Tabletka „dzień po” – recepta w awaryjnej sytuacji

Sytuacją, w której można zastosować antykoncepcję awaryjną, czyli tzw. tabletkę „dzień po”, jest niepowodzenie zastosowanej metody antykoncepcyjnej, która najczęściej wiąże się z przerwaniem ciągłości prezerwatywy lub pominięciem zażycia tabletek antykoncepcyjnych. W tego typu przypadkach bardzo istotny jest czas, gdyż antykoncepcja awaryjna powinna być zażyta jak najszybciej od zdarzenia. Dzięki naszej platformie nie trzeba już zapisywać się do ginekologa w celu otrzymania recepty na jedną ze stosowanych w tej sytuacji tabletek: Escapelle bądź Ellaone. Na e-recepta.net możesz otrzymać receptę nawet w 15 minut!

tabletka dzień po recepta

Jak działa antykoncepcja awaryjna?

Sposób działania takich tabletek jak Ellaone czy Escapelle nie posiada pojedynczego mechanizmu i różni się w zależności od dnia cyklu, w którym doszło do stosunku płciowego i w którym została zażyta tabletka „dzień po”. Udowodniono, że awaryjna antykoncepcja hamuje lub opóźnia owulację. Antykoncepcja jest skuteczna wyłącznie przed zaistnieniem ciąży.

Antykoncepcja awaryjna – o czym należy pamiętać?

Podczas stosunków płciowych mających miejsce po przyjęciu tabletki „dzień po” można zajść w ciążę. Należy więc stosować prezerwatywy w celu zabezpieczenia się przed zapłodnieniem. Po przyjęciu tabletki Ellaone należy odczekać pięć, zanim zacznie się przyjmować antykoncepcję hormonalną: nie można w tym czasie przyjmować tabletek, stosować pierścieni dopochwowych czy plastrów antykoncepcyjnych. W sytuacji gdy musisz często korzystać z antykoncepcji awaryjnej, rozważ wybór innej (bardziej skutecznej) metody antykoncepcji.

Ellaone, Escapelle – recepta – jak ją otrzymać?

Jak otrzymać receptę na tabletki „po”? Recepta może być wystawiona za pośrednictwem naszego portalu. Z wyszukiwarki wybierz interesujący Cię lek (wystarczy wpisać pierwsze trzy litery nazwy), wypełnij formularz wywiadu medycznego, a następnie opłać konsultację medyczną. Jeśli nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań, recepta zostanie wystawiona, a kod zostanie przesłany na numer telefonu lub wskazany adres mailowy.

Escapelle, Ellaone – recepta – jak długo jest ważna?

Recepta na tabletki Ellaone i Escapelle jest ważna przez 30 dni. Pamiętaj jednak, że antykoncepcja awaryjna powinna być zażyta możliwie jak najszybciej po stosunku, w którym zawiodła inna metoda antykoncepcji.

Kiedy nie można zastosować tabletki „dzień po”?

Istnieją zdrowotne przeciwwskazania do zastosowania antykoncepcji hormonalnej. Należą do nich:

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki leków

Brakuje jakiegoś leku?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki