Jak przedłużyć stosunek?
Dodano:

14 marca, 2023
11:55
Zaktualizowano:

1 kwietnia, 2023
11:55

Jak opóźnić wytrysk?: leczenie farmakologiczne

Zaburzenia erekcji, w tym przede wszystkim przedwczesny wytrysk, są jednym z najbardziej dokuczliwych, a zarazem najczęstszych zaburzeń seksualnych, które diagnozowane są u mężczyzny na różnych etapach ich życia. W tym znaczeniu przedwczesny wytrysk wiąże się z możliwością uzyskania pełnej erekcji niezbędnej do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Niemniej jednak wytrysk, który  pojawia się przedwcześnie, znacznie wpływa na skrócenie odczuwanej satysfakcji seksualnej. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na opóźnienie wytrysku jest zastosowanie leczenia farmakologicznego. W tym znaczeniu wydłużenie stosunku seksualnego możliwe jest poprzez przyjmowanie leków na potencję, które dostępne są bez recepty lub na receptę. Leki na erekcję zawierają w sobie substancje czynne – sildenafil, tadalafil lub wardenafil – ułatwiające osiągnięcie pełnego wzwodu, ale również opóźnienie wytrysku. Leki na potencję są niezastąpione w przypadku zaburzeń erekcji. Dodatkowo mężczyźni zmagający się z problemem przedwczesnego wytrysku mogą stosować tabletki, których działanie umożliwia opóźnienie ejakulacji. Dodatkowo skuteczne mogą okazać się również suplementy wzmacniające libido mężczyzny, które przekładają się nie tylko na zwiększenie ochoty na seks, ale również męskiej sprawności seksualnej.

W ramach farmakologicznego leczenia przedwczesnego wytrysku mężczyźni mogą stosować również specjalne lubrykanty i żele, które w składzie zawierają substancje opóźniające wytrysk, takie jak benzokaina. Zastosowanie specyfiku umożliwia wydłużenie stosunku płciowego nawet o kilkanaście minut. Alternatywą są prezerwatywy nasączone substancjami opóźniającymi wytrysk, które nie tylko pozwalają na przedłużenie stosunku seksualnego, ale również zapewniają bezpieczeństwo, chroniąc przed niechcianą ciążą oraz chorobami układu moczowo-płciowego.

Potrzebujesz recepty?
Zamów konsultację

Jak przedłużyć stosunek domowymi sposobami?

Przedłużenie stosunku możliwe jest również poprzez zastosowanie naturalnych, domowych sposobów. Istotnym elementem dla utrzymania sprawności seksualnej na wysokim poziomie jest zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta. W przypadku mężczyzn dietę warto wzbogacić o te produkty spożywcze, które sprzyjają produkcji testosteronu. Dlatego też w jadłospisie mężczyzn, którzy chcą naturalnie przedłużyć stosunek płciowy, nie powinno zabraknąć ryb, pestek dyni, orzechów, selera naciowego, winogrono, pieczywa pełnoziarnistego, a także owoców morza – ostryg, krewetek czy homarów. Na wydłużenie stosunku mogą zadziałać również szparagi, a także przyprawy takie jak lubczyk, kolendra, kurkuma, bazylia, Imbir, miłorząb, lukrecja, żeń-szeń, cynamon oraz chili.

Co zrobić, żeby wydłużyć stosunek? Niezbędne jest zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczna, które pozwolą zachować dobrą kondycję, która jest niezbędna dla utrzymania prawidłowej sprawności seksualnej. Aktywność fizyczna w tym znaczeniu wspiera układ krążenia, który jest kluczowym elementem dla osiągnięcia wzwodu oraz jego utrzymania. Z kolei właściwe dotlenienie organizmu umożliwia na doznanie intensywniejszych odczuć seksualnych.

Naturalnym sposobem na wydłużenie stosunku seksualnego jest również rezygnacja z używek. W tym znaczeniu mężczyźni, którzy naturalnie chcą przedłużyć stosunek, powinni ograniczyć w znacznym stopniu spożycie alkoholu, a także palenie. Należy zatem wskazać, że istnieje korelacja pomiędzy paleniem a impotencją. Okazuje się bowiem, że mężczyźni palący przez dłuższy czas tytoń mogą doświadczać zaburzeń erekcji, a w skrajnych przypadkach doświadczyć nawet impotencji.

Potrzebujesz recepty?
Zamów konsultację

Jak wydłużyć stosunek seksualny przez ćwiczenia?

Przedłużenie stosunku możliwe jest poprzez wykonywanie specjalnych ćwiczeń, których regularne wykonywanie przełoży się na długość zbliżenia. Do najskuteczniejszych ćwiczeń należą ćwiczenia mięśni Kegla, czyli mięśnia łonowo-guzicznego. Istotnym elementem stymulacji ćwiczeń jest zlokalizowanie mięśnia, co najłatwiejsze jest podczas oddawania moczu. Wówczas wystarczy wstrzymać strumień moczu, a w tym momencie poczuje spięcie mięśni, o których mowa. Ćwiczenia mięśni Kegla są niezwykle proste do wykonania, a ich zaletą jest to, że można je wykonywać wszędzie. Ich wykonywanie bowiem polega na świadomym napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Wystarczy wykonywać je kilka razy dziennie w seriach po kilkanaście powtórzeń, a efekty przekładające się na wydłużenie stosunku seksualne pojawią się w krótkim czasie.

Przyczyny zaburzeń erekcji i przedwczesnego wytrysku mogą być związane z wieloma czynnikami. W tym znaczeniu należy wskazać, że za problemy z potencją wpływać może hipolibidemia oraz podłoże biologiczne. Niemniej jednak nie bez znaczenia jest również podłoże psychiczne. Okazuje się bowiem, że impotencja psychogenna jest najczęstszą przyczyną impotencji w młodym wieku, ale nie można wykluczyć jej również u starszych mężczyzn.

W serwisie e-recepta.net staramy się by publikowane przez nas informację, były rzetelne i pochodziły ze sprawdzonych źródeł. Należy jednak pamiętać, że niniejszy artykuł nie jest poradą lekarską i nie może zastąpić konsultacji ze specjalistą. Potrzebujesz recepty?
Zamów konsultację

Źródła:

  1. Raveendran AV, Agarwal A., „Premature ejaculation - current concepts in the management: A narrative review”. Int J Reprod Biomed. 2021;19
  2. Jakima, Sławomir, „Dysfunkcje seksualne”, Poradnik dla lekarzy. Red.: PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2019
  3. Lew-Starowicz, Michał; Lew-Starowicz, Zbigniew, Skrzypulec-Plinta, Violetta, „Seksuologia”, Red. Warszawa: PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2017
  4. Red. Słomko, Zbigniew,„Ginekologia”, TOM 1 i 2. Warszawa: PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2008
Udostępnij artykuł:
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bądź pierwszy!
Napisz komentarz
Potrzebujesz recepty?
Zamów konsultację