Wypełnij formularz e-zwolnienia

E-Zwolnienie

Od którego dnia ma obowiązywać zwolnienie?
Jak długo ma obowiązywać zwolnienie?

Dane pracodawcy/ów

Podsumowanie

Koszt konsultacji:
109,00 zł

Wszystko załatwisz w trzech prostych krokach

Krok 1

Wypełnij zgłoszenie w 3 minuty i zapłać online

Krok 2

Weryfikacja zgłoszenia, rozpoczęcie telekonsultacji

Krok 3

Po zakończonej konsultacji otrzymasz potwierdzenie wystawienia zwolnienia na email.

Potrzebujesz Zwolnienia Lekarskiego L4?

E-zwolnienie to elektroniczne zwolnienie, dzięki któremu nie musisz już dostarczać zwolnienia pracodawcy lub do ZUS. E-zwolnienie zostanie automatycznie przesłane na profil Platformy Usług Elektronicznych płatnika składek i do systemu ZUS.

Otrzymanie L4 przez internet ma same plusy – bez wychodzenia z domu możesz dostać elektroniczne zwolnienie zaledwie w kilkanaście minut! Koszt konsultacji medycznej to zaledwie 109 zł!

E-zwolnienie otrzymasz po przeprowadzonej telekonsultacji. Po wypełnieniu kwestionariusza następuje weryfikacja naszego specjalisty. Jeśli będzie to weryfikacja pozytywna – lekarz wystawi L4 online. Pamiętaj, że wszystkie podane w formularzu dane są bezpieczne.

Jak dostać L4 online?

Każda sytuacja, w której konieczne jest wystawienie zwolnienia lekarskiego, musi być poprzedzona szczegółowym wywiadem lekarskim, który pozwala ocenić stan zdrowia pacjenta. Na stronie E-recepta.net formą takiego wywiadu jest formularz znajdujący się powyżej, w którym chory powinien wpisać nie tylko swoje dane, ale też szczegółowo opisać odczuwane dolegliwości. Lekarz na podstawie uzyskanych informacji stawia diagnozę, wystawia E-receptę, jeśli jest to konieczne oraz w przypadku, gdy jest to zasadne, wystawia E-zwolnienie lekarskie. L4 elektroniczne jest automatycznie wysyłane na profil Platformy Usług Elektronicznych oraz do systemu ZUS.

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji online i otrzymać elektroniczne zwolnienie lekarskie?

Strona internetowa E-recepta.net powstała z myślą o wszystkich osobach, które bez wychodzenia z domu chcą nie tylko otrzymać receptę, ale też E-zwolnienie (jeśli oczywiście istnieje zasadność jego wystawienia). Atutem tego rozwiązania jest przede wszystkim oszczędność czasu. Pacjent nie musi się umawiać na wizytę lekarską, a następnie czekać na nią w kolejce. Dzięki naszej platformie otrzymanie E-zwolnienie online może mieć miejsce już kilkanaście minut od wypełnienia formularza wywiadu medycznego.

E-zwolnienie lekarskie jest praktyczne z jeszcze jednego powodu. Przede wszystkim w ostatnich miesiącach mogliśmy zauważyć, że dostęp do darmowej opieki zdrowotnej jest niezwykle utrudniony. Taki stan rzeczy rodzi wiele problemów w przypadku osób, które nagle zachorowały i nie mogą pojawić się w miejscu pracy. Skorzystanie z możliwości wystawienia E-zwolnienie pokonuje tę przeszkodę. Co więcej, znika problem kontaktu z innymi chorymi, jak miałoby to miejsce w przypadku wizyty w tradycyjnej przychodni. Taka forma kontaktu z lekarzem jest więc znacznie bezpieczniejsza.

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest również dyskrecja. Wiele chorób, nawet tych nagłych, więc wymagających wystawienia zwolnienia, może być powodem do wstydu dla pacjenta. Konsultacja online nie wymaga bezpośredniej rozmowy na linii pacjent-lekarz, a chory może w komfortowy dla siebie sposób i w swoim tempie opisać wszelkie dolegliwości w formularzu.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż nie każdy chory jest w stanie udać się osobiście do swego lekarza rodzinnego, gdyż nie pozwalają mu na to odczuwane dolegliwości. Ból związany z kręgosłupem czy stawami utrudnia chodzenie, więc w takiej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie z konsultacji online.

E-zwolnienie online – tanio i szybko

Koszt konsultacji online to jedynie 109 zł. Jest to rozsądna cena za możliwość otrzymania E-zwolnienie lekarskiego nawet tego samego dnia od zgłoszenia (jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne). Jeśli po przeanalizowaniu danego przypadku lekarz oceni, że pacjent nie jest zdolny do wykonywania swych obowiązków służbowych, wystawia L4, które automatycznie jest wysyłane na platformę PUE ZUS. Następnie pacjent otrzymuje stosowną informację drogą mailową.

Okazuje się, że konsultacje medyczne, podczas których można otrzymać L4 przez internet, to bezpieczna i wygodna propozycja dla każdego pacjenta. Jeśli potrzebujesz E-zwolnienie, wypełnij formularz, a o skutkach konsultacji powiadomimy Cię mailowo.

Czy zwolnienie lekarskie online może być wystawione wstecz?

Ogólnie przyjętą zasadą wystawiania zwolnienia lekarskiego jest to, że można je otrzymać dopiero po konsultacji lekarskiej stacjonarnej lub online. Zwolnienie lekarskie z reguły uprawnia pacjenta do otrzymania zasiłku chorobowego, licząc od dnia konsultacji lub dnia następnego po konsultacji medycznej. Istnieją jednak określone przypadki, w których lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie wstecz. Według obowiązującego w Polsce prawa zwolnienie l4 może być wystawiona nawet do 3 dni wstecz od dnia badania lekarskiego, jednak muszą być spełnione określone warunki. Aby to było możliwe, lekarz musi wyraźnie stwierdzić, że przez ten okres pacjent był niezdolny do wykonywania obowiązków służbowych. Jest to uzależnione od stanu zdrowia pacjenta. To on ostatecznie podejmuje decyzję o zwolnieniu lekarskim i okresie jego obowiązywania.

Nie trać swojego urlopu

Wielu pracowników przeciąga w czasie moment wizyty u lekarza rodzinnego i przez pierwsze dni choroby próbują leczyć się we własnym zakresie, a w razie konieczności korzystają z urlopu wypoczynkowego. W ten sposób można stracić cenny urlop, którego zabraknie wtedy, gdy realnie będziemy go potrzebowali. Czasowa niezdolność do pracy może być potwierdzona już pierwszego dnia choroby w trakcie konsultacji lekarskiej online w ramach recepty online, dzięki czemu nie stracisz urlopu. Wystarczy skorzystać z badania online i jeżeli lekarz uzna to za uzasadnione i wskaże okres niezdolności do pracy pacjenta, to zostanie wystawione zwolnienie lekarskie online.

Zwolnienie lekarskie w przypadku opieki nad bliską osobą

Zwolnienia lekarskie można otrzymać również w przypadku konieczności opieki nad chorym dzieckiem lub innym członkiem rodziny. W tym celu również należy odbyć konsultację medyczną i to lekarz podejmuje decyzję, czy takie zwolnienie jest niezbędne. W tym celu również można odbyć konsultację online, a wcześniej wypełnić formularz medyczny na naszej stronie. Dzięki temu sprawnie i szybko otrzymacie pomoc lekarską, a także zwolnienie, którego nie musicie wysyłać swojemu pracodawcy. Tak właśnie działa E-zwolnienie, ponieważ od razu będzie widoczne w panelu PUE ZUS u Twojego pracodawcy.

Kiedy mogę otrzymać takie zwolnienie?

Wbrew pozorom jest sporo sytuacji, w których możemy ubiegać się o zwolnienie lekarskie na sprawowanie opieki nad bliskimi osobami i wówczas przysługuje nam świadczenie chorobowe. W przypadku dzieci poniżej 8. roku życia zwolnienie na opiekę można otrzymać m.in. z powodu:

  • nieoczekiwanego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły;
  • konieczności izolacji dziecka z podejrzeniem choroby zakaźnej;
  • poród, choroba lub pobyt w szpitalu małżonka, lub rodzica dziecka, który na stałe się nim opiekuje;
  • choroba dziennego opiekuna.

O możliwościach wystawienia zwolnienia lekarskiego może poinformować lekarz ogólny podczas konsultacji medycznej. Warto zapoznać się także ze swoimi prawami i obowiązkami na stronach ZUS lub też na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, gdzie pacjenci mają również dostęp do wystawionych recept i zaleceń lekarskich. Zwolnienie lekarskie może być wystawione także na choroby przewlekłe u dzieci.

Zwolnienie lekarskie w przypadku ciąży

O zasiłek chorobowy mogą ubiegać się także kobiety w ciąży, jeżeli lekarz uzna, że ich aktywność zawodowa może zagrażać prawidłowemu rozwojowi płodu lub zdrowiu i życiu nienarodzonego dziecka. Jeżeli lekarz uzna, że zagrodzenie jest uzasadnione, podejmie decyzje o wystawieniu E-zwolnienie lekarskiego. Co ciekawe, może to zrobić nie tylko lekarz ginekolog, a zwolnienie nie musi być wystawiane w gabinecie lekarskim. Można zdecydować o jego wystawieniu lub przedłużeniu w trakcie konsultacji zdalnej. Maksymalna długość zwolnienia lekarskiego u kobiet w ciąży wynosi 270 dni.

Zwolnienie lekarskie w przypadku osób zatrudnionych na umowę zlecenie

Zasiłek choroby może przysługiwać także osobom, które pracują na umowę zlecenie. Prawo jego otrzymywania mają wszystkie osoby, które są objęte ubezpieczeniem chorobowym. W przypadku pracy na zlecenie, jet to dobrowolne ubezpieczenie. Pracownik może do niego przystąpić i w tym celu należy złożyć pisemny wniosek i przekazać go do pracodawcy. Następnie wniosek powinien zostać zarejestrowany przez pracodawcę w ZUS-ie. Od tego momentu pracownik będzie opłacał składkę zdrowotną i nabędzie prawo do zasiłku. Dzięki temu w przypadku zachorowania, może odbyć konsultację medyczną i otrzymać zwolnienie lekarskie. Wystawiane jest na okres niezdolności pracownika do wykonywania obowiązków służbowych i zawsze musi być uzasadnione jego stanem zdrowia. Jeżeli pracujesz na zlecenie, to zadbaj o swoje ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki temu będziesz mógł ubiegać się o zasiłek chorobowy w przypadku zachorowania.

FAQ - O CO NAJCZĘŚCIEJ PYTACIE?

Podczas każdej konsultacji lekarz kontaktuje się z pacjentem, jeśli po ocenie stanu zdrowia pojawią się wskazania w takiej sytuacji lekarz może wystawić E-zwolnienie (L4 online).
Maksymalny czas wystawienia E-zwolnienia to 7 dni.
W trosce o dobro pacjenta sugerujemy bezpośredni osobisty kontakt z lekarzem w celu weryfikacji stanu zdrowia.
Tak, jeśli nie będzie w stanie dokładnie ocenić stanu zdrowia pacjenta, może zalecić zgłoszenie się na stacjonarną konsultację celem dokładnej diagnostyki.
Nie ma możliwości przedłużenia obecnie wystawionego E-zwolnienia.
Nie ma możliwości wystawienia dokumentu ze wsteczną datą.
Tak. E-zwolnienie jest wypełnione w elektronicznym systemie ZUS. W sytuacji gdy pracodawca nie posiada konta w PUE ZUS, lekarz poinformuje o konieczności osobistego dostarczenia e-ZLA do pracodawcy.
E-zwolnienie jest wystawiane w elektronicznym systemie ZUS. Gwarantujemy poprawne wprowadzenie danych E-zwolnienia do systemu ZUS. Na ewentualne problemy z dostarczeniem E-zwolnienia mogą wpłynąć problemy z działaniem systemu ZUS. Aby mieć pewność, że E-zwolnienie dotarło do pracodawcy sugerujemy kontakt telefoniczny z właściwymi osobami u pracodawcy.
Nie. Lekarz każdorazowo podejmuje decyzje dotyczące okresu trwania E-zwolnienia na podstawie kontaktu z pacjentem oraz weryfikacji dokumentacji medycznej.
Tak, w takiej sytuacji w uwagach należy podać dane podopiecznego.
Swoje e-zwolnienie możesz znaleźć na PUE ZUS. Szczegóły dotyczące l4 online zawiera także Internetowe Konto Pacjenta. Każdy z pacjentów ma swój indywidualny dostęp do tego, dzięki czemu może odtworzyć historię swojego leczenia oraz przyjmowanych leków. O tych informacjach warto poinformować lekarza podczas konsultacji online.
Obecnie nie ma obowiązku zawożenia dokumentów do pracodawcy, ponieważ wystawienie e-zwolnienia od razu widoczne jest w PUE ZUS. Pracownik musi jednak najpóźniej drugiego dnia swojej nieobecności poinformować o tym pracodawcę.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami elektroniczne zwolnienie lekarskie mogą wystawiać zarówno lekarze, jak i uprawnieni przez nich asystenci medyczni.
Konsultacja medyczna online w naszym serwisie kosztuje zaledwie 109 złotych. Za jej przeprowadzenie odpowiadają renomowani specjaliści znani ze swojej działalności leczniczej. Podczas konsultacji możesz otrzymać e-zwolnienie.
Nie zawsze otrzymasz e-zwolnienie lekarskie. Wystawiane jest tylko wtedy, gdy lekarz za zasadne uzna jego wystawienie z powodu niezdolności pacjenta do wykonywania swoich obowiązków służbowych. Taką decyzję lekarz podejmuje na podstawie wywiadu medycznego.
Więcej FAQ