie wpływają na układ oddechowy i zwiększają ryzyko wystąpienia chorób płuc to przede wszystkim palenie papierosów lub wdychanie dymu tytoniowego, zanieczyszczenia powietrza, ekspozycja w pracy na szkodliwe substancje, pyły i dymy, a także niezdrowy tryb życia, brak aktywności fizycznej i nadwaga.
Nie ma idealnej listy rzeczy, które należy spakować do apteczki podróżnej, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może się przydać w podróży. Artykuły, które na pewno powinny się w niej znaleźć to między innymi:
 • środki odkażające, jałowe gaziki, maść z antybiotykiem;
 • leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, środki przeciwbiegunkowe, antybiotyk, leki przeciwalergiczne;
 • kremy z wysokim filtrem UV, żel na stłuczenia, kremy na oparzenia skóry, aerozol odstraszający owady;
 • małe nożyczki, pęseta, rękawiczki jednorazowe;
 • zapas leków stosowanych w chorobach przewlekłych.
Nie, na to badanie nie ma potrzeby być na czczo, ponieważ spożycie posiłku nie wpłynie na poziom specyficznych przeciwciał IgE we krwi.
Endokrynolog online podczas konsultacji powinien poinstruować pacjenta, które z badań wymaga odpowiednich warunków, a które można wykonać bez wcześniejszego przygotowania. Przykładowo na badanie hormonów tarczycy można zgłosić się nie będąc na czczo, ale z kolei diagnostyka zaburzeń przysadki mózgowej musi być przeprowadzona z uwzględnieniem dobowego rytmu hormonalnego i wykonana o odpowiedniej porze.
Zdarza się, że objawy takie jak duszność lub kołatanie serca mogą mieć przyczynę psychogenną. Konsultacja kardiologiczna online pozwala na opisanie swoich objawów, wykluczenie przyczyn somatycznych i w razie potrzeby skierowanie do lekarza, który zajmuje się leczeniem zaburzeń nerwicowych.
Zarówno urolog, jak i nefrolog zajmuje się schorzeniami w obrębie układu moczowego. Urologia jest jedną z gałęzi chirurgii natomiast nefrologia należy do działu chorób wewnętrznych, a więc urolodzy w przeciwieństwie do nefrologów, oprócz leczenia zachowawczego zajmują się też przeprowadzaniem zabiegów chirurgicznych. Dodatkowo, urolodzy leczą problemy związane z męskim układem płciowym.
Badanie z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego jest jednym z podstawowych badań, które mogą zostać zlecone po konsultacji z lekarzem neurologiem. Inną metodą jest obrazowanie z wykorzystaniem tomografii komputerowej. Badania te są szczególnie istotne, gdy chorobą dotknięty jest ośrodkowy układ nerwowy.
Reumatolog i reumatolog dziecięcy w trakcie konsultacji może wystawić zarówno zwolnienie lekarskie, jak i e-receptę.
W ramach profilaktyki raka prostaty, mężczyźni po 50 r.ż. powinni chodzić do urologa regularnie raz w roku. Podobna sytuacja dotyczy mężczyzn już po 40 r.ż, którzy w rodzinie mają historię raka gruczołu krokowego. Panowie przed 50 rokiem życia, bez obciążenia genetycznego ani żadnych alarmujących objawów powinni zgłaszać się do urologa raz na 2-3 lata.
Na 7-14 dni przed umówionym badaniem.
Konsultacja chirurgiczna w formie e- wizyty, to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób, które w niedalekiej przyszłości czeka operacja. Lekarz wykonujący zabieg może nie mieć wystarczająco dużo czasu, by poruszyć wszystkie dręczące chorego kwestie. Warto zastanowić się, o co chcemy zapytać chirurga, mogą to być zagadnienia związane np. z przygotowaniem do operacji, techniką jej przeprowadzania, ryzykiem lub postępowaniem po niej.
Bardzo ważna w terapii trądziku jest odpowiednia pielęgnacja dermokosmetykami, a także unikanie produktów, które mogą zaostrzyć stan skóry. W leczeniu trądziku stosuje się miejscowo maści i kremy z różnymi substancjami aktywnymi, tj. retinoidy, antybiotyki, nadtlenek benzoilu. W ciężkich postaciach trądziku pacjenci przyjmują też doustnie antybiotyki (erytromycyna, tetracykliny) oraz izotretynoinę, która uważana jest za najskuteczniejszy lek na problemy z trądzikiem.
Konsultacja lekarska z diabetologiem daje możliwość omówienia częstego powikłania otyłości, jakim jest insulinooporność lub cukrzyca typu 2. Także jeśli chcesz skonsultować metodę leczenia innych chorób, które mogą wiązać się z zaburzeniem przemian glukozy i otyłością, możesz umówić na e-wizytę z jednym z naszych specjalistów.
Na dzień dzisiejszy wytyczne mające zastosowanie u większości pacjentów polecają dietę śródziemnomorską. Jadnak ,,dopasowana dieta" ustalana przez konsultacje dietetyczne, może być zupełnie różna w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od przypadku polecane są np.: dieta wątrobowa, dieta bezglutenowa, dieta wysokobiałkowa, dieta ubogoenergetyczna lub dieta lekkostrawna.
Konieczność zmiany diety i stylu życia zależy od konkretnej sytuacji i diagnozy. W niektórych przypadkach dieta może być jednym z głównych czynników wpływających na problemy trawienne i wtedy gastrolog może zalecić jej zmianę diety lub wprowadzenie odpowiednich suplementów.
Jak najbardziej. Konsultacje online dają możliwość skonsultowania problemu oraz uzyskania skierowania na dodatkowe badania, a także skierowania na konsultację z innym specjalistą, jeśli według ginekologa online, zgłaszane przez pacjentkę objawy mogą sugerować schorzenie inne niż natury ginekologicznej.
Konsultacja online uprawnia lekarzy do wystawienia skierowania na dodatkowe badania w zależności od typu zgłaszanego problemu. Lekarz internista najczęściej kieruje pacjentów na: badania krwi i moczu, RTG klatki piersiowej, spirometrię, EKG, USG jamy brzusznej, gastroskopię oraz kolonoskopię.
W celu postawienia trafnej diagnozy, laryngolog online może oczywiście zlecić dodatkowe badania, jeśli uzna to za niezbędne. Do badań, na które najczęściej są kierowani pacjenci po odbyciu konsultacji online, należą:
 • badania obrazowe: RTG, tomografia, rezonans magnetyczny, USG węzłów chłonnych;
 • szczegółowe badanie słuchu, tj. audiometria impedancyjna, otoemisja akustyczna;
 • badanie snu w przypadku chrapania i podejrzenia bezdechu sennego;
 • badanie histopatologiczne w przypadku podejrzenia choroby nowotworowej.
Nowotwór złośliwy to inaczej rak i od nowotworu łagodnego odróżnia go to, że ma zdolność naciekania i uszkadzania okolicznych tkanek i narządów, co nazywamy przerzutami. Natomiast łagodna forma nowotworu rośnie tylko miejscowo i nie daje przerzutów. Nowotwory łagodne występują statystycznie częściej niż złośliwe.
Lekarze ortopedzi mają do dyspozycji wiele metod leczenia, które są mniej lub bardziej inwazyjne. Zalicza się do nich leczenie farmakologiczne, które ma ogromne znaczenie w minimalizowaniu dolegliwości bólowych, leczenie zachowawcze poprzez unieruchamianie oraz stabilizację kończyn oraz leczenie operacyjne, np. wstawianie endoprotez, rekonstrukcje więzadeł, stabilizacje złamań, itp. Bardzo ważnym elementem leczenie jest także fizjoterapia, która pozwala pacjentowi wrócić do pełni zdrowia po zabiegu operacyjnym. W trakcie teleporady, ortopeda odpowie na wszystkie twoje pytania związane z przyjmowaniem leków lub planowanym zabiegiem.
Konsultacja z położną to okazja dla rodziców do uzyskania praktycznych porad i wskazówek, które pomogą im zadbać o swoje dziecko w pierwszych dniach i tygodniach życia. Z kolei szkoła rodzenia ma za zadanie odpowiedzieć na pytania o przebieg ciąży i tego jak radzić sobie po porodzie. Podczas zajęć można dowiedzieć się wiele na temat technik relaksacyjnych, anatomii i fizjologii ciąży, oraz jakie są techniki porodu i jak radzić sobie ze stresem i emocjami.
Oczywiście. Podczas konsultacji lekarz może wystawić e-receptę, e-zwolnienie oraz e-skierowanie na niezbędne badania.
Immunoterapia, potocznie zwana odczulaniem, polega na systematycznym podawaniu osobie z alergią stopniowo wzrastających dawek alergenu w postaci szczepionek alergenowych, co sprawia, że układ immunologiczny wytwarza tolerancję na daną substancję.  Jest to bardzo długi proces, lecz skutecznie prowadzi do zminimalizowania objawów, a także ustąpienia niektórych chorób  alergicznych. Podczas immunoterapii obecny musi być alergolog ze względu na ryzyko wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego.
Echokardiografia jest jednym z podstawowych badań wykonywanych przez kardiologa. Jest to odmiana badania USG, która umożliwia uwidocznienie serca oraz ocenę jego pracy w czasie rzeczywistym. Jest szczególnie przydatna w diagnostyce takich chorób jak kardiomiopatie czy wady zastawek.
Udar mózgu jest stanem ostrego niedokrwienia mózgu. Do jego objawów należą silne bóle głowy, zaburzenia równowagi, utrata władzy w kończynach, asymetria twarzy i nagłe pogorszenie wzroku. Wystąpienie któregokolwiek z objawów wymaga pilnej konsultacji z neurologiem i wezwania pogotowia, ponieważ udar jest stanem zagrożenia życia.
Leczenie postaci stawowej boreliozy należy do zadań lekarza reumatologa. Przeprowadza od niezbędną diagnostykę różnicową, aby wykluczyć inne możliwe przyczyny objawów ze strony stawów i wdrożyć odpowiednie leczenie. U niektórych pacjentów może być ponadto konieczna konsultacja u specjalisty neurologii lub chorób zakaźnych.
Lekarz podczas wizyty jak najbardziej może wykonać USG układu moczowego, podczas którego oceniane są nerki, moczowody, pęcherz moczowy oraz w przypadku mężczyzn – prostata. W celu uzyskania prawidłowego obrazu USG, pęcherz moczowy musi być wypełniony.
Metod antykoncepcji hormonalnej jest bardzo wiele, a przygotowanie do do jej stosowania jest złożone. Decyzja o jej wprowadzeniu w życie musi być w pełni świadoma i odpowiedzialna, ponieważ środki te wywierają duży wpływ na organizm kobiety. Z pomocą przychodzi konsultacja lekarska z ginekologiem, podczas której lekarz indywidualnie dobiera pacjentce formę antykoncepcji. Do najczęściej wybieranych metod należą: tabletki, plastry antykoncepcyjne, implanty. Popularne jest również stosowanie wkładek domacicznych i krążków dopochwowych.
Tak, w laryngologii stosuje się zarówno leczenie niechirurgiczne jak i chirurgiczne. Często wykonuje się między innymi:
 • operacje nosa, np. plastykę przegrody nosowej czy też usunięcie polipów nosa;
 • operacje zatok przynosowych w przypadku ostrych i przewlekłych stanów zapalnych, a także w celu usunięcia wszelakich zmian w obrębie zatok;
 • operacje uszu przy przewlekłych zapaleniach, niedosłuchu, nowotworach czy osteosklerozie;
 • operacje usunięcia przerośniętych migdałków;
 • operacje nowotworów gardła.

E-Recepta

Oczywiście. Recepty online od E-recepta.net wystawiane są przez lekarzy, którzy są do tego uprawnieni na podstawie art. 42 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. Ustęp pierwszy tego artykułu brzmi aktualnie: Lekarz orzeka o stanie zdrowia określonej osoby po uprzednim, osobistym jej zbadaniu lub zbadaniu jej za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności, a także po analizie dostępnej dokumentacji medycznej tej osoby.
Jeśli nie możesz znaleźć leku w słowniku, możesz zgłosić się na wizytę recepturową „otwartą”, w której nie wybierasz leku ze słownika - w takiej sytuacji wpisujesz w wywiadzie jakie leki przyjmujesz, a lekarz na podstawie uzupełnionych informacji, przesłanej dokumentacji medycznej i ewentualnych dodatkowych pytań przepisze najodpowiedniejszy lek. Pamiętaj, nasi lekarze nie wystawiają E-recept na leki psychotropowe i narkotyczne.
Wszystkie recepty wystawiane są bez refundacji, ich odpłatność wynosi 100%.
Przede wszystkim sprawdź, czy podana przez Ciebie nazwa leku jest prawidłowa. Przypominamy, że jak tylko wpiszesz 3 pierwsze litery, nasz system zaproponuje Ci listę leków, z której możesz wybrać ten, który potrzebujesz. Pamiętaj również, że nie wystawiamy recept online na leki psychotropowe i narkotyczne.
Tak, każdą E-receptę można zrealizować w wybranej przez siebie aptece. Nie ma również konieczności realizacji wszystkich recept jednego dnia.
Nie, lekarz za każdym razem podejmuje decyzję na podstawie wywiadu, dokumentacji, kontaktu z pacjentem. Jeśli nie ma wskazań medycznych do przypisania danego leku lub ilości opakowań, nie będzie możliwości przepisania recepty online. Lekarz podczas kontaktu z pacjentem uzasadnia taką decyzję.
Recepta online jest usługą polegającą na przepisaniu przez lekarza leków, po wcześniejszym zbadaniu stanu zdrowia pacjenta oraz zapoznaniu się z dokumentacją medyczną za pośrednictwem systemu teleinfomratycznego umożliwiającego zdalną łączność.
W E-recepta.net udzielamy telekonsultacji medycznych online osobom pełnoletnim.
Jeśli przyjmujesz leki na receptę, często zmuszony jesteś odwiedzać lekarza, tylko po to, aby przepisał Ci odpowiedni lek. Natomiast korzystając z E-recepta.net nie musisz umawiać się na wizyty w poradni, czekać w kolejce do gabinetu i narażać się na kontakt z innymi chorymi. Zamiast tego receptę online szybko i wygodnie zamówisz i otrzymasz przez Internet. Nawet jeśli akurat przebywasz poza miejscem zamieszkania (np. w trakcie wakacji). Poza tym w E-recepta.net zapewniamy prosty i intuicyjny system wyszukiwania leków. Wystarczą 3 pierwsze litery, aby nasza wyszukiwarka odnalazła potrzebny lek.
W ramach usługi telekonsultacji możliwe jest uzyskanie E-recepty na maksymalnie 4 leki.
Podczas konsultacji - recepta onlline możliwe jest uzyskanie E-recepty na maksymalnie 4 leki. Łączna suma opakowań nie może być większa niż wystarczająca na 3 miesięczną terapię.
Staramy się realizować wszystkie telekonsultacje na bieżąco. Standardowy czas oczekiwania wynosi do 15 minut. Zgłoszenia realizowane są 7 dni w tygodniu w godzinach od 7:00 do 22:00.
Jeśli w ciągu 12h nie otrzymałeś/aś żadnej odpowiedzi z naszego portalu, w pierwszej kolejności sprawdź folder SPAM - lekarz mógł wysłać wiadomość i oczekuje na odpowiedź. W przypadku braku wiadomości od lekarza skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub napisz na adres [email protected]
Zamówioną receptę online wyślemy na podany przez Ciebie adres e-mailowy oraz sms-em na Twój numer telefonu.
Receptę online, tak jak i receptę tradycyjną, należy zrealizować w ciągu 30 dni od jej wystawienia. Wyjątkiem są antybiotyki, dla których ważność recepty wynosi 7 dni.
Już kilka lat temu pojawiły się recepty online, które wykorzystywane były równolegle do wersji papierowej. Od 8 stycznia 2020 roku e-recepta stała się obowiązkowym dokumentem, który wystawia lekarz w trakcie lub po wizycie pacjenta. Recepty online mogą być wystawiane nie tylko w trakcie stacjonarnej wizyty u lekarza. Możliwa jest także teleporada lub internetowa konsultacja lekarska, z której możecie skorzystać w naszym portalu. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem o tym, czym jest e-recepta, co na niej się znajduje i jak można ją zrealizować.
Nazwa e-recepta odnosi się do systemu informatycznego, którego zadaniem jest ułatwienie życia pacjentom i lekarzom. E-recepty ułatwiają zakup leków oraz docelowo mają zapobiegać powstawaniu i realizacji recept sfałszowanych. Pod względem działania nowa e-recepta jest bardzo zbliżona do starszej, papierowej wersji. Różnica polega na tym, że proces jej wystawiania i realizacji (od wspomnianego 8 stycznia 2020 roku), odbywa się w stu procentach w przestrzeni internetowej.
Tak jak wspomnieliśmy, e-recepta online to elektroniczny odpowiednik dotychczasowej recepty w postaci papierowej. W e-recepcie znajdują się następujące informacje:
 • dane pacjenta (dane osobowe, numer pesel);
 • dane osoby, która wystawia receptę;
 • miejsce wystawienia e-recepty;
 • daty wystawienia i ważności recepty;
 • informacje o lekach (w tym m.in. przepisany lek, ilość opakowań leku, dawkę i postać leku, a także sposób jego dawkowania);
 • czterocyfrowy kod recepty.

Z perspektywy lekarzy i pacjentów proces wystawiania wystawienia e-recept jest bardzo prosty i intuicyjny.

W skrócie odbywa się to według poniższego schematu:

 1. Odbywa się konsultacja lekarska przeprowadzona przez lekarza stacjonarnie lub na odległość;
 2. Po przeprowadzeniu badania lekarz wystawia receptę w formie elektronicznej;
 3. Pacjent otrzymuje dedykowaną wiadomość SMS, w której znajduje się kod czterocyfrowy, a także wiadomość e-mail w formacie PDF z kodem QR lub tradycyjny wydruk;
 4. Pacjent może zrealizować e-receptę w różnych aptekach w zależności od swojej potrzeby.

Szczegółowe informacje dotyczące stanu zdrowia oraz historii leczenia pacjenta znajdują się w Internetowym Koncie Pacjenta (w skrócie IKP). IKP to bezpłatna aplikacja przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia. Konto pacjenta tworzy się w wyniku rejestracji. Następnie logowanie się do IKP możliwe jest za pomocą profilu zaufanego lub też dowodu osobistego z elektroniczną warstwą. Alternatywą pozostaje logowanie się za pomocą internetowego konta bankowego w wybranych bankach.
W IKP macie dostęp do całej historii swojego leczenia, a także możecie sprawdzić elektroniczne recepty. Do najważniejszych funkcjonalności aplikacji rządowej należą:
 • możliwość wykupienia leków z e-recepty online w dowolnej aptece;
 • opcja zamówienia e-recepty na leki stałe;
 • możliwość udostępnienia informacji o stanie zdrowia dla lekarza lub bliskiej osoby;
 • pełna kontrola nad historią medyczną dzieci, nim nie ukończą 18. roku życia;
 • odbiór e-recepty bez wychodzenia z domu. E-recepta online wystawiona może być m.in. na choroby przewlekłe, a wcześniej musi się odbyć konsultacja lekarska z lekarzem;
 • odbieranie e-skierowania na badania;
 • możliwość złożenia wniosku o EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego);
 • zmiana pielęgniarki lub lekarza pierwszego kontaktu;
 • możliwość uzyskania informacji o kwarantannie oraz pobrania Unijnego Certyfikatu COVID;
 • dostęp do e-zwolnień pacjenta;
 • dostęp do wskazań medycznych i zaleceń przygotowanych przez lekarzy.

Obecnie lekarze wystawiają e-receptę online, do której dostęp jest ciągły. Wystarczy wejść na swoje konto pacjenta i zweryfikować, co lekarze przepisali na wybranej e-recepcie. Z e-receptą nie musicie martwić się o to, że ona gdzieś się Wam zawieruszy.

Zakup leków w aptece jest bardzo prosty. E-receptę można zrealizować na trzy różne sposoby. Jednym z nich jest podanie farmaceucie numeru PESEL oraz czterocyfrowego kodu z wiadomości SMS.

E-receptę można zrealizować także przez podanie pliku PDF z kodem, który następnie farmaceuta skanuje, aby zweryfikować poprawność e-recepty i na jej podstawie wybrać przepisane leki.

Trzecim sposobem jest okazanie wydruku informacyjnego w wersji papierowej z numerem PESEL, który wystawił lekarz.

Każdy z tych sposobów jest bardzo szybki oraz pozwala na pełną kontrolę realizacji recepty, a także tego, czy pacjent zakupił potrzebne leki. Pod tym kątem e-recepta jest dużo bardziej praktyczna niż dotychczasowa tradycyjna recepta. Stosowanie e-recept wpłynęło korzystnie na jakość oraz czas obsługi pacjentów.

Atutem e-recept jest to, że mogą być zrealizowane nie tylko przez osobę chorą, ale także przez jej bliskich. To duże ułatwienie, dzięki któremu rodzina może skutecznie pomóc osobom starszym w zakupie wyrobów medycznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli chcecie wykupić leki w imieniu innej osoby, to niezbędne jest podanie numeru PESEL pacjenta, na którego wystawiona jest e-recepta. Dzięki temu schorowane osoby mogą otrzymać lek, bez wychodzenia z domu.

E-receptę z powodzeniem można zrealizować w dowolnej aptece w całej Polsce. Obecnie apteki mają obowiązek przygotowania swojego systemu sprzedaży do realizacji e-recepty w postaci elektronicznej.

Pacjenci lub ich osoby bliskie muszą pamiętać o tym, że wszystkie opakowania konkretnego leku należy wykupić w jednej aptece. Jeżeli kupi się tylko część tego samego leku, to niemożliwy będzie zakup pozostałej części w innej placówce. Jedyną opcją pozostaje wówczas powrót do danej apteki i dokupienie reszty leku przepisanego na e-recepcie.

W określonych przypadkach może to być pewne utrudnienie, zwłaszcza gdy zakup leków odbywa się poza miejscowością zamieszkania danej osoby. Jeżeli w aptece dany lek nie jest dostępny w pełnej dawce, to warto wstrzymać się z zakupem i znaleźć inną placówkę.

Obowiązek wystawiania recepty przez internet spoczywa na tych samych osobach, które posiadają uprawnienia do wystawiania recept papierowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do grona osób, które mają uprawnienia do wystawienia recept zaliczają się:
 • lekarze;
 • pielęgniarki;
 • lekarze dentyści;
 • starsi felczerzy i felczerzy;
 • położne.

Obecne realia sprawiają, że pojawienie się takiego systemu jak e-recepta było nieuchronne. To efekt postępu technologicznego oraz ułatwiania funkcjonowania ludziom. Wydaje się, że e-recepta nie powinna mieć żadnych wad, jednak są głosy, które na nie wskazują. Przede wszystkim z e-receptą największe problemy mieli starsi lekarze, którzy nie są zaawansowani technologicznie.

Ostatnie kilkanaście miesięcy sprawiło jednak, że dość szybko musieli się przestawić na nowy sposób wystawiania recept. Wydaje się nam, że okres największych trudności został pokonany i obecnie z e-receptą lekarze nie powinni już mieć problemów.

Na początku 2020 roku nie wszystkie przychodnie były przygotowane technologicznie i osobowo do płynnego wprowadzenia nowego systemu i zdarzały się problemy, gdy nieprzeszkolone osoby chciały wystawić receptę. E-recepty są jednak dość intuicyjne i odpowiednie szkolenia sprawiły, że obecnie ten problem został rozwiązany.


E-Konsultacja

W e-recepta.net udzielamy telekonsultacji medycznych online osobom pełnoletnim.
Oczywiście, że tak. Nasza usługa dedykowana jest osobom, które cenią sobie wygodę i szybkość porady lekarskiej. To nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz umawiać się w poradni stacjonarnej, co zajmuje nie tylko czas, ale i często kosztuje sporo nerwów. Zwłaszcza obecnie, gdy powszechny jest problem z brakiem dostępności specjalistów w zakresie medycyny. Niezależnie od tego, ile lat leczysz się u danego lekarza, z powodzeniem możesz skorzystać z naszej usługi zdalnej konsultacji medycznej. Wystarczy wypełnić formularz medyczny, a lekarz skontaktuje się telefonicznie celem pomocy.
W naszej firmie starannie dobieramy specjalistów, z którymi współpracujemy. Dzięki temu cechuje nas profesjonalne podejście do pacjenta, a nad jego stanem zdrowia zawsze czuwa kompetentna osoba. Pacjenci często wracają z nami z informacją, że dzięki nam odzyskali radość życia. Możliwe jest to dzięki temu, że do współpracy wybieramy lekarzy, których cechuje nie tylko profesjonalizm, ale także wysoko rozwinięta empatia. Niedawno zadzwoniła do nas kobieta z pochwałą naszej pracy. Powiedziała: “czułam ogromną życzliwość wobec specjalisty, który pomógł mi stanąć na nogi i uporać się z problemami zdrowotnymi. Bez wątpienia polecę Was każdej kobiecie i nie tylko”. Takie słowa zawsze budują i są potwierdzeniem tego, że od lat jesteśmy zaufanym partnerem w zakresie dbania o zdrowie.
Podczas zamówienia e-konsultacji możesz wskazać najwygodniejszy dla Ciebie przedział godzinowy dziś lub jutro.
W takim przypadku podczas zamówienia prosimy o wskazanie opcji "jak najszybciej". Dzięki temu lekarz dostanie jasną informację, że jesteś gotowy do E-konsultacji od razu po zamówieniu.
Jeśli przyjmujesz jakieś leki na stałe bądź cierpisz na schorzenie, które jest potwierdzone dokumentacją medyczną, przygotuj skan lub czytelne zdjęcie dokumentacji, którą posiadasz. Pozwoli to na skrócenie czasu potrzebnego do weryfikacji twojego aktualnego stanu zdrowia.
Nie. Nasza E-konsultacja dostępna jest z dowolnego miejsca na ziemi, jeśli tylko jesteś w zasięgu sieci internet.
Nie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jeśli lekarz prowadzący prywatną praktykę wystawi zlecenia na badania laboratoryjne, NFZ nie zapłaci za ich wykonanie, a pacjent będzie musiał ponieść ich koszt.

Brakuje jakiegoś leku?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki