kolejna wizyta -20%

Wybierz specjalizację

Lekarz dermatolog specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry, włosów i paznokci. Dermatolodzy są przez większość osób kojarzeni głównie z problemami skórnymi, ale specjalizacja z dermatologii połączona jest z wenerologią, a więc zajmują się również leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową.

Skóra jest największym narządem naszego ciała i pełni wiele istotnych funkcji, dlatego wszelkie problemy skórne mogą znacząco wpływać na samopoczucie i jakość naszego życia. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów skórnych, warto skorzystać z porady dermatologa online, który udzieli nam fachowej konsultacji bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak wygląda konsultacja dermatologiczna online?

Konsultacja dermatologiczna online przypomina w dużej mierze tradycyjną wizytę w gabinecie. Przed spotkaniem z dermatologiem online warto przygotować wyniki poprzednich badań oraz całą dokumentację medyczną. Podczas wizyty online lekarz przeprowadza wywiad medyczny, zadając pytania dotyczące objawów, historii choroby, przyjmowanych leków, a także występowania ewentualnych alergii. Lekarz może również prosić o udostępnienie zdjęć wszelkich zmian skórnych w celu dokładniejszej analizy. Często tylko na podstawie zebranych informacji dermatolog online jest w stanie postawić rozpoznanie, zaproponować leczenie oraz udzielić porad dotyczących pielęgnacji skóry.

W przypadkach, gdy lekarz dermatolog uzna to za konieczne, może skierować pacjenta na dodatkowe badania lub odesłać na konsultację z innym specjalistą, np. alergologiem, w celu dalszej diagnozy.

Lekarz dermatolog gotowy do udzielenia wsparcia

Lekarz dermatolog - dlaczego warto umówić wizytę online?

Konsultacja dermatologiczna online jest świetną alternatywą dla długiego oczekiwania w kolejkach na wizytę u specjalisty. Daje możliwość szybkiego i wygodnego skonsultowania problemu oraz uzyskania rzetelnej i fachowej porady. Bardzo często ograniczony dostęp do specjalisty w niektórych regionach utrudnia stacjonarne spotkanie z lekarzem i w takich sytuacjach z pomocą przychodzi e-wizyta, którą można odbyć z dowolnego miejsca na świecie, mając jedynie urządzenie z dostępem do internetu.

Dla pacjentów, którzy są już pod opieką dermatologa, konsultacja online jest bardzo korzystna, ponieważ mogą kontynuować leczenie i regularnie monitorować postępy bez konieczności tracenia czasu na dojazdy do lekarza.

Lekarz dermatolog online podczas konsultacji może wystawić e-receptę na leki, e-zwolnienie lekarskie lub e-skierowanie, jeżeli uzna, że pacjent wymaga skierowania na wizytę u lekarza innej specjalności.

Jeśli zmagasz się z problemem natury dermatologicznej i chcesz skonsultować swoje obawy, nie zwlekaj i zadbaj o swoje zdrowie. Umów konsultację online u jednego z naszych specjalistów, a gwarantujemy, że uzyskasz profesjonalną pomoc.

Lekarz dermatolog - czym się zajmuje i jakie choroby leczy?

Dermatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się chorobami skóry, włosów i paznokci. W kompetencji lekarzy tej specjalności leży leczenie schorzeń, takich jak:

 • trądzik;
 • łuszczyca;
 • atopowe zapalenie skóry;
 • grzybice skóry;
 • choroby bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze skóry;
 • pokrzywka;
 • kontaktowe zapalenie skóry;
 • nowotwory skóry;
 • bielactwo;
 • choroby włosów: łysienie plackowate, wypadanie włosów, zapalenie mieszków włosowych;
 • grzybica paznokci;
 • nadmierne pocenie.

Specjalizacja z dermatologii obejmuje też wenerologię, a więc wszystko, co jest związane z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dermatolog-wenerolog zajmuje się leczeniem między innymi: kiły, rzeżączki, chlamydiozy, rzęsistkowicy, opryszczki narządów płciowych, a także brodawek wirusowych na narządach płciowych.

Lekarz dermatolog - Jak mogę Ci pomóc?

Jakie objawy skonsultować z lekarzem dermatologiem online?

Objawy na skórze, włosach lub paznokciach nie zawsze muszą sugerować poważny problem, jednak wszystkie zmiany na ciele warto skonsultować z dermatologiem online, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Objawy, z którymi pacjenci najczęściej zgłaszają się na wizytę online to:

 • nowo powstałe lub zmieniające swoją wielkość, kształt lub kolor zmiany skórne, takie jak pieprzyki i brodawki;
 • wykwity skórne: krosty, grudki, plamy, pęcherze, bąble pokrzywkowe, owrzodzenia skóry;
 • świąd, pieczenie skóry;
 • problem z nadmiernym przetłuszczanie lub wypadaniem włosów;
 • łupież;
 • pogorszenie stanu i zmiany w wyglądzie paznokci;
 • niepokojące wykwity, zmiany w okolicach intymnych;

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania:

Chorobami dzieci zajmuje się pediatra, a w przypadku problemów dermatologicznych - dermatolog dziecięcy. Na naszym portalu możesz umówić swoje dziecko do dermatologa dziecięcego online, który udzieli fachowej porady.
W celu postawienia prawidłowej diagnozy konsultacja online uprawnia dermatologa do zlecenia dodatkowych badań diagnostycznych, takich jak:
 • testy alergiczne;
 • badania krwi: morfologia, badanie stężenia hormonów;
 • pobranie wymazu ze zmian skórnych;
 • badania mikrobiologiczne przy podejrzeniu zakażeń bakteriami;
 • biopsja zmiany skórnej.
Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej to specjalista medycyny estetycznej, jednak dziedzina ta nie jest odrębną specjalizacją lekarską. Dermatolog, tak jak każdy inny lekarz, może wykonywać tego typu zabiegi, jeśli ukończy kursy i szkolenia w tym zakresie.
Konsultacja z lekarzem dermatologiem na naszym portalu to wizyta prywatna i nie potrzebne jest na nią skierowanie.
Lekarze podczas wizyty online mogą wystawić zarówno e-receptę, e-zwolnienie lub e-skierowanie, jeśli zachodzi taka potrzeba.

 

Źródła:

 • S. Majewski, R.J. Nowicki, Dermatologia i choroby przenoszone drogą płciową, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2023
 • M. Błaszczyk-Kostanecka, H. Wolska, Dermatologia w praktyce, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2021

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszej innowacyjnej usługi zdalnych konsultacji medycznych, dzięki czemu zapewnisz sobie profesjonalną usługę medyczną bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. O Twoje zdrowie zadbają renomowani specjaliści, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, na wyjeździe służbowym, czy też na wakacjach. Wypełnij formularz, opłać e-konsultację i poczekaj na telefon od naszego lekarza.

Każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu pacjenta, dlatego stosuj się do wskazań naszego specjalisty. Jeżeli zauważysz niepokojące objawy, to skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.