OGÓLNE

Tak. Szczegółowe informacje w tym zakresie zawarte są w naszej polityce prywatności oraz regulaminie serwisu. Podczas realizacji usług dbamy o bezpieczeństwo stosując między innymi szyfrowanie połączeń uniemożliwiające przejęcie przekazywanych danych.
Standardowy czas oczekiwania to zaledwie kilkanaście minut, pracujemy 7 dni w tygodniu w godzinach 07:00- 22:00. W przypadku dłuższego czasu oczekiwania prosimy skorzystanie z naszego formularza kontaktowego.
Nie, wszystkie konsultacje realizowane są przez indywidualne praktyki lekarskie, które nie działają w ramach funduszu NFZ. Wszystkie recepty wystawiane są w ramach indywidualnych praktyk lekarskich, ich odpłatność wynosi 100%.
Jeżeli lekarz skontaktował się z pacjentem. Kontakt może nastąpić w ramach wiadomości e-mail, wiadomości sms lub podczas rozmowy telefonicznej.
Obsługujemy wiekszość metod płatności wspieranych przez system "Przelewy24" w tym szybkie przelewy oraz przelewy BLIK.
W takim przypadku środki zwracane są na rachunek bankowy z którego dokonano opłaty.
W ramach telekonsultacji lekarz nie weryfikuje dostępności leków w aptekach. Takie informacje dostępne są w aptekach lub serwisach wskazujących dostępność leków w konkretnych aptekach.
W zależności od tego jakiego rodzaju dane osobowe pozostawiacie Państwo w naszym serwisie okresy ich przetwarzania mogą być różne. Szczegółowe informacje w tym zakresie opisane zostały w pkt.8 polityki prywatności.

E-Recepta

Oczywiście. Recepty online od E-recepta.net wystawiane są przez lekarzy, którzy są do tego uprawnieni na podstawie art. 42 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. Ustęp pierwszy tego artykułu brzmi aktualnie: Lekarz orzeka o stanie zdrowia określonej osoby po uprzednim, osobistym jej zbadaniu lub zbadaniu jej za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności, a także po analizie dostępnej dokumentacji medycznej tej osoby.
Jeśli nie możesz znaleźć leku w słowniku, możesz zgłosić się na wizytę recepturową „otwartą”, w której nie wybierasz leku ze słownika - w takiej sytuacji wpisujesz w wywiadzie jakie leki przyjmujesz, a lekarz na podstawie uzupełnionych informacji, przesłanej dokumentacji medycznej i ewentualnych dodatkowych pytań przepisze najodpowiedniejszy lek. Pamiętaj, nasi lekarze nie wystawiają E-recept na leki psychotropowe i narkotyczne.
Wszystkie recepty wystawiane są bez refundacji, ich odpłatność wynosi 100%.
Przede wszystkim sprawdź, czy podana przez Ciebie nazwa leku jest prawidłowa. Przypominamy, że jak tylko wpiszesz 3 pierwsze litery, nasz system zaproponuje Ci listę leków, z której możesz wybrać ten, który potrzebujesz. Pamiętaj również, że nie wystawiamy recept online na leki psychotropowe i narkotyczne.
Tak, każdą E-receptę można zrealizować w wybranej przez siebie aptece. Nie ma również konieczności realizacji wszystkich recept jednego dnia.
Nie, lekarz za każdym razem podejmuje decyzję na podstawie wywiadu, dokumentacji, kontaktu z pacjentem. Jeśli nie ma wskazań medycznych do przypisania danego leku lub ilości opakowań, nie będzie możliwości przepisania recepty online. Lekarz podczas kontaktu z pacjentem uzasadnia taką decyzję.
Recepta online jest usługą polegającą na przepisaniu przez lekarza leków, po wcześniejszym zbadaniu stanu zdrowia pacjenta oraz zapoznaniu się z dokumentacją medyczną za pośrednictwem systemu teleinfomratycznego umożliwiającego zdalną łączność.
W E-recepta.net udzielamy telekonsultacji medycznych online osobom pełnoletnim.
Jeśli przyjmujesz leki na receptę, często zmuszony jesteś odwiedzać lekarza, tylko po to, aby przepisał Ci odpowiedni lek. Natomiast korzystając z E-recepta.net nie musisz umawiać się na wizyty w poradni, czekać w kolejce do gabinetu i narażać się na kontakt z innymi chorymi. Zamiast tego receptę online szybko i wygodnie zamówisz i otrzymasz przez Internet. Nawet jeśli akurat przebywasz poza miejscem zamieszkania (np. w trakcie wakacji). Poza tym w E-recepta.net zapewniamy prosty i intuicyjny system wyszukiwania leków. Wystarczą 3 pierwsze litery, aby nasza wyszukiwarka odnalazła potrzebny lek.
W ramach usługi telekonsultacji możliwe jest uzyskanie E-recepty na maksymalnie 4 leki.
Podczas konsultacji - recepta onlline możliwe jest uzyskanie E-recepty na maksymalnie 4 leki. Łączna suma opakowań nie może być większa niż wystarczająca na 3 miesięczną terapię.
Staramy się realizować wszystkie telekonsultacje na bieżąco. Standardowy czas oczekiwania wynosi do 15 minut. Zgłoszenia realizowane są 7 dni w tygodniu w godzinach od 7:00 do 22:00.
Jeśli w ciągu 12h nie otrzymałeś/aś żadnej odpowiedzi z naszego portalu, w pierwszej kolejności sprawdź folder SPAM - lekarz mógł wysłać wiadomość i oczekuje na odpowiedź. W przypadku braku wiadomości od lekarza skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub napisz na adres [email protected]
Zamówioną receptę online wyślemy na podany przez Ciebie adres e-mailowy oraz sms-em na Twój numer telefonu.
Receptę online, tak jak i receptę tradycyjną, należy zrealizować w ciągu 30 dni od jej wystawienia. Wyjątkiem są antybiotyki, dla których ważność recepty wynosi 7 dni.
Już kilka lat temu pojawiły się recepty online, które wykorzystywane były równolegle do wersji papierowej. Od 8 stycznia 2020 roku e-recepta stała się obowiązkowym dokumentem, który wystawia lekarz w trakcie lub po wizycie pacjenta. Recepty online mogą być wystawiane nie tylko w trakcie stacjonarnej wizyty u lekarza. Możliwa jest także teleporada lub internetowa konsultacja lekarska, z której możecie skorzystać w naszym portalu. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem o tym, czym jest e-recepta, co na niej się znajduje i jak można ją zrealizować.
Nazwa e-recepta odnosi się do systemu informatycznego, którego zadaniem jest ułatwienie życia pacjentom i lekarzom. E-recepty ułatwiają zakup leków oraz docelowo mają zapobiegać powstawaniu i realizacji recept sfałszowanych. Pod względem działania nowa e-recepta jest bardzo zbliżona do starszej, papierowej wersji. Różnica polega na tym, że proces jej wystawiania i realizacji (od wspomnianego 8 stycznia 2020 roku), odbywa się w stu procentach w przestrzeni internetowej.
Tak jak wspomnieliśmy, e-recepta online to elektroniczny odpowiednik dotychczasowej recepty w postaci papierowej. W e-recepcie znajdują się następujące informacje:
  • dane pacjenta (dane osobowe, numer pesel);
  • dane osoby, która wystawia receptę;
  • miejsce wystawienia e-recepty;
  • daty wystawienia i ważności recepty;
  • informacje o lekach (w tym m.in. przepisany lek, ilość opakowań leku, dawkę i postać leku, a także sposób jego dawkowania);
  • czterocyfrowy kod recepty.

Z perspektywy lekarzy i pacjentów proces wystawiania wystawienia e-recept jest bardzo prosty i intuicyjny.

W skrócie odbywa się to według poniższego schematu:

  1. Odbywa się konsultacja lekarska przeprowadzona przez lekarza stacjonarnie lub na odległość;
  2. Po przeprowadzeniu badania lekarz wystawia receptę w formie elektronicznej;
  3. Pacjent otrzymuje dedykowaną wiadomość SMS, w której znajduje się kod czterocyfrowy, a także wiadomość e-mail w formacie PDF z kodem QR lub tradycyjny wydruk;
  4. Pacjent może zrealizować e-receptę w różnych aptekach w zależności od swojej potrzeby.

Szczegółowe informacje dotyczące stanu zdrowia oraz historii leczenia pacjenta znajdują się w Internetowym Koncie Pacjenta (w skrócie IKP). IKP to bezpłatna aplikacja przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia. Konto pacjenta tworzy się w wyniku rejestracji. Następnie logowanie się do IKP możliwe jest za pomocą profilu zaufanego lub też dowodu osobistego z elektroniczną warstwą. Alternatywą pozostaje logowanie się za pomocą internetowego konta bankowego w wybranych bankach.
W IKP macie dostęp do całej historii swojego leczenia, a także możecie sprawdzić elektroniczne recepty. Do najważniejszych funkcjonalności aplikacji rządowej należą:
  • możliwość wykupienia leków z e-recepty online w dowolnej aptece;
  • opcja zamówienia e-recepty na leki stałe;
  • możliwość udostępnienia informacji o stanie zdrowia dla lekarza lub bliskiej osoby;
  • pełna kontrola nad historią medyczną dzieci, nim nie ukończą 18. roku życia;
  • odbiór e-recepty bez wychodzenia z domu. E-recepta online wystawiona może być m.in. na choroby przewlekłe, a wcześniej musi się odbyć konsultacja lekarska z lekarzem;
  • odbieranie e-skierowania na badania;
  • możliwość złożenia wniosku o EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego);
  • zmiana pielęgniarki lub lekarza pierwszego kontaktu;
  • możliwość uzyskania informacji o kwarantannie oraz pobrania Unijnego Certyfikatu COVID;
  • dostęp do e-zwolnień pacjenta;
  • dostęp do wskazań medycznych i zaleceń przygotowanych przez lekarzy.

Obecnie lekarze wystawiają e-receptę online, do której dostęp jest ciągły. Wystarczy wejść na swoje konto pacjenta i zweryfikować, co lekarze przepisali na wybranej e-recepcie. Z e-receptą nie musicie martwić się o to, że ona gdzieś się Wam zawieruszy.

Zakup leków w aptece jest bardzo prosty. E-receptę można zrealizować na trzy różne sposoby. Jednym z nich jest podanie farmaceucie numeru PESEL oraz czterocyfrowego kodu z wiadomości SMS.

E-receptę można zrealizować także przez podanie pliku PDF z kodem, który następnie farmaceuta skanuje, aby zweryfikować poprawność e-recepty i na jej podstawie wybrać przepisane leki.

Trzecim sposobem jest okazanie wydruku informacyjnego w wersji papierowej z numerem PESEL, który wystawił lekarz.

Każdy z tych sposobów jest bardzo szybki oraz pozwala na pełną kontrolę realizacji recepty, a także tego, czy pacjent zakupił potrzebne leki. Pod tym kątem e-recepta jest dużo bardziej praktyczna niż dotychczasowa tradycyjna recepta. Stosowanie e-recept wpłynęło korzystnie na jakość oraz czas obsługi pacjentów.

Atutem e-recept jest to, że mogą być zrealizowane nie tylko przez osobę chorą, ale także przez jej bliskich. To duże ułatwienie, dzięki któremu rodzina może skutecznie pomóc osobom starszym w zakupie wyrobów medycznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli chcecie wykupić leki w imieniu innej osoby, to niezbędne jest podanie numeru PESEL pacjenta, na którego wystawiona jest e-recepta. Dzięki temu schorowane osoby mogą otrzymać lek, bez wychodzenia z domu.

E-receptę z powodzeniem można zrealizować w dowolnej aptece w całej Polsce. Obecnie apteki mają obowiązek przygotowania swojego systemu sprzedaży do realizacji e-recepty w postaci elektronicznej.

Pacjenci lub ich osoby bliskie muszą pamiętać o tym, że wszystkie opakowania konkretnego leku należy wykupić w jednej aptece. Jeżeli kupi się tylko część tego samego leku, to niemożliwy będzie zakup pozostałej części w innej placówce. Jedyną opcją pozostaje wówczas powrót do danej apteki i dokupienie reszty leku przepisanego na e-recepcie.

W określonych przypadkach może to być pewne utrudnienie, zwłaszcza gdy zakup leków odbywa się poza miejscowością zamieszkania danej osoby. Jeżeli w aptece dany lek nie jest dostępny w pełnej dawce, to warto wstrzymać się z zakupem i znaleźć inną placówkę.

Obowiązek wystawiania recepty przez internet spoczywa na tych samych osobach, które posiadają uprawnienia do wystawiania recept papierowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do grona osób, które mają uprawnienia do wystawienia recept zaliczają się:
  • lekarze;
  • pielęgniarki;
  • lekarze dentyści;
  • starsi felczerzy i felczerzy;
  • położne.

Obecne realia sprawiają, że pojawienie się takiego systemu jak e-recepta było nieuchronne. To efekt postępu technologicznego oraz ułatwiania funkcjonowania ludziom. Wydaje się, że e-recepta nie powinna mieć żadnych wad, jednak są głosy, które na nie wskazują. Przede wszystkim z e-receptą największe problemy mieli starsi lekarze, którzy nie są zaawansowani technologicznie.

Ostatnie kilkanaście miesięcy sprawiło jednak, że dość szybko musieli się przestawić na nowy sposób wystawiania recept. Wydaje się nam, że okres największych trudności został pokonany i obecnie z e-receptą lekarze nie powinni już mieć problemów.

Na początku 2020 roku nie wszystkie przychodnie były przygotowane technologicznie i osobowo do płynnego wprowadzenia nowego systemu i zdarzały się problemy, gdy nieprzeszkolone osoby chciały wystawić receptę. E-recepty są jednak dość intuicyjne i odpowiednie szkolenia sprawiły, że obecnie ten problem został rozwiązany.


E-Zwolnienie

Podczas każdej konsultacji lekarz kontaktuje się z pacjentem, jeśli po ocenie stanu zdrowia pojawią się wskazania w takiej sytuacji lekarz może wystawić E-zwolnienie (L4 online).
W trosce o dobro pacjenta sugerujemy bezpośredni osobisty kontakt z lekarzem w celu weryfikacji stanu zdrowia.
Tak, jeśli nie będzie w stanie dokładnie ocenić stanu zdrowia pacjenta, może zalecić zgłoszenie się na stacjonarną konsultację celem dokładnej diagnostyki.
Nie ma możliwości przedłużenia obecnie wystawionego E-zwolnienia.
Nie ma możliwości wystawienia dokumentu ze wsteczną datą.
Tak. E-zwolnienie jest wypełnione w elektronicznym systemie ZUS. W sytuacji gdy pracodawca nie posiada konta w PUE ZUS, lekarz poinformuje o konieczności osobistego dostarczenia e-ZLA do pracodawcy.
E-zwolnienie jest wystawiane w elektronicznym systemie ZUS. Gwarantujemy poprawne wprowadzenie danych E-zwolnienia do systemu ZUS. Na ewentualne problemy z dostarczeniem E-zwolnienia mogą wpłynąć problemy z działaniem systemu ZUS. Aby mieć pewność, że E-zwolnienie dotarło do pracodawcy sugerujemy kontakt telefoniczny z właściwymi osobami u pracodawcy.
Nie. Lekarz każdorazowo podejmuje decyzje dotyczące okresu trwania E-zwolnienia na podstawie kontaktu z pacjentem oraz weryfikacji dokumentacji medycznej.
Tak, w takiej sytuacji w uwagach należy podać dane podopiecznego.
Swoje e-zwolnienie możesz znaleźć na PUE ZUS. Szczegóły dotyczące l4 online zawiera także Internetowe Konto Pacjenta. Każdy z pacjentów ma swój indywidualny dostęp do tego, dzięki czemu może odtworzyć historię swojego leczenia oraz przyjmowanych leków. O tych informacjach warto poinformować lekarza podczas konsultacji online.
Obecnie nie ma obowiązku zawożenia dokumentów do pracodawcy, ponieważ wystawienie e-zwolnienia od razu widoczne jest w PUE ZUS. Pracownik musi jednak najpóźniej drugiego dnia swojej nieobecności poinformować o tym pracodawcę.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami elektroniczne zwolnienie lekarskie mogą wystawiać zarówno lekarze, jak i uprawnieni przez nich asystenci medyczni.
Konsultacja medyczna online w naszym serwisie kosztuje zaledwie 109 złotych. Za jej przeprowadzenie odpowiadają renomowani specjaliści znani ze swojej działalności leczniczej. Podczas konsultacji możesz otrzymać e-zwolnienie.
Nie zawsze otrzymasz e-zwolnienie lekarskie. Wystawiane jest tylko wtedy, gdy lekarz za zasadne uzna jego wystawienie z powodu niezdolności pacjenta do wykonywania swoich obowiązków służbowych. Taką decyzję lekarz podejmuje na podstawie wywiadu medycznego.

E-Konsultacja

W e-recepta.net udzielamy telekonsultacji medycznych online osobom pełnoletnim.
Oczywiście, że tak. Nasza usługa dedykowana jest osobom, które cenią sobie wygodę i szybkość porady lekarskiej. To nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz umawiać się w poradni stacjonarnej, co zajmuje nie tylko czas, ale i często kosztuje sporo nerwów. Zwłaszcza obecnie, gdy powszechny jest problem z brakiem dostępności specjalistów w zakresie medycyny. Niezależnie od tego, ile lat leczysz się u danego lekarza, z powodzeniem możesz skorzystać z naszej usługi zdalnej konsultacji medycznej. Wystarczy wypełnić formularz medyczny, a lekarz skontaktuje się telefonicznie celem pomocy.
W naszej firmie starannie dobieramy specjalistów, z którymi współpracujemy. Dzięki temu cechuje nas profesjonalne podejście do pacjenta, a nad jego stanem zdrowia zawsze czuwa kompetentna osoba. Pacjenci często wracają z nami z informacją, że dzięki nam odzyskali radość życia. Możliwe jest to dzięki temu, że do współpracy wybieramy lekarzy, których cechuje nie tylko profesjonalizm, ale także wysoko rozwinięta empatia. Niedawno zadzwoniła do nas kobieta z pochwałą naszej pracy. Powiedziała: “czułam ogromną życzliwość wobec specjalisty, który pomógł mi stanąć na nogi i uporać się z problemami zdrowotnymi. Bez wątpienia polecę Was każdej kobiecie i nie tylko”. Takie słowa zawsze budują i są potwierdzeniem tego, że od lat jesteśmy zaufanym partnerem w zakresie dbania o zdrowie.
Podczas zamówienia e-konsultacji możesz wskazać najwygodniejszy dla Ciebie przedział godzinowy dziś lub jutro.
W takim przypadku podczas zamówienia prosimy o wskazanie opcji "jak najszybciej". Dzięki temu lekarz dostanie jasną informację, że jesteś gotowy do E-konsultacji od razu po zamówieniu.
Jeśli przyjmujesz jakieś leki na stałe bądź cierpisz na schorzenie, które jest potwierdzone dokumentacją medyczną, przygotuj skan lub czytelne zdjęcie dokumentacji, którą posiadasz. Pozwoli to na skrócenie czasu potrzebnego do weryfikacji twojego aktualnego stanu zdrowia.
Nie. Nasza E-konsultacja dostępna jest z dowolnego miejsca na ziemi, jeśli tylko jesteś w zasięgu sieci internet.
Nie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jeśli lekarz prowadzący prywatną praktykę wystawi zlecenia na badania laboratoryjne, NFZ nie zapłaci za ich wykonanie, a pacjent będzie musiał ponieść ich koszt.

Brakuje jakiegoś leku?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki