Potrzebujesz Ismigen?
Rozpocznij konsultację
Ismigen to szczepionka bakteryjna w postaci tabletek podjęzykowych. W swoim składzie zawiera 7 mg lizatu z 6 miliardami komórek bakteryjnych różnych szczepów.

Preparat dostępny jest tylko na receptę i stosuje się go przy zakażeniach dróg oddechowych. Stosuje się go u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 3. roku życia.

Dostępność:

na receptę

Wskazania:

zakażenia dróg oddechowych

Postać:

tabletki podjęzykowe

Dawka:

7 mg

Substancja czynna:

szczepionka bakteryjna (nieswoista)

Ismigen — co to za lek, jak działa, w jakim celu się go stosuje?

Zgodnie z klasyfikacją medyczną tabletki podjęzykowe Ismigen to szczepionka bakteryjna (nieswoista). W jej składzie znajduje się 7 mg lizatu z 6 miliardami komórek bakteryjnych z każdego z podanych szczepów: Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans, Klebsiella pneumoniae, Klebsiella ozaenae, Haemophilus influenzae, Neisseria catarrhalis i Streptococcus pneumoniae. Środek dostępny jest tylko na receptę i stosuje się go w przypadku osób dorosłych oraz dzieci powyżej 3. roku życia.

Podstawowe wskazania medyczne do stosowania leku Ismigen to:

  • profilaktyka nawracających zakażeń dróg oddechowych (ZDO) u osób dorosłych;
  • profilaktyka nawracających zakażeń dróg oddechowych (ZDO) u dzieci powyżej 3. roku życia.

Ismigen — ile kosztuje? Czy podlega refundacji?

Uśredniona cena Ismigen w aptece to:

  • Ismigen (30 tabletek podjęzykowych) - 130,00 PLN.

Cena środka Ismigen zależy od marży narzuconej przez daną aptekę. Obecnie szczepionka dostępna jest w jednym wariancie opakowania, które zawiera 30 tabletek podjęzykowych.

Ismigen — zamienniki lub podobne leki

Zamiennikami dla szczepionki Ismigen są m.in.: Uro-Vaxom, Broncho-Vaxom i Luivac. O zastosowaniu dowolnego z tych środków farmakologicznych decyduje lekarz prowadzący.

Ismigen — pełny skład leku

Podstawowe składniki leku Ismigen to szczepy bakterii: Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans, Klebsiella pneumoniae, Klebsiella ozaenae, Haemophilus influenzae, Neisseria catarrhalis i Streptococcus pneumoniae. Pozostałe substancje pomocnicze to: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan dwuwodny, krzemionka koloidalna uwodniona, magnezu stearynian, amonowy glicyryzynian, wyciąg ze sproszkowanej mięty.

Ismigen — dawkowanie

Szczepionka Ismigen powinna być przyjmowana zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. W razie wątpliwości ponownie skonsultuj się z nim lub z farmaceutą. Tabletki przyjmuje się podjęzykowo. Można podzielić je według linii podziału w celu łatwiejszego połknięcia.

Wskazania do podawania to: jedna tabletka dziennie przed jedzeniem, rozpuścić pod językiem. Lek należy stosować przez dziesięć kolejnych dni w miesiącu przez okres 3 miesięcy. Takie dawkowanie jest standardowe zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci powyżej 3. roku życia.

Nie wolno przyjmować większej niż zalecana dawki leku Ismigen, ponieważ nie wpływa to na poprawę efektów terapii i może powodować działania niepożądane. Jeżeli wystąpi pominięcie przyjęcia leku Ismigen, to nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Przerwanie przyjmowania leku Ismigen powinno być skonsultowane z lekarzem, a następnie przez niego monitorowane.

Ismigen — czy można stosować w ciąży i okresie karmienia?

Przed zastosowaniem szczepionki Ismigen u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, należy skonsultować się z lekarzem. Co do zasady nie powinno się przyjmować środków farmakologicznych w tych grupach pacjentek. Jeżeli lekarz podejmie taką decyzję, to korzyści z tym związane muszą znacznie przewyższać ewentualne ryzyko. W przypadku kobiet w okresie laktacji rekomenduje się przerwanie karmienia piersią ze względów bezpieczeństwa.

Ismigen — możliwe skutki uboczne

W trakcie przyjęcia leku Ismigen mogą pojawiać się działania niepożądane. Nie dotyczą one każdego pacjenta. Ich rodzaj oraz nasilenie zależą od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Do zgłaszanych skutków ubocznych należą m.in.: reakcje nadwrażliwości typu alergicznego (np.: pokrzywka, świąd, wysypka, obrzęk, ból głowy, gorączka, wymioty i ból brzucha) oraz ból gardła.

Wszelkie objawy niepożądane niewymienione oraz wymienione w ulotce należy zgłaszać lekarzowi prowadzącemu. To on podejmuje decyzję w zakresie zasadności i bezpieczeństwa kontynuowania przyjmowania leku.

Ismigen — przeciwwskazania, środki ostrożności

Podstawowym przeciwwskazaniem do stosowania leku Ismigen jest uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek inny składnik szczepionki. Ponadto nie zaleca się stosowania środka Ismigen w celu zapobiegania zapaleniu płuc, ponieważ na ten moment nie można potwierdzić jego skuteczności w tym zakresie. Za każdym razem podczas przyjmowania tabletek Ismigen należy zachować ostrożność.

Ismigen — interakcje z innymi lekami

Na ten moment nie zaobserwowano negatywnych interakcjami pomiędzy Ismigenem i innymi środkami farmakologicznymi. Mimo tego pacjent powinien poinformować o lekach stosowanych obecnie oraz tych, które pacjent planuje przyjmować. Wszystko po to, aby lekarz miał pełną świadomość tych połączeń i był w stanie określić ich bezpieczeństwo.

Pytania pacjentów o lek (FAQ)

Nie ma przeciwwskazań do podawania szczepionki Ismigen podczas infekcji, chyba że lekarz zaleci inaczej.
Nie należy przyjmować leku Ismigen wieczorem. Środek powinno przyjmować się codziennie rano na czczo.
Nie. Lek Ismigen dostępny jest tylko na podstawie ważnej recepty po wcześniejszej konsultacji medycznej.
Potrzebujesz Ismigen?
Rozpocznij konsultację

Podobne leki

Aminoplasmal
Clinimix N17G35E
Clinimix N9G15E
Vamin 14 Electrolyte-Free