kolejna wizyta -20%

Wybierz specjalizację

Lekarz dermatolog specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry, włosów i paznokci. Dermatolodzy są przez większość osób kojarzeni głównie z problemami skórnymi, ale specjalizacja z dermatologii połączona jest z wenerologią, a więc zajmują się również leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową.

Skóra jest największym narządem naszego ciała i pełni wiele istotnych funkcji, dlatego wszelkie problemy skórne mogą znacząco wpływać na samopoczucie i jakość naszego życia. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów skórnych, warto skorzystać z porady dermatologa online, który udzieli nam fachowej konsultacji bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak wygląda konsultacja dermatologiczna online?

Konsultacja dermatologiczna online przypomina w dużej mierze tradycyjną wizytę w gabinecie. Przed spotkaniem z dermatologiem online warto przygotować wyniki poprzednich badań oraz całą dokumentację medyczną. Podczas wizyty online lekarz przeprowadza wywiad medyczny, zadając pytania dotyczące objawów, historii choroby, przyjmowanych leków, a także występowania ewentualnych alergii. Lekarz może również prosić o udostępnienie zdjęć wszelkich zmian skórnych w celu dokładniejszej analizy. Często tylko na podstawie zebranych informacji dermatolog online jest w stanie postawić rozpoznanie, zaproponować leczenie oraz udzielić porad dotyczących pielęgnacji skóry.

W przypadkach, gdy lekarz dermatolog uzna to za konieczne, może skierować pacjenta na dodatkowe badania lub odesłać na konsultację z innym specjalistą, np. alergologiem, w celu dalszej diagnozy.

Lekarz dermatolog gotowy do udzielenia wsparcia

Lekarz dermatolog - dlaczego warto umówić wizytę online?

Konsultacja dermatologiczna online jest świetną alternatywą dla długiego oczekiwania w kolejkach na wizytę u specjalisty. Daje możliwość szybkiego i wygodnego skonsultowania problemu oraz uzyskania rzetelnej i fachowej porady. Bardzo często ograniczony dostęp do specjalisty w niektórych regionach utrudnia stacjonarne spotkanie z lekarzem i w takich sytuacjach z pomocą przychodzi e-wizyta, którą można odbyć z dowolnego miejsca na świecie, mając jedynie urządzenie z dostępem do internetu.

Dla pacjentów, którzy są już pod opieką dermatologa, konsultacja online jest bardzo korzystna, ponieważ mogą kontynuować leczenie i regularnie monitorować postępy bez konieczności tracenia czasu na dojazdy do lekarza.

Lekarz dermatolog online podczas konsultacji może wystawić e-receptę na leki, e-zwolnienie lekarskie lub e-skierowanie, jeżeli uzna, że pacjent wymaga skierowania na wizytę u lekarza innej specjalności.

Jeśli zmagasz się z problemem natury dermatologicznej i chcesz skonsultować swoje obawy, nie zwlekaj i zadbaj o swoje zdrowie. Umów konsultację online u jednego z naszych specjalistów, a gwarantujemy, że uzyskasz profesjonalną pomoc.

Lekarz dermatolog - czym się zajmuje i jakie choroby leczy?

Dermatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się chorobami skóry, włosów i paznokci. W kompetencji lekarzy tej specjalności leży leczenie schorzeń, takich jak:

 • trądzik;
 • łuszczyca;
 • atopowe zapalenie skóry;
 • grzybice skóry;
 • choroby bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze skóry;
 • pokrzywka;
 • kontaktowe zapalenie skóry;
 • nowotwory skóry;
 • bielactwo;
 • choroby włosów: łysienie plackowate, wypadanie włosów, zapalenie mieszków włosowych;
 • grzybica paznokci;
 • nadmierne pocenie.

Specjalizacja z dermatologii obejmuje też wenerologię, a więc wszystko, co jest związane z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dermatolog-wenerolog zajmuje się leczeniem między innymi: kiły, rzeżączki, chlamydiozy, rzęsistkowicy, opryszczki narządów płciowych, a także brodawek wirusowych na narządach płciowych.

Lekarz dermatolog - Jak mogę Ci pomóc?

Jakie objawy skonsultować z lekarzem dermatologiem online?

Objawy na skórze, włosach lub paznokciach nie zawsze muszą sugerować poważny problem, jednak wszystkie zmiany na ciele warto skonsultować z dermatologiem online, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Objawy, z którymi pacjenci najczęściej zgłaszają się na wizytę online to:

 • nowo powstałe lub zmieniające swoją wielkość, kształt lub kolor zmiany skórne, takie jak pieprzyki i brodawki;
 • wykwity skórne: krosty, grudki, plamy, pęcherze, bąble pokrzywkowe, owrzodzenia skóry;
 • świąd, pieczenie skóry;
 • problem z nadmiernym przetłuszczanie lub wypadaniem włosów;
 • łupież;
 • pogorszenie stanu i zmiany w wyglądzie paznokci;
 • niepokojące wykwity, zmiany w okolicach intymnych;

 

Źródła:

 • S. Majewski, R.J. Nowicki, Dermatologia i choroby przenoszone drogą płciową, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2023
 • M. Błaszczyk-Kostanecka, H. Wolska, Dermatologia w praktyce, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2021

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszej innowacyjnej usługi zdalnych konsultacji medycznych, dzięki czemu zapewnisz sobie profesjonalną usługę medyczną bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. O Twoje zdrowie zadbają renomowani specjaliści, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, na wyjeździe służbowym, czy też na wakacjach. Wypełnij formularz, opłać e-konsultację i poczekaj na telefon od naszego lekarza.

Każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu pacjenta, dlatego stosuj się do wskazań naszego specjalisty. Jeżeli zauważysz niepokojące objawy, to skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.