Wypełnij zgłoszenie w 3 minuty i zapłać online
Sumamed 0,5 G 3 TABL. | Wystawienie recepty w 15 minut.
Wypełnij wywiad,
kod do
Tylko 59,00 zł
Wypełnij wywiad,
kod do
Tylko 59,00 zł
Wszystko załatwisz w trzech prostych krokach
Krok 1
Wypełnij zgłoszenie w 3 minuty i zapłać online
Krok 2
Weryfikacja zgłoszenia, rozpoczęcie telekonsultacji
Krok 3
Otrzymujesz w kilka minut SMS lub mailem
Preparat Sumamed to przykład antybiotyku makrolidowego. Wydawany jest tylko na receptę, dlatego jego zakup musi poprzedzić konsultacja medyczna. Z powodzeniem można zdecydować się na konsultację zdalną i usługę recepty online.
W aptece można kupić Sumamed w postaci: tabletek powlekanych, kapsułek oraz tabletek lub proszku do sporządzenia zawiesiny doustnej.
Skład leku różni się w zależności od wybranej formy. Każdorazowo substancją czynną jest jednak azytromycyna. To półsyntetyczna pochodna erytromycyny.
Kapsułka 250 mg zawiera 250 mg azytromycyny, a także takie składniki jak: laurylosiarczan sodu, celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu, czerń brylantowa, błękit patentowy i czerwień koszenilowa.
Tabletka powlekana może zwierać 125 mg lub 500 mg substancji czynnej oraz takie składniki jak: hypromeloza, bezwody wodorofosforan wapnia, skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, stearynian magnezu, lautylosiarczan sodu, celuloza mikrokrystaliczna, dwutlenek tytanu, lak indygotyny i talk.
W 5 ml zawiesiny doustnej powstałej z proszku znajduje się 100 mg azytromycyny. Pozostałe składniki preparatu to: bezwodny fosforan trisodu, sacharoza, guma ksantan, hydroksypropyloceluloza, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat bananowy, aromat wiśniowy, aromat waniliowy.
Tabletka do sporządzania zawiesiny doustnej zawiera 500 mg substancji czynnej. Ponadto w jej składzie znajdują się: celuloza mikrokrystaliczna, sacharyna sodowa, powidon, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, laurylosiarczan sodu, stearynian magnezu, aspartam i aromat pomarańczowy.
Zawarta w preparacie azytromycyna odpowiada za hamowanie syntezy białek bakteryjnych. Wpływa to na ograniczenie procesu chorobowego poprzez zablokowanie potencjału namnażania się bakterii. Lek bardzo szybko przenika do tkanek, a jego wysokie stężenie utrzymuje się przez dłuższy czas. Wpływa to na jego zwiększoną skuteczność.
Przede wszystkim antybiotyk Sumamed należy stosować tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Dawka dobierana jest w sposób indywidualny i zależy między innymi od masy ciała pacjenta, jego wieku, a także choroby. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu spożywania leku znajdują się na ulotce. Inne są wskazania w przypadku proszku lub tabletek do sporządzania zawiesiny ustnej, a inne wtedy, gdy przyjmuje się Sumamed w postaci tabletek.
Preparat Sumamed w kapsułkach powinno się stosować raz na dobę. Lek można przyjąć na godzinę przed posiłkiem lub dopiero dwie godziny po posiłku. Pozostałe formy leku można spożywać niezależnie od pokarmu i nie wpłynie to negatywnie na wchłanianie azytromycyny.
W przypadku młodzieży powyżej 45 kilogramów masy ciała oraz osób dorosłych najczęściej stosuje się raz na dobę dawkę 500 mg leku. Przy zakażeniu dróg oddechowych kuracja trwa 3 dni. Można ją rozbić na 5 dni, jednak całkowita przyjęta dawka substancji czynnej nie może przekroczyć wówczas 1500 mg. Nieco inaczej wygląda leczenie trądziku oraz chorób skórnych. W przypadku trądziku terapia może trwać około 10 tygodni, przy czym po intensywnym początku następnie spożywa się jedną dawkę co tydzień. Należy pamiętać o tym, że taki cykl leczenia może być zastosowany tylko raz w życiu.
Inne jest dawkowanie leku w przypadku dzieci i młodzieży poniżej 45 kilogramów masy ciała. Wówczas przy zakażeniach dróg oddechowych, skóry, czy ucha środkowego oblicza się dawkę według wzoru 20 mg / kg masy ciała i przyjmuje się ją raz na dobę przez 3 dni. W przypadku rumienia wędrującego pierwszego dnia przyjmuje się dawkę 20 mg / kg masy ciała, a w kolejnych czterech dniach obniża się ją do 10 mg / kg masy ciała.
Preparat wykorzystywany jest przy leczeniu różnego rodzaju zakażeń, które wywoływane są przez drobnoustroje wrażliwe na substancję czynną Sumamedu - azytromycynę. Poniżej przedstawiono główne wskazania do zastosowania Sumamedu.
Sumamed przyjmuje się w trakcie leczenia zakażenia dolnych dróg oddechowych. Zalicza się do nich przede wszystkim: zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc do stopnia umiarkowanie ciężkiego (w tym m.in. śródmiąższowe zapalenie płuc).
Preparat stosowany jest również na zakażenia górnych dróg oddechowych. Zalicza się do nich m.in.: zapalenie zatok, bakteryjne zapalenie gardła i zapalenie migdałków. Lek stosuje się także w leczeniu zapalenia gardła wywołanego innymi czynnikami.
Sumamed wykazuje się dużą skutecznością w leczeniu chorób skóry i tkanek miękkich. Przepisywany jest m.in. na takie schorzenia jak: róża, liszajec, trądzik pospolity, rumień wędrujący i wtórne ropne zapalenie skóry.
Lek z powodzeniem stosuje się także na inne schorzenia. Wśród nich wymienia się m.in.:
Sumamed nie powinien być stosowany przez osoby, które wykazują nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Nie należy stosować go również w sytuacji, gdy pacjent wcześniej wykazywał nadwrażliwość na inne antybiotyki ketolidowe i makrolidowe.
Leku nie stosuje się również u osób, które cierpią na ciężką niewydolność wątroby.
Stosowanie azytromycyny może powodować występowanie działań niepożądanych. W związku z tym lek dostępny jest tylko na receptę i jego stosowanie zawsze powinno być poprzedzone konsultacją medyczną. Przy przyjmowaniu Sumamedu są możliwe reakcje nadwrażliwości. Po ich zaobserwowaniu zaleca się niezwłoczny kontakt z lekarzem prowadzącym.
Poniżej przedstawiono działania niepożądane Sumamedu, które wymagają pilnej pomocy medycznej. Należą do nich:
Do częstych skutków ubocznych zażywania Sumamedu zalicza się:
Zdecydowanie rzadziej odnotowuje się takie dolegliwości jak:
Według dostępnych badań lek Sumamed może być stosowany w trakcie ciąży. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący, który weźmie pod uwagę przede wszystkim dobro pacjentki i jej nienarodzonego jeszcze dziecka.
Większą ostrożność należy zachować w okresie laktacji, ponieważ azytromycyna przenika do mleka matki i może powodować niepożądaną reakcję dziecka. Każdorazowo powinno się skontaktować z lekarzem, a w trakcie kuracji zaprzestać karmienia piersią. Nadmiar mleka można odprowadzać laktatorem i utylizować.
Możecie skorzystać z recepty online i umówić się na konsultację medyczną z naszym specjalistą. W jej trakcie lekarz przeprowadzi wywiad oraz sprawdzi, czy zastosowanie leku Sumamed jest uzasadnione. Jeżeli tak, to zostanie wystawiona e-recepta. E recepty z powodzeniem zrealizujecie w dowolnej aptece w Polsce. Skorzystanie z usługi wystawienia recepty przez internet to sposób na zaoszczędzenie czasu oraz ułatwienie dla osób chorych. Dzięki temu nie musicie jechać do poradni stacjonarnej i wszystko załatwicie zdalnie.
Naszych specjalistów cechuje wysoka jakość świadczonych usług i doświadczenie, które pomaga w zadbaniu o bezpieczeństwo każdego pacjenta. Wystawienie każdej e-recepty poprzedza wywiad lekarski. W jego trakcie poinformujcie lekarza o przyjmowanych lekach, uczuleniach, przebytych schorzeniach, a także aktualnym stanie zdrowia. Dzięki temu kuracja będzie bezpieczna. Atutem e-recepty jest to, że jest dostępna w formie elektronicznej na Internetowym Koncie Pacjenta. Dzięki temu macie wgląd do tego, która e recepta została już zrealizowana, jakie jest dawkowanie danego leku oraz jakie leki przyjmowaliście w przeszłości. Jeżeli macie objawy wymienionych w tekście dolegliwości, to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.
W przypadku wystąpienia działań niepożądanych niezwłocznie skontaktujcie się z lekarzem.
Wystawiamy recepty nierefundowane – 100 % płatne.
Dowiedz się więcej w regulaminie.
Maksymalnie 4 leki na jednej recepcie.
Podaj ilość zamawianych opakowań przy płatnościach.
Sumamed
Dodaj do recepty