kolejna wizyta -20%

Wybierz specjalizację


Specjalista chorób wewnętrznych, inaczej nazywany internistą, jest lekarzem zajmującym się kompleksową opieką nad pacjentami dorosłymi. Interna to bardzo szeroka dziedzina, a w kompetencji specjalistów leży diagnozowanie i leczenie chorób dotyczących wszystkich układów w ludzkim organizmie, między innymi układu krążenia, układu pokarmowego, oddechowego, hormonalnego.

Choroby internistyczne stanowią szeroką gamę schorzeń, które wymagają specjalistycznej opieki lekarskiej. Długie kolejki i ograniczona dostępność do tradycyjnych wizyt mogą utrudnić szybką diagnozę i skuteczną terapię. W takich przypadkach z pomocą przychodzą konsultacje internistyczne online, które są bardzo korzystnym rozwiązaniem, a ich popularność stale rośnie.

Konsultacja online z lekarzem internistą - jak przebiega?

Umówienie konsultacji online u internisty jest bardzo szybkie i proste, a jedyne czego potrzebujemy to urządzenie typu smartfon, tablet czy komputer, które ma dostęp do internetu. Wizyta online przebiega bardzo podobnie, jak ta tradycyjna w gabinecie lekarskim. Podczas konsultacji internistycznej online lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny, pyta o niepokojące objawy, inne dolegliwości oraz wszelkie istotne informacje, mogące mieć wpływ na stan zdrowia pacjenta. W zależności od potrzeb, lekarz może również poprosić o przesłanie wcześniejszych wyników badań oraz o dokumentację medyczną, aby zapoznać się z historią choroby. 

Po przeprowadzeniu wywiadu i analizie zebranych informacji lekarz przedstawia swoją opinię dotyczącą diagnozy, podejmuje decyzję odnośnie dalszego postępowania i omawia z pacjentem plan leczenia. W zależności od sytuacji, internista online ma możliwość wystawienia e-recepty, e-zwolnienia, może także zlecić dodatkowe badania laboratoryjne i obrazowe lub skierować pacjenta do innych specjalistów.

Jeśli chcesz skonsultować niepokojące objawy, a konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu wiąże się z oczekiwaniem w kolejkach, nie zwlekaj i już dziś omów poradę z internistą. Lekarz online udzieli ci specjalistycznej pomocy i odpowie na wszelkie pytania.

Lekarz internista gotowy do udzielenia wsparcia

Konsultacja internistyczna online - jakie są jej korzyści?

Korzystanie z usług internisty online przynosi wiele korzyści pacjentom. Ta nowoczesna forma opieki medycznej umożliwia łatwy i wygodny dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów. .

Konsultacja lekarska przez internet to przede wszystkim wygoda i elastyczność. Pacjenci mogą zaoszczędzić czas na dojazdach do lekarza, ponieważ wystarczy komputer, smartfon lub tablet oraz połączenie internetowe, aby bez wychodzenia z domu skonsultować się z internistą online. Dla osób, które mają trudności z poruszaniem się, mieszkają w odległych rejonach lub mają ograniczone możliwości czasowe, jest to szczególnie korzystne.

Lekarz internista online może również zapewnić kontynuację opieki zdrowotnej. Pacjent może korzystać z regularnych wizyt online w celu kontroli stanu zdrowia, aby dostosowywać terapię i oceniać postępy leczenia. Lekarz może monitorować wyniki badań i udzielać niezbędnych porad zdrowotnych.

Wielu pacjentów decyduje się na skorzystanie z szybkiej porady lekarza internisty, aby uzyskać e-receptę na stosowane leki, e zwolnienie lekarskie czy też skierowanie na dodatkowe badania lub do innego specjalisty.

Lekarz internista - czym się zajmuje i jakie choroby leczy?

Interniści to lekarze, którzy na co dzień zajmują się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów, zmagających się z chorobami narządów wewnętrznych. Do najczęstszych schorzeń, z którymi się spotykają, należą:

 • choroby serca i układu krążenia: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, zakrzepica;
 • cukrzyca;
 • choroby układu oddechowego: astma, POChP, zapalenie płuc;
 • anemia;
 • nadczynność i niedoczynność tarczycy;
 • osteoporoza;
 • choroby nerek i układu moczowego;
 • choroby układu kostno-stawowego.

Lekarz internista - Jak mogę Ci pomóc?

Internista online - z jakimi objawami zgłosić się na konsultację lekarską?

Wiele objawów może sugerować potrzebę konsultacji lekarskiej z internistą online. Zalicza się do nich między innymi:

 • duszność i przewlekły kaszel;
 • kołatanie serca;
 • bóle brzucha, biegunki, zaparcia;
 • obrzęki;
 • bóle pleców, stawów;
 • gorączka;
 • utrata wagi;
 • zbyt wysokie ciśnienie krwi;
 • osłabienie, szybka męczliwość;
 • dolegliwości bólowe podczas oddawania moczu, krwiomocz.

Nie wszystkie objawy świadczą o poważnych chorobach, jeśli jednak nasilają się i nie ustępują, warto zadbać o swoje zdrowie i umówić konsultację lekarską online w celu omówienia problemu.

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania:

Lekarz rodzinny i internista to lekarze dwóch odrębnych specjalizacji. Lekarz pierwszego kontaktu, który przyjmuje w poradni POZ, może być specjalistą medycyny rodzinnej lub chorób wewnętrznych. Należy jednak pamiętać, że internista zajmuje się leczeniem tylko osób dorosłych, natomiast do lekarza rodzinnego mogą udać się zarówno dzieci jak i dorośli.
Tak, podczas konsultacji online z internistą pacjent może uzyskać e-receptę, e zwolnienie lekarskie, a także e-skierowanie. E-recepta może być zrealizowana w każdej aptece, wystarczy podać kod, który przychodzi na numer telefonu lub email oraz PESEL pacjenta.
Konsultacja online uprawnia lekarzy do wystawienia skierowania na dodatkowe badania w zależności od typu zgłaszanego problemu. Lekarz internista najczęściej kieruje pacjentów na: badania krwi i moczu, RTG klatki piersiowej, spirometrię, EKG, USG jamy brzusznej, gastroskopię oraz kolonoskopię.

 

Źródła:

 • A. Szczeklik, P. Gałecki, Interna Szczeklika 2022, Wydawnictwo Medycyna Praktyczna, Kraków 2022

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszej innowacyjnej usługi zdalnych konsultacji medycznych, dzięki czemu zapewnisz sobie profesjonalną usługę medyczną bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. O Twoje zdrowie zadbają renomowani specjaliści, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, na wyjeździe służbowym, czy też na wakacjach. Wypełnij formularz, opłać e-konsultację i poczekaj na telefon od naszego lekarza.

Każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu pacjenta, dlatego stosuj się do wskazań naszego specjalisty. Jeżeli zauważysz niepokojące objawy, to skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.