kolejna wizyta -20%

Wybierz specjalizację

Położna to specjalistka zajmująca się opieką nad kobietą w czasie: ciąży, porodu i połogu. Posiada odpowiednie uprawnienia potwierdzone dyplomem uczelni wyższej i prawem do wykonywania zawodu. Nie ulega wątpliwości, że swobodny dostęp do poradnictwa położniczego, zdecydowanie ułatwia kobietom przygotowanie się do roli mamy, zwiększając ich komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.

Konsultacja online jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, ze względu na brak konieczności czekania w kolejkach i narażania się na infekcje, o które nietrudno w dużych skupiskach ludzkich, a które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka i przyszłej mamy. Z tej formy kontaktu z położną chętnie korzystają również te panie, które chcą rozwiać swoje wątpliwości dotyczące opieki nad maluchem, a muszą pozostać z dzieckiem w domu.

Konsultacja z położną online - jak przebiega?

Konsultacja online jest coraz częściej wybieranym sposobem na uzyskanie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących planowania rodzicielstwa, ciąży i opieki nad dzieckiem. Nic dziwnego, jest to bardzo prosty sposób na otrzymanie pomocy – aby umówić wizytę z położną online, potrzebny jest jedynie telefon, a w razie konieczności wysłania plików - jakiekolwiek urządzenie z dostępem do internetu. Wizyta u położnej w formie teleporady, przebiega zwykle w kilku etapach. Najpierw pacjentka rejestruje się na platformie telemedycznej, wpisując w witrynę swoje dane i opisując problem, który ją niepokoi. Następnie uzupełnia inne wymagane pola, a system sam umawia wizytę w dogodnym dla kobiety terminie. Przed rozpoczęciem konsultacji, pacjentka powinna przygotować wyniki badań, oraz swoją dokumentację medyczną, która może okazać się pomocna podczas odpowiedzi na wszelkie pytania. W trakcie rozmowy online położna przeprowadza wywiad medyczny, zbierając informację na temat objawów, historii chorób, trybu życia i innych czynników wpływających na zdrowie pacjentki.

Położna gotowa do udzielenia wsparcia

Czym zajmuje się położna online?

Podczas konsultacji w formie teleporady z położną, bez wychodzenia z domu można uzyskać informacje i porady dotyczące:

 • profilaktyki chorób kobiecych;
 • edukacji w zakresie metod planowania rodziny;
 • opieki nad kobietą w niepowikłanej ciąży;
 • postępowania bezpośrednio po porodzie i w okresie połogu;
 • opieki nad noworodkiem i jego pielęgnacji;
 • tego jak powinno przebiegać karmienie i kiedy należy rozważyć podawanie mleka modyfikowanego;
 • szczepień ochronnych, jakie powinno przyjąć dziecko.

Konsultacja telefoniczna służy także uspokojeniu przyszłych rodziców. Dzięki swojemu doświadczeniu specjalistka wytłumaczy, jak należy postępować, by nie poddać się emocjom i zadbać o swój komfort psychiczny w trakcie ciąży i opieki nad dzieckiem. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, które wymaga kontaktu z położną, nie zwlekaj i już dziś skonsultuj się z jednym z naszych specjalistów.

Położna - Jak mogę Ci pomóc?

Czego o pielęgnacji noworodka dowiesz się w czasie teleporady z położną?

W czasie tele - konsultacji z położną dowiesz się wiele, nie tylko o tym jak najlepiej zadbać o siebie po porodzie, ale i o karmieniu piersią, jak również o opiece nad maluchem. Świeżo upieczone mamy mają często wiele pytań i wątpliwości dotyczących tego jak najlepiej zadbać o dziecko. Konsultacja telefoniczna to okazja by zapytać o:

 • dietę i suplementację w czasie ciąży;
 • to jakie objawy powinny zostać zgłoszone lekarzowi;
 • przebieg przygotowania do porodu;
 • karmienie butelką i wybór mleka modyfikowanego;
 • to jak właściwie pielęgnować skórę noworodka;
 • kąpiel noworodka - a dokładnie jaką temperaturę wody wybrać i jakie kosmetyki stosować;
 • sen malucha - położna może udzielić porad na temat bezpiecznego spania noworodka oraz odpowiedzieć na pytania, związane z drzemkami i wypoczynkiem.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Położna może okazać się nieocenionym wsparciem w tym szczególnym czasie, jakim jest ciąża. Nie dość, że odpowiada na wiele pytań dotyczących porodu, to dodatkowo udziela kobiecie niejako wsparcia psychicznego. Pacjentka, wiedząc jak przebiegają poszczególne etapy może lepiej przygotować się do bycia mamą, co przekłada się na komfort psychiczny i zmniejszenie lęku.
Tak. Specjalistka może przepisać receptę na leki lub skierować pacjentkę na dalsze badania. E- receptę można uzyskać również na naszej stronie. Wystarczy wpisać w przeglądarce adres ,,https://e-recepta.net/" i wypełnić dane. Jest to błyskawiczny sposób na zdobycie potrzebnych leków bez konieczności czekania w kolejkach.
Konsultacja z położną to okazja dla rodziców do uzyskania praktycznych porad i wskazówek, które pomogą im zadbać o swoje dziecko w pierwszych dniach i tygodniach życia. Z kolei szkoła rodzenia ma za zadanie odpowiedzieć na pytania o przebieg ciąży i tego jak radzić sobie po porodzie. Podczas zajęć można dowiedzieć się wiele na temat technik relaksacyjnych, anatomii i fizjologii ciąży, oraz jakie są techniki porodu i jak radzić sobie ze stresem i emocjami.

 

Źródła:

 • G. H. Bręborowicz - Położnictwo podręcznik dla położnych i pielęgniarek, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa, 2022
 • E. Dmoch - Gajzlerska, M. Rabiej - Opieka położnej w ginekologii i onkologii ginekologicznej, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa, 2016

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszej innowacyjnej usługi zdalnych konsultacji medycznych, dzięki czemu zapewnisz sobie profesjonalną usługę medyczną bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. O Twoje zdrowie zadbają renomowani specjaliści, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, na wyjeździe służbowym, czy też na wakacjach. Wypełnij formularz, opłać e-konsultację i poczekaj na telefon od naszego lekarza.

Każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu pacjenta, dlatego stosuj się do wskazań naszego specjalisty. Jeżeli zauważysz niepokojące objawy, to skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.