Potrzebujesz Lymphomyosot Heel?
Rozpocznij konsultację
Preparat Lymphomyosot Heel to środek złożony, który w swoim składzie zawiera wiele substancji czynnych. Dostępny jest tylko na receptę.

Może mieć postać tabletek do ssania lub kropli doustnych w postaci roztworu. Przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia przy zaburzeniach dotyczących układu limfatycznego.

Dostępność:

na receptę

Wskazania:

zaburzenia dotyczące układu limfatycznego

Postać:

krople doustne, tabletki do ssania

Dawka:

-

Substancja czynna:

produkt złożony

Lymphomyosot Heel — co to za lek, dla kogo jest przeznaczony?

Zgodnie z klasyfikacją medyczną Lymphomyosot Heel to produkt złożony określany jako homeopatyczny produkt leczniczy. W jego składzie znajduje się wiele substancji czynnych. Wspólnie wykazują one działanie wspomagające pracę układu limfatycznego. Lek dostępny jest w dwóch postaciach kropli doustnych i tabletek do ssania. Można go kupić tylko na receptę po konsultacji medycznej. Lek podaje się pacjentom od 12. roku życia.

Podstawowym wskazaniem do stosowania leku Lymphomyosot Heel są:

  • zaburzenia dotyczące układu limfatycznego;

  • zaburzenia odporności;

  • obrzęki limfatyczne (pooperacyjne i pourazowe);

  • przerost migdałków gardłowych;

  • przewlekłe zapalenie migdałków gardłowych;

  • zmiany zapalne i inne w obrębie gruczołów limfatycznych;

  • regeneracja tkanki limfatycznej.

O zasadności stosowania preparatu Lymphomyosot Heel decyduje lekarz prowadzący.

Ile kosztuje lek Lymphomyosot Heel? Cena, refundacja

Obecnie lek Lymphomyosot Heel dostępny jest w dwóch postaciach. Są to tabletki do ssania oraz krople doustne w postaci roztworu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami lek ten nie podlega refundacji na żadnym poziomie niezależnie od wskazania medycznego. Cena leku zależy m.in. od marży narzuconej przez daną aptekę. Średnio jest to:

  • Lymphomyosot Heel (krople doustne, 30 ml) - 39,90 PLN;

  • Lymphomyosot Heel (tabletki do ssania, 50 tabletek) - 30,50 PLN.

Lymphomyosot Heel — pełny skład leku

W składzie leku Lymphomyosot Heel znajduje się wiele substancji aktywnych. Są to: Myosotis arvensis D3, Veronica officinalis D3, Teucrium scorodonia D3, Pinus silvestris D4, Gentiana lutea D5, Sarsaparilla D6, Scrophularia nodosa D3, Calcium phosphoricum D12, Natrium sulfuricum D4, Fumaria officinalis D4, Levothyroxinum D12, Araneus diadematus D6 ana 5 g; Geranium robertianum D4, Nasturtium aquaticum D4, Ferrum jodatum D12 ana 10 g. Dodatkowo w kroplach doustnych znajduje się około 35% objętości alkoholu. Substancje pomocnicze w tabletkach to laktoza i stearynian magnezu.

Lymphomyosot Heel — stosowanie

Stosowanie i dawkowanie leku Lymphomyosot Heel ustalane jest indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta. W przypadku kropli można rozpuszczać je w niewielkiej ilości wody, aby ułatwić przyjmowanie leku. Tabletkę należy powoli rozpuścić w ustach. Standardowe dawkowanie kropel to 15-20 kropli 3 razy dziennie przez około 4 tygodnie. W przypadku tabletkę stosuje się zazwyczaj 1-3 tabletki 3 razy dziennie podjęzykowo. Nie wolno stosować większej niż zalecana dawki leku.

Lymphomyosot Heel – dawkowanie u dzieci

Dawkowanie leku u dzieci ustalane jest indywidualnie w zależności od ich wieku. W przypadku tabletek warto je kruszyć i rozpuszczać w wodzie, aby ułatwić dzieciom przyjęcie leku. O wszystkim poinformuje Cię lekarz prowadzący.

Lymphomyosot Heel — w ciąży i okresie karmienia

Przed zastosowaniem leku Lymphomyosot Heel u kobiet w ciąży należy skonsultować się z lekarzem. Może to być wskazane, jednak korzyści z tym związane muszą znacznie przewyższać ewentualne ryzyko. To samo dotyczy kobiet w okresie karmienia piersią. Ze względów bezpieczeństwa można przerwać karmienie piersią.

Lymphomyosot Heel — możliwe skutki uboczne stosowania leku

Podczas stosowania leku Lymphomyosot Heel mogą występować działania niepożądane. Nie dotyczy to każdego pacjenta. Rodzaj i nasilenie skutków ubocznych zależą od indywidualnych predyspozycji organizmu. Wszelkie objawy niepożądane należy zgłaszać lekarzowi prowadzącemu.

Lymphomyosot Heel — przeciwwskazania, środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Lymphomyosot Heel należy skonsultować się z lekarzem oraz zapoznać z ulotką dołączoną do opakowania. Podstawowe przeciwwskazanie to uczulenie na dowolną substancję czynną lub jakikolwiek inny składnik leku. Ponadto pacjenci cierpiący na schorzenia tarczycy powinni zachować szczególną ostrożność w trakcie terapii. Jakiekolwiek wątpliwości należy omówić z lekarzem.

Lymphomyosot Heel — interakcje z innymi lekami

Na ten moment nie są znane interakcje leku Lymphomyosot Heel z innymi środkami farmakologicznymi. Należy jednak poinformować lekarza o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub w niedalekiej przeszłości. Wszystko po to, aby zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa prowadzonego leczenia.

Pytania pacjentów o lek (FAQ)

Standardowo przyjmowanie leku Lymphomyosot Heel nie powinno trwać dłużej niż 28 dni. Należy stosować się do zaleceń lekarza.
Lek Lymphomyosot Heel należy stosować pomiędzy posiłkami. Tak przyjmuje się wszystkie homeopatyczne produkty lecznicze.
Potrzebujesz Lymphomyosot Heel?
Rozpocznij konsultację