Grzybica pochwy – leki na receptę

Grzybica pochwy to przypadłość, która dotyka kobiety w każdym wieku. Atakuje osłabione organizmy, natomiast jej rozwojowi sprzyja wysokie pH w pochwie powyżej 4,5. Przyczyną wyższego pH jest spadek liczby bakterii kwasu mlekowego, a to właśnie one odpowiadają za prawidłowy stan mikroflory w pochwie. Zmniejszona ilość bakterii kwasu mlekowego sprawia, że zaczynają się namnażać grzyby z rodzaju Candida, które prowadzą do rozwinięcia się grzybiczej infekcji intymnej. W walce z infekcją mogą pomóc globulki dopochwowe na receptę, ale to nie jedyny środek farmakologiczny, który można stosować.

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki leków

Grzybicze zapalenie pochwy

Globulki dopochwowe na receptę

Grzybica pochwy powinna być leczona jak najszybciej, ponieważ jej konsekwencje mogą być bardzo poważne. Zazwyczaj objawia się grudkowatą, białą wydzieliną z pochwy. Po zauważeniu pierwszych symptomów choroby należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Oczywiście kluczowy w tej kwestii jest czas, więc, zamiast udawać się na wizytę do gabinetu lekarskiego, można zamówić receptę na globulki dopochwowe przez internet na portalu e-recepta.net. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę leku, wypełnić formularz wywiadu medycznego, w którym należy szczegółowo opisać objawy chorobowe, a następnie opłacić koszt konsultacji medycznej. Kod potrzebny do wykupienia recepty zostanie wysłany na numer telefonu lub wskazany adres mailowy.

Rodzaje leków na grzybicę pochwy

Jest kilka rodzajów środków farmakologicznych, które pozwalają uporać się z nieprzyjemnymi objawami grzybicy pochwy. Co w takim razie może przepisać lekarz?

Jak wyleczyć grzybicę pochwy?

Najważniejszą zasadą jest doprowadzenie leczenia do końca. Niestety wiele kobiet odstawia globulki/maść, gdy objawy chorobowe miną. Produkowanie grudkowatej wydzieliny ustępuje, ponieważ po zastosowaniu środków farmakologicznych grzybów jest zbyt mało, jednak należy pamiętać, że cały czas są obecne w pochwie. To dlatego konieczne jest skończenie całego opakowania globulek lub stosowanie maści przez okres wskazany przez lekarza.

Najpopularniejsze leki na grzybicę pochwy:

Brakuje jakiegoś leku?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki