Potrzebujesz recepty?
Zamów konsultację
Mysimba - Tabletki Na Odchudzanie. Preparat, który najczęściej stosowany jest u osób dorosłych, które mają problem z otyłością lub nadwagą.

Mysimba - tabletki na odchudzanie

Wśród leków stosowanych na odchudzenie można znaleźć między innymi tabletki Mysimba. To preparat, który najczęściej stosowany jest u osób dorosłych, które mają problem z otyłością lub nadwagą, a dodatkowo schorzeniu towarzyszy inna choroba. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi stosowania leku, jego działania, oraz ewentualnych skutków ubocznych.

Lek Mysimba - wskazania do jego zastosowania

Zastosowanie leku Mysimba w postaci tabletek powinno każdorazowo być skonsultowane z lekarzem. Preparat wykorzystywany jest w leczeniu otyłości i cechuje się przedłużonym uwalnianiem. To lek złożony, w którego składzie znajdują się dwie substancje czynne.

Lek Mysimba stosuje się przede wszystkim u pacjentów dorosłych, którzy borykają się z otyłością lub nadwagą. Lek stosowany jest u osób, u których nadmierna masa ciała pacjenta związana jest z występowaniem chorób towarzyszących otyłości, w tym m.in.:

 • wyrównane nadciśnienie tętnicze;
 • cukrzyca typu 2;
 • dyslipidemia.

Stosowanie leku a wskaźnik masy ciała BMI. Co warto wiedzieć?

Lek stosuje się u osób z nadmierną masą ciała, u których wskaźnik BMI wynosi 27 kg/m2 lub więcej. Należy pamiętać o tym, że preparat Mysimba stosuje się jako uzupełnienie diety i kuracji z uwzględnieniem aktywności fizycznej. W ciągu 16 tygodni stosowania leku Mysimba, powinny być widoczne wymierne efekty. Pacjent powinien stracić minimum 5% początkowej masy ciała. Jeżeli nie zaobserwuje się oczekiwanych rezultatów zmniejszenia masy ciała, to lek należy odstawić i skonsultować alternatywną kurację z lekarzem.

Skład preparatu - substancje czynne i pomocnicze

W leku Mysimba znajdują się dwie podstawowe substancje czynne. Jedna tabletka preparatu zawiera 90 mg chlorowodorku bupropionu (równowartość 78 mg bupropionu) oraz 8 mg chlorowodorku naltreksonu (równowartość 7,2 mg naltreksonu). Ponadto preparat zawiera takie substancje pomocnicze jak: hydroksypropyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, laktoza bezwodna, chlorowodorek cysteiny, stearynian magnezu, krospowidon, hypromeloza, edetynian disodu, lak aluminiowy indygotyny i krzemionka koloidalna. Otoczkę tabletki tworzą: dwutlenek tytanu, alkohol poliwinylowy, makrogol, lak aluminiowy indygotyny oraz talk.

Mysimba - tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Jak działają?

Lek ma działanie ośrodkowe. Substancje czynne zawarte w preparacie wzajemnie na siebie oddziałują, co hamuje wybrane mechanizmy neurochemiczne. Odpowiadają one za uczucie łaknienia. Choć sposób wchodzenie ze sobą w interakcję substancji czynnych nie został jeszcze dokładnie zdefiniowany i wyjaśniony, to jednak jest to skuteczne wsparcie terapii redukującej masę ciała. Zawarte w leku substancje czynna działają na obszar mezolimbiczny i jądro łukowate podwzgórza.

Lek wspiera lepszą kontrolę nad ilością wydatkowanej energii oraz ilością spożywanego przez pacjenta pokarmu.

Dostępność leku na receptę Mysimba

Preparat dostępny jest tylko na receptę i nie ma możliwości jego refundacji. Oznacza to, że pacjenci ponoszą pełen koszt jego zakupu. Tabletki na receptę Mysimba można kupić w dowolnej, dobrze zaopatrzonej aptece. Pacjenci z powodzeniem mogą skorzystać z usługi recepty online i odbyć zdalną konsultację medyczną na naszym portalu. Jeżeli lekarz uzna to za wskazane, to wystawi e-receptę na zakup leku oraz wskaże bezpieczne stosowanie leku Mysimba.

Jak dawkować tabletki na odchudzanie Mysimba?

Przyjmowanie leku Mysimba rozpoczyna się od przygotowania organizmu. Takie przystosowanie zajmuje około 4 tygodnie. W tym czasie przyjmowane dawki są stopniowo zwiększane. Poniżej szczegółowe dawkowanie na każdy tydzień leczenia w okresie przystosowania organizmu do przyjmowania leku:

 • 1. tydzień: 1 tabletka dziennie przyjmowana rano;
 • 2. tydzień: 2 tabletki dziennie, w tym jedna tabletka rano i tabletka wieczorem;
 • 3. tydzień: 3 tabletki dziennie przyjmowane dwie rano i jedna wieczorem;
 • 4. tydzień: 4 tabletki dziennie przyjmowane po dwie rano i wieczorem.

 

Dawka przyjmowana przez organizm w czwartym tygodniu stanowi maksymalną dawkę dobową. W kolejnych tygodniach stosowania przyjmuje się 4 tabletki dziennie. Jeżeli w trakcie kuracji dojdzie do pominięcia tabletki, to należy kontynuować leczenie zgodnie z harmonogramem i nie przyjmować leku z opóźnieniem. Lek przyjmuje się doustnie, popijając wodą. Stosowanie leku możliwe jest tylko u osób powyżej 18. roku życia. Tabletek pod żadnym pozorem nie wolno żuć, ani gryźć.

Jak długo powinna trwać terapia tabletkami odchudzającymi Mysimba?

Tabletki o przedłużonym uwalnianiu Mysimba powinno się stosować przez minimum 16 tygodni. Po tym czasie lekarz powinien zweryfikować skuteczność terapii i rekomendować dalsze leczenie przy nadmiernej masie ciała.

Lek Mysimba - przeciwwskazania do jego stosowania

Leku Mysimba, ze względu na jego skład i działanie, nie powinno stosować się w określonych sytuacjach. Oczywiście lek nie może być stosowany u osób, które wykazują uczulenie na którąkolwiek substancję pomocniczą lub substancję czynną w jego składzie.

Ponadto stosowanie leku Mysimba jest przeciwwskazane u osób:

 • chorych na nadciśnienie tętnicze, jeżeli nie jest ono wyregulowane;
 • cierpiących na guz nowotworowy w ośrodkowym układzie nerwowym;
 • z napadami padaczki;
 • po nagłym odstawieniu alkoholu;
 • u których występuje choroba afektywna dwubiegunowa;
 • uzależnionych od niektórych leków;
 • z występującymi obecnie lub w przeszłości schorzeniami takimi jak: żarłoczność psychiczna i jadłowstręt psychiczny;
 • uzależnionych od długotrwale przyjmowanych opioidów;
 • przewlekłe stosowanie opioidów lub agonistów opiatów;
 • po nagłym odstawieniu opiatów;
 • u których występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby;
 • w ciąży lub w okresie laktacji.

Przyjmowanie leku Mysimba u osób powyżej 65. roku życia - czy to bezpieczne?

U osób powyżej 65. roku życia stosowanie leków takich jak Mysimba powinno być poprzedzone dokładnym wywiadem lekarskim. Ponadto należy zachować szczególną ostrożność. Wówczas możliwe jest bezpieczne wsparcie kuracji utraty masy ciała z preparatem Mysimba. U osób powyżej 75. roku życie nie zaleca się stosowania leku.

Ciąża i okres laktacji - czy można stosować lek Mysimba?

Zarówno okres ciąży, jak i laktacji to przeciwwskazania do stosowania leku Mysimba. Lek nie powinien być stosowany również u kobiet, które próbują zajść w ciążę. Aktualne badania kliniczne nie wykluczają szkodliwego działania preparatu na rozrodczość. To sprawia, że obowiązkiem pacjentki jest poinformowanie lekarza o okresie ciąży lub staraniach o dziecko.

Kobiety karmiące również powinno poinformować lekarza o tym fakcie. Substancje zawarte w leku mogą przenikać do mleka karmiącej matki i negatywnie wpływać na dziecko. Leki stosowane niezgodnie z zaleceniami lekarza mogą prowadzić do występowania działań niepożądanych.

Lek Mysimba a alkohol

Przyjmowanie bupropionu i alkoholu zwiększa ryzyko występowania neuropsychiatrycznych skutków ubocznych. Ponadto zmniejsza to tolerancję pacjenta na alkohol. W związku z tym w trakcie kuracji powinno się całkowicie wyeliminować alkohol lub znacznie ograniczyć jego spożywanie.

Lek Mysimba - interakcje z innymi lekami

Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby poinformować lekarza o przyjmowaniu innych leków. Preparat Mysimba wchodzi w interakcje z niektórymi z nich. Do grupy medykamentów wchodzących w interakcję z lekiem Mysimba należą m.in.: leki przeciwmalaryczne, leki stosowane w leczeniu depresji, leczeniu uzależnień (m.in. w leczeniu alkoholizmu).

Możliwe skutki uboczne

Leki wspomagające odchudzanie mogą powodować występowanie działań niepożądanych. Przyjmowanie każdego produktu leczniczego powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym, w celu zachowania bezpieczeństwa stosowania leku. Dotyczy to również leku Mysimba. Po jego zastosowaniu najczęściej zaobserwować następujące działania niepożądane:

 • bóle brzucha;
 • dolegliwości układu pokarmowego, w tym m.in.: nudności, wymioty, zaparcie;
 • zawroty głowy;
 • bezsenność;
 • lęk;
 • bóle mięśni lub stawów;
 • występowanie epizodów zaburzeń psychicznych;
 • utrata apetytu;
 • gorączka;
 • zaburzenia równowagi.

 

Jeżeli u pacjenta występuje, któryś z tych objawów, to należy bezpośrednio skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Niepokojące objawy mogą wymusić, jak najszybsze odstawienie leku, dlatego niezbędna jest profesjonalna porada medyczna, np. w formie konsultacji online. Szczegółowe informacje o działaniu leku i jego działaniach niepożądanych znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania.

Odchudzenie powinno być wielokierunkowe

Oczywiście skuteczne odchudzanie się pacjenta zależy od wielu czynników. Kluczowy jest poziom motywacji pacjenta oraz stosowanie przez niego diety o obniżonej kaloryczności, oraz wysiłku fizycznego. Te działania można wspierać medykamentami, aby nie tylko ograniczyć zwiększenie masy ciała, ale również skutecznie wspomagać jej redukcję.

Lek Mysimba - recepta online

Mysimba to preparat, który może być przepisywany podczas konsultacji zdalnej online lub telefonicznej. Dzięki temu pacjenci z powodzeniem mogą skorzystać z usługi recepty online, aby wesprzeć swoją walkę z nadwagą lub otyłością. Recepta online to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu pacjenci mogą zaoszczędzić sporo czasu. Wystarczy umówić się na konsultację medyczną w formie zdalnej i uniknąć potrzeby wyjazdu do stacjonarnej poradni.

W trakcie porady lekarskiej pacjent powinien poinformować o wszystkich czynnikach, które mogą stanowić przeciwwskazanie do zastosowania tabletki o przedłużonym uwalnianiu Mysimba. Jeżeli lekarz uzna to za stosowane, to zostanie wystawiona e-recepta do zrealizowania w dowolnej aptece. To wygodny dokument, dzięki któremu można kupić m.in. lek Mysimba stosowany w leczeniu otyłości i redukcji masy ciała.

Gdzie są e-recepty?

Recepta wystawiana przez internet ma taką samą ważność, jak ta otrzymana podczas konsultacji w stacjonarnej placówce. Wszystkie e-recepty (również te zrealizowane wcześniej) dostępne są na indywidualnym Internetowym Koncie Pacjenta. Dzięki temu pacjenci mają pewność, że wystawione im erecepty w ramach usługi recepty online, nie zgubią się.

Ważne

W przypadku wstąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych oraz niezadowalających rezultatów redukcji masy ciała, pacjenci powinni skonnsultować się z lekarzem prowadzącym. Bezpieczne stosowanie leków to podstawa. Nasi specjaliści każdorazowo dbają o dobro i bezpieczeństwo pacjentów.

Potrzebujesz recepty?
Zamów konsultację