Potrzebujesz Zwolnienia Lekarskiego L4?

E-zwolnienie to elektroniczne zwolnienie, dzięki któremu nie musisz już dostarczać zwolnienia pracodawcy lub do ZUS. E-zwolnienie zostanie automatycznie przesłane na profil Platformy Usług Elektronicznych płatnika składek i do systemu ZUS.

Otrzymanie L4 przez internet ma same plusy – bez wychodzenia z domu możesz dostać elektroniczne zwolnienie zaledwie w kilkanaście minut! Koszt konsultacji medycznej to zaledwie 109 zł!

E-zwolnienie otrzymasz po przeprowadzonej telekonsultacji. Po wypełnieniu kwestionariusza następuje weryfikacja naszego specjalisty. Jeśli będzie to weryfikacja pozytywna – lekarz wystawi L4 online. Pamiętaj, że wszystkie podane w formularzu dane są bezpieczne.

Sukces! Twój wniosek o e-zwolnienie został wysłany.
Błąd! Wystąpił błąd podczas wysyłania Twojej wiadomości.

Dane pracodawcy/ów

Jak dostać L4 online

Jak dostać L4 online?

Każda sytuacja, w której konieczne jest wystawienie zwolnienia lekarskiego, musi być poprzedzona szczegółowym wywiadem lekarskim, który pozwala ocenić stan zdrowia pacjenta. Na stronie e-recepta.net formą takiego wywiadu jest formularz znajdujący się powyżej, w którym chory powinien wpisać nie tylko swoje dane, ale też szczegółowo opisać odczuwane dolegliwości. Lekarz na podstawie uzyskanych informacji stawia diagnozę, wystawia e-receptę, jeśli jest to konieczne oraz w przypadku, gdy jest to zasadne, wystawia e-zwolnienie lekarskie. L4 elektroniczne jest automatycznie wysyłane na profil Platformy Usług Elektronicznych oraz do systemu ZUS.

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji online i otrzymać elektroniczne zwolnienie lekarskie?

Strona internetowa e-recepta.net powstała z myślą o wszystkich osobach, które bez wychodzenia z domu chcą nie tylko otrzymać receptę, ale też e-zwolnienie (jeśli oczywiście istnieje zasadność jego wystawienia). Atutem tego rozwiązania jest przede wszystkim oszczędność czasu. Pacjent nie musi się umawiać na wizytę lekarską, a następnie czekać na nią w kolejce. Dzięki naszej platformie otrzymanie e-zwolnienia online może mieć miejsce już kilkanaście minut od wypełnienia formularza wywiadu medycznego.

E-zwolnienie lekarskie jest praktyczne z jeszcze jednego powodu. Przede wszystkim w ostatnich miesiącach mogliśmy zauważyć, że dostęp do darmowej opieki zdrowotnej jest niezwykle utrudniony. Taki stan rzeczy rodzi wiele problemów w przypadku osób, które nagle zachorowały i nie mogą pojawić się w miejscu pracy. Skorzystanie z możliwości wystawienia e-zwolnienia pokonuje tę przeszkodę. Co więcej, znika problem kontaktu z innymi chorymi, jak miałoby to miejsce w przypadku wizyty w tradycyjnej przychodni. Taka forma kontaktu z lekarzem jest więc znacznie bezpieczniejsza.

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest również dyskrecja. Wiele chorób, nawet tych nagłych, więc wymagających wystawienia zwolnienia, może być powodem do wstydu dla pacjenta. Konsultacja online nie wymaga bezpośredniej rozmowy na linii pacjent-lekarz, a chory może w komfortowy dla siebie sposób i w swoim tempie opisać wszelkie dolegliwości w formularzu.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż nie każdy chory jest w stanie udać się osobiście do swego lekarza rodzinnego, gdyż nie pozwalają mu na to odczuwane dolegliwości. Ból związany z kręgosłupem czy stawami utrudnia chodzenie, więc w takiej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie z konsultacji online.

E-zwolnienie online – tanio i szybko

Koszt konsultacji online to jedynie 109 zł. Jest to rozsądna cena za możliwość otrzymania e-zwolnienia lekarskiego nawet tego samego dnia od zgłoszenia (jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne). Jeśli po przeanalizowaniu danego przypadku lekarz oceni, że pacjent nie jest zdolny do wykonywania swych obowiązków służbowych, wystawia L4, które automatycznie jest wysyłane na platformę PUE ZUS. Następnie pacjent otrzymuje stosowną informację drogą mailową.

Okazuje się, że konsultacje medyczne, podczas których można otrzymać L4 przez internet, to bezpieczna i wygodna propozycja dla każdego pacjenta. Jeśli potrzebujesz e-zwolnienia, wypełnij formularz, a o skutkach konsultacji powiadomimy Cię mailowo.

Brakuje jakiegoś leku?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki