kolejna wizyta -20%

Uzyskaj receptę online

 • Krok 1 Wybierz leki z wyszukiwarki
 • Krok 2 Uzupełnij wywiad i opłać konsultację
 • Krok 3 Oczekuj na kod do e-recepty lub wiadomość od lekarza
kolejna wizyta -20%

Wybierz specjalizację

 • Krok 1 Wybierz specjalistę i termin, który najbardziej Ci odpowiada
 • Krok 2 Uzupełnij wywiad i opłać konsultację
 • Krok 3 Oczekuj na telefon o ustalonej godzinie
Grzybicze zapalenie pochwy
Potrzebujesz recepty?
Zamów konsultację

Globulki dopochwowe na receptę

Grzybica pochwy powinna być leczona jak najszybciej, ponieważ jej konsekwencje mogą być bardzo poważne. Zazwyczaj objawia się grudkowatą, białą wydzieliną z pochwy. Po zauważeniu pierwszych symptomów choroby należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Oczywiście kluczowy w tej kwestii jest czas, więc, zamiast udawać się na wizytę do gabinetu lekarskiego, można zamówić receptę na globulki dopochwowe przez internet na portalu e-recepta.net. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę leku, wypełnić formularz wywiadu medycznego, w którym należy szczegółowo opisać objawy chorobowe, a następnie opłacić koszt konsultacji medycznej. Kod potrzebny do wykupienia recepty zostanie wysłany na numer telefonu lub wskazany adres mailowy.

Rodzaje leków na grzybicę pochwy

Jest kilka rodzajów środków farmakologicznych, które pozwalają uporać się z nieprzyjemnymi objawami grzybicy pochwy. Co w takim razie może przepisać lekarz?

 • Probiotyki dopochwowe – są to preparaty o bardzo szybkim działaniu. W składzie mają bakterie kwasu mlekowego, które przywracają odpowiednie pH pochwy.
 • Płyny do higieny intymnej z kwaśnym pH – wybierając płyn do higieny intymnej, warto się zdecydować na produkt, który dostępny jest w aptekach. Płyn przywraca prawidłową kwaśność mikroflory w pochwie, dzięki czemu nieprzyjemne objawy infekcji ustępują. Warto stosować go nie tylko w trakcie trwania choroby, ale także na co dzień.
 • Maści i kremy przeciwgrzybicze – substancje w nich zawarte zabijają grzyby. Powinny być stosowane wtedy, gdy infekcja grzybicza zaatakuje zewnętrzne organy płciowe.
 • Globulki dopochwowe na receptę – również posiadają substancje przeciwgrzybicze, jednak aplikuje się je do pochwy. Stosowane są, gdy grzybica opanuje wewnętrzne organy płciowe.

Jak wyleczyć grzybicę pochwy?

Najważniejszą zasadą jest doprowadzenie leczenia do końca. Niestety wiele kobiet odstawia globulki/maść, gdy objawy chorobowe miną. Produkowanie grudkowatej wydzieliny ustępuje, ponieważ po zastosowaniu środków farmakologicznych grzybów jest zbyt mało, jednak należy pamiętać, że cały czas są obecne w pochwie. To dlatego konieczne jest skończenie całego opakowania globulek lub stosowanie maści przez okres wskazany przez lekarza.

Probiotyki dopochwowe na grzybicę pochwy - charakterystyka

Drożdżyca pochwy i sromu wymaga wdrożenia leczenia farmakologicznego. Do stosunkowo często wykorzystywanych preparatów należą probiotyki ginekologiczne. W swoim składzie zawierają dedykowane pałeczki kwasu mlekowego. Probiotyki dopochwowe zalecane są po to, aby utrzymać odpowiednie pH w pochwie, które nie powinno odbiegać od przedziału 3,6-4,5. Ponadto probiotyki pozwalają na zwiększenie kontroli nad kwaśnością mikroflory oraz doprowadzeniem jej do właściwego poziomu. Dzięki temu możliwe będzie wyleczenie grzybicy pochwy oraz zabezpieczenie w przypadku nawrotu choroby. Preparaty charakteryzują się dużą skutecznością leczenia grzybicy pochwy, a także szybkim działaniem, ponieważ są podawane miejscowo.

Potrzebujesz recepty?
Zamów konsultację

Kandydoza pochwy - maści i kremy przeciwgrzybicze

Grzybiczne źródło infekcji pochwy można leczyć również za pomocą kremów i maści. Są dostępne na receptę i cechują się działaniem przeciwgrzybiczym. Oznacza to, że po podaniu miejscowym, odpowiadają za zabijanie namnażających się grzybów candida albicans, które zaatakowały miejsca intymne kobiety. Te kremy stosuje się przede wszystkim na objawy grzybicy pochwy widoczne na zewnętrznych organach płciowych. Dość łatwo podaje się je w miejsca objęte grzybicą pochwy.

Leczenie grzybicy pochwy i ogólnodostępne płyny do higieny intymnej

Za powstawanie infekcji grzybiczej odpowiada gatunek candida albicans. To grzyby, które naturalnie występują w naszym organizmie, jednak ich namnażanie się może być niebezpieczne i powoduje dyskomfort pacjentki, także dolegliwości bólowe. Przez ich nadmiar zaburzona jest flora bakteryjna pochwy. W ramach profilaktyki, a następnie wsparcia leczenia farmakologicznego lekarze rekomendują stosowanie wysokiej jakości płynów do higieny intymnej, które mają kwaśne pH.

Higiena intymna to podstawa

Dbanie o odpowiednią higienę intymną to podstawa, dzięki której można wyeliminować ryzyko występowania grzybicy pochwy. Nieprawidłowa higiena intymna może być z kolei powodem, przez który powstaje grzybica narządów płciowych, czy też nawet bakteryjne zapalenie pochwy. Szczególnie niebezpieczna i irytująca dla pacjentki może być nawracająca grzybica pochwy.

Irygacja pochwy może być niewskazana

Zdecydowanie odradza się stosowanie irygacji pochwy we własnym zakresie. Może ona doprowadzić do rozwoju infekcji grzybiczej, czy też wywoływać inne infekcje bakteryjne w obrębie narządów rozrodczych kobiety. Częste irygacje pochwy zaburzają stan mikroflory pochwy i mogą prowadzić do podrażnień. W związku z tym rekomenduje się korzystanie tylko z preparatów przepisanych przez lekarza, a także bezwzględne stosowanie się do jego wytycznych w zakresie leczenia.

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy

Przyczyny choroby

Grzybice pochwy mogą być wywoływane przez różne przyczyny. Podobnie jak inne infekcje intymne mogą być dużym zagrożeniem dla pacjentki, jej dróg rodnych, a w skrajnych przypadkach nieleczona grzybica pochwy może prowadzić do występowania innych chorób współistniejących. Infekcja grzybicza pochwy może być wywoływana przede wszystkim przez:

 • zmiany w mikroflorze pochwy;
 • zaburzenia hormonalne;
 • stosunek z zakażonym partnerem;
 • utrzymywanie wilgotnego środowiska pochwy;
 • noszenie obcisłej bielizny ze sztucznego tworzywa.

Leczenie obu partnerów seksualnych

Kandydozą pochwy można zarazić się także, posiadając inne choroby przenoszone drogą płciową. W trakcie terapii leczeniu farmakologicznemu infekcji intymnych powinni zostać poddani partnerka i jej partner. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć ryzyko zakażenia ponownie lub przenoszenia choroby z jednej osoby na drugą.

Jakie są czynniki zwiększające ryzyko zachorowania?

Grzybica okolic intymnych częściej atakuje osoby z określonej grupy ryzyka. Bardziej narażone są:

 • kobiety w ciąży;
 • kobiety w czasie krwawienia miesiączkowego;
 • kobiety cierpiące na cukrzycę;
 • osoby po antybiotykoterapii;
 • kobiety o obniżonej odporności;
 • kobiety cierpiące na schorzenia endokrynologiczne (np. nadczynność tarczycy);
 • kobiety otyłe;
 • kobiety stosujące niezdrową dietą;
 • kobiety często zmieniające partnerów seksualnych.
Potrzebujesz recepty?
Zamów konsultację

Grzybica pochwy - objawy

Grzybica i jej objawy mogą być negatywnie wpływać na codzienne funkcjonowanie pacjentki. Przy lekkim przebiegu grzybicy pochwy kobieta może skarżyć się na małe dolegliwości, jednak nieleczona choroba i jej nasilenie mogą być bardzo bolesne, a z czasem mogą doprowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych. Do podstawowych objawów zakażenia należą:

 • ból pochwy;
 • ból podczas oddawania moczu;
 • obrzęk okolic intymnych;
 • zaczerwienienie pochwy;
 • bezwonna i obfita wydzielina z pochwy (przypomina twaróg);
 • uporczywy świąd i pieczenie;
 • dyskomfort w czasie normalnego funkcjonowania i w czasie kąpieli;
 • problemy ze strony przewodu pokarmowego.

Skontaktuj się z lekarzem, gdy zauważysz objawy

Jeżeli tylko zaobserwujesz sobie jakiś z niepokojących objawów, to niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem. Preparaty dostępne na e-receptę możemy przepisać w trakcie recepty online. W formularzu medycznym podaj historię swojej choroby, wszystkie objawy, informacje o ewentualnych uczuleniach, a także wybierz właściwy lek. Jeżeli nasz lekarz w trakcie recepty online uzna to za stosowne, to zostanie wystawiona e-recepta na zakup leku. Możesz zrealizować ją w dowolnie wybranej aptece.

W rozpoznaniu choroby pomagają badania mikroskopowego wymazu. Dzięki nim można rozpoznać zakażenie grzybicze i odróżnić je od infekcji bakteryjnej pochwy.

Grzybica u mężczyzn

Co ciekawe grzybica pochwy może przenosić się także na partnera seksualnego zakażonej osoby i wówczas występuje grzybica penisa. Jej objawy również są bolesne, w tym mężczyzna czuje ból towarzyszący oddawaniu moczu. Ryzyko zakażenia spada przy stosowaniu mechanicznych metod antykoncepcji, czyli prezerwatyw. Preparaty na receptę w przypadku grzybicy narządów płciowych u mężczyzn również możesz otrzymać w ramach usługi recepty online na naszym portalu. Podaj swoje objawy, opłać konsultacje i szybko wdroż skuteczne leczenie.

Grzybica pochwy w ciąży - czy jest groźna?

Rozwojowi infekcji grzybiczej pochwy sprzyja okres ciąży. Grzybica pochwy w ciąży jest dość częsta i wymaga leczenia, aby uniknąć negatywnego wpływu zakażenia na płód. Częstotliwość występowania choroby w dużej mierze zależy od zmian hormonalnych, które zachodzą w organizmie ciężarnej kobiety.

Zastosuj się do wskazań ginekologa

Wykorzystywane w leczeniu tej przypadłości preparaty są przepisywane tylko przez ginekologa i mogą być podawane tylko pod jego kontrolą. W przeciwnym razie może dojść do groźnych komplikacji, a wśród nich m.in. przedwczesnego porodu, czy też grzybiczego pieluszkowego zapalenia skóra u noworodków. Kluczem do rozpoznania choroby są regularne badania. Gdy schorzenie zostanie potwierdzone, rekomenduje się niezwłoczne wdrożenie skutecznego leczenia.

U kobiet w ciąży zabrania się stosowania kwasu acetylosalicylowego, który może być groźny dla płodu.

Nawracająca grzybica pochwy

Szacuje się, że nawet około 5-10% zakażeń u kobiet może mieć charakter nawracający. Mówimy o nim wtedy, gdy nawracające zakażenia kandydozą pojawiają się minimum czterokrotnie w ciągu roku kalendarzowego. Wówczas wymagane jest preprowadzenie dodatkowych badań w celu rozpoznania przyczyny i wyeliminowania jej w przyszłości. W leczeniu tej dolegliwości wykorzystuje się prozdrowotne działanie pałeczek kwasu mlekowego, które zawiera probiotyk dopochwowy.

Skorzystaj z naszych usług

Jeżeli borykasz się z zakażeniem grzybiczym pochwy, to warto skorzystać z usługi recepty online dostępnej na naszym portalu. W formularzu medycznym opisz dokładnie swoje dolegliwości, a także czas ich występowania i nasilanie się. Podaj także medykamenty, którymi do tej pory leczyłaś infekcję intymną. Na podstawie tych danych lekarz zadecyduje o ewentualnym wystawieniu e-recepty na zakup leków. E-receptę z powodzeniem zrealizujesz w każdej aptece, a otrzymasz ją nawet w 15 minut od zgłoszenia i opłacenia konsultacji medycznej. To wygodne rozwiązanie w okresie gdy dostęp do specjalistów jest utrudniony. Nasi specjaliści wezmą pod uwagę różne możliwości leczenia grzybicy pochwy w Twoim wypadku i zastosują skuteczne rozwiązanie.

Brakuje jakiegoś leku?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki