kolejna wizyta -20%

Wybierz specjalizację

Twoje dziecko źle się czuje i potrzebujesz pilnej porady lekarskiej? Skorzystaj z konsultacji z lekarzem pediatrą online, którą udostępniamy na portalu https://e-recepta.net/. Nasi specjaliści świadczą podstawową pomoc medyczną dla dzieci w formie zdalnej. Konsultacja odbywa się przez telefon. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami usługi.

Konsultacja pediatryczna online

To nowoczesna usługa dostosowana do potrzeb rodziców i ich dzieci. Zdarza się, że rodzice potrzebują szybkiej porady lekarza pediatry, jednak od najbliższej przychodni dzieli ich nawet kilkanaście kilometrów. Dojazd do stacjonarnej poradni wiąże się z potrzebą wielominutowej jazdy autem, a następnie nawet kilkugodzinnym czekaniem na krótką poradę. Może to doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia dziecka, a także utraty czasu. Alternatywą jest konsultacja online z pediatrą, podczas której z powodzeniem może być świadczona podstawowa pomoc medyczna.

Na czym polegają konsultacje online?

Jeżeli niepokoją Cię objawy chorobowe u dziecka, to możesz postawić na konsultację online. Polega ona na wypełnieniu formularza medycznego zgodnie ze stanem faktycznym, a następnie opłaceniu usługi. W odpowiedzi na to lekarz pediatra przeanalizuje wniosek, a także skontaktuje się z rodzicami małych pacjentów. Online konsultacje prowadzone są przez telefon, a w trakcie rozmowy dokładnie opisz objawy Twojego dziecka oraz to, co wzbudza Twój niepokój. Podczas wizyty online pediatra nie wystawi recepty na antybiotyk, jednak z powodzeniem przepisze odpowiednie leki do danego schorzenia. Jeżeli uzna to za niezbędne, to konsultacja lekarska zakończy się rekomendacją wizyty stacjonarnej, gdzie będzie można przeprowadzić dokładne badania. Na ich podstawie można przepisać antybiotyk.

Starannie przedstaw stan zdrowia dziecka

Niezwykle istotne z punktu widzenia lekarza, jak i rodzica, jest dokładne opisanie stanu zdrowia malucha, a także towarzyszących mu objawów. Podwyższona temperatura może świadczyć o różnych problemach zdrowotnych, dlatego ważne jest podanie dodatkowych danych. W trakcie zdalnej konsultacji medycznej rodzic ma obowiązek szczerze odpowiadać na zadawane pytania. Tylko w ten sposób lekarz pediatra będzie w stanie lepiej zrozumieć sytuację medyczną dziecka, a także zarekomendować mu skuteczne i bezpieczne leczenie. Zadaniem specjalisty w trakcie ewizyty jest określenie stanu zdrowia pacjenta oraz niesienie mu pomocy. Jeżeli zajdzie taka konieczność, to na koniec konsultacji zostanie wystawiona e-recepta, którą można zrealizować w dowolnie wybranej aptece.

W jakich sytuacjach skorzystać z porady online pediatry?

Istnieją określone sytuacje i wskazania medyczne, w których rekomenduje się wizytę online. Z powodzeniem możesz skorzystać ze wsparcia pediatry online, jeżeli zaobserwujesz u swojego dziecka podwyższoną temperaturę ciała oraz takie objawy jak:

 • nadmierna senność;
 • katar;
 • kaszel;
 • biegunka;
 • zaparcia;
 • wymioty;
 • wzdęty brzuch;
 • brak apetytu;
 • nadmierna płaczliwość;
 • problemy z koncentracją;
 • nadpobudliwość;
 • trudności ze ssaniem smoczka lub piersi (w przypadku małych dzieci).

W przypadku wielu problemów zdrowotnych tego typu nie ma potrzeby wizyty w tradycyjnym gabinecie lekarskim. Zamiast tego umów wizytę zdalną ze specjalistą z dziedziny pediatrii na portalu https://e-recepta.net/.

Konsultacja dla dzieci w każdym wieku

Usługa pediatra online przeznaczona jest dla rodziców dzieci w różnym wieku. Z powodzeniem mogą skorzystać z niej rodzice niemowląt, jak i kilkuletnich lub kilkunastoletnich dzieci. Nasi specjaliści posiadają bogate doświadczenie w leczeniu dzieci od pierwszych dni ich życia, aż do ukończenia przez nich 18. lat. Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny i skupiamy się na jego historii medycznej, stanie zdrowia, a także potrzebach. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie realnie pomóc i zaproponować bezpieczne leczenie w ramach podstawowej opieki medycznej. Jeżeli Twoje dziecko boryka się z poważniejszym schorzeniem, które stwarza realne zagrożenie dla jego zdrowia lub życia, to czym prędzej odwiedź poradnię stacjonarną.

Doskonała alternatywa dla konsultacji w przychodni

Wybór e-wizyty to doskonała alternatywa dla konsultacji pediatrycznych w tradycyjnej przychodni. Przede wszystkim w ten sposób jesteś w stanie zaoszczędzić sporo czasu, a także zadbać o większy komfort dziecka, jeżeli te nie czuje się najlepiej. Ponadto w trakcie zdalnej konsultacji medycznej masz możliwość uzyskania e-recepty na zakup leków. Jako rodzic, możesz otrzymać także e-zwolnienie, które automatycznie zostanie przesłane do Twojego pracodawcy. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Kierowanie na poradę stacjonarną

Jeżeli lekarz uzna, że dzieci chore wymagają porady stacjonarnej lub jej brak mógłby być powodem poważnego zagrożenia zdrowia i życia małych pacjentów, to ma obowiązek pokierować do poradni. To kolejny powód, dla którego nie warto obawiać się zdalnych konsultacji medycznych w przypadku dzieci. Jeżeli e-wizyta będzie niewystarczająca, to dolegliwości trzeba będzie skonsultować z lekarzem w przychodni. W wielu przypadkach jednak otrzymasz pomoc i receptę bez wychodzenia z domu.

Dlaczego pediatra online to dobry wybór?

Bez dwóch zdań pediatra online to w wielu przypadkach bardzo dobry wybór. Opinie pacjentów i ich rodziców pod tym względem są jednoznaczne. Szybka konsultacja online skraca czas, który upłynie między rozpoznaniem objawów a wdrożeniem leczenia. To świetny wybór nie tylko dla osób, które na co dzień mieszkają w znacznej odległości od przychodni lub szpitala. Dużym atutem zdalnych konsultacji medycznych jest to, że dostępne są przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu można skorzystać z nich również w niedzielę i święta, a e-recepta jest wystawiana stosunkowo szybko. Czasem trwa to zaledwie od kilkunastu minut do kilku godzin.

To niezwykle ważne w czasach, gdy dostęp do lekarzy specjalistów często jest utrudniony, a na poradę czeka się nawet po kilka godzin. W tym czasie z powodzeniem możesz zrealizować konsultację zdalną przez internet lub w formie telefonicznej i pomóc swojemu dziecku.

Porada z pediatrą zakończona wystawieniem recepty

W określonych przypadkach konsultacja telefoniczna z lekarzem pediatrą może zakończyć się wystawieniem e-recepty. Będzie dotyczyła ona odpowiednich leków, jednak z wyłączeniem antybiotyków. W przypadku tych ostatnich niezbędne jest przeprowadzenie tradycyjnej wizyty lekarskiej. Otrzymaną e-receptę z powodzeniem możesz zrealizować w dowolnie wybranej aptece. To wygodne rozwiązanie, ponieważ na Twój adres e-mail lub numer telefonu przyjdzie dedykowany kod. Wystarczy podać go farmaceucie wraz z numerem PESEL dziecka. Kolejnym krokiem jest zakupienie leków i wdrożenie terapii. Prawda, że to wygodne?

Weryfikuj stan dziecka w trakcie terapii

Dzieci powinny przyjmować leki zgodnie z wytycznymi pediatry, a zadaniem rodziców jest sprawowanie nad tym kontroli. Jeżeli w trakcie terapii zauważysz coś niepokojącego, to niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem prowadzącym. W niektórych sytuacjach niezbędna będzie zmiana środków farmakologicznych. Pamiętaj o tym, że każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu pacjenta, a szczególne znaczenie ma to w kontekście dzieci. Ich układ odpornościowy nie jest jeszcze w stu procentach rozwinięty, więc wymagają większej opieki.

Jeżeli zaobserwujesz u swojego dziecka podstawowe objawy chorobowe, to zapraszamy do skorzystania z usługi telefonicznej konsultacji pediatrycznej na portalu https://e-recepta.net/. Gwarantujemy profesjonalizm i troskę o zdrowie każdego pacjenta.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszej innowacyjnej usługi zdalnych konsultacji medycznych, dzięki czemu zapewnisz sobie profesjonalną usługę medyczną bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. O Twoje zdrowie zadbają renomowani specjaliści, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, na wyjeździe służbowym, czy też na wakacjach. Wypełnij formularz, opłać e-konsultację i poczekaj na telefon od naszego lekarza.

Każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu pacjenta, dlatego stosuj się do wskazań naszego specjalisty. Jeżeli zauważysz niepokojące objawy, to skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.