kolejna wizyta -20%

Wybierz specjalizację

Dietetyk to specjalista, który ukończył studia na kierunku dietetyka i posiada dyplom licencjacki bądź magisterski. Z porad u dietetyka korzystają pacjenci, którzy z przyczyn zdrowotnych chcą zmienić swój sposób odżywiania lub mają wątpliwości co do tego czy do tej pory mieli zdrowe nawyki żywieniowe. Pamiętaj, że dieta ma znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu, jeśli jest niewłaściwa, może nawet zaostrzać niektóre choroby, dlatego jeśli rozważasz konsultację, dobrym wyborem pozostaje wyłącznie wykwalifikowany dietetyk o potwierdzonych kompetencjach.

Porady dietetyczne online to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą postawić na zdrowe odżywianie i zmienić dietę, a przy okazji nie mają czasu, by samemu przygotowywać plany żywieniowe. Liczenie ilość kalorii na własną rękę i dbanie o to, by posiłki były odpowiednio zbilansowane, to zadanie, które przerasta wielu pacjentów, dlatego właśnie wolą skorzystać z porady dietetyka. Rozmowa ze specjalistą w formie konsultacji online, pozwoli pozbyć się zbędnych kilogramów i poprawić stan twojego zdrowia. Możesz odbyć ją z dowolnego miejsca na Ziemi lub bez wychodzenia z domu. Wygodna forma konsultacji z dietetykiem pomoże ci zmienić nawyki żywieniowe i ustalić odpowiadającą ci dietę.

Dietetyk online - indywidualne podejście do pacjenta

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy i masz dość nieskutecznych diet cud? Dietetyk online to oferta skierowana do ciebie. Dzięki uwzględnieniu indywidualnych potrzeb specjalista przygotowuje plan dietetyczny według twoich preferencji smakowych, dostosowany do stanu zdrowia i twojej aktywności fizycznej. Smaczne posiłki mogą być dodatkowo proste w przygotowaniu. Dzięki zebranym informacjom dietetyk może zaplanować je tak, by nie zawierały nielubianych produktów, a jednocześnie były zgodne z zasadami zdrowego stylu życia. Dowiedz się jak wyeliminować niezdrowe produkty i sprawić, by twój plan żywieniowy pozostał smaczny i różnorodny - już dziś umów e - wizytę.

Dietetyk gotowy do udzielenia wsparcia

Dietetyk online - jak wygląda wizyta?

Konsultacje odbywają się zwykle w formie teleporady prowadzonej przez komórkę lub przez dowolne urządzenie mające połączenie z internetem. Podczas konsultacji dietetyk zbiera z pacjentem szczegółowy wywiad, pytając o choroby współistniejące i przyjmowane leki. Następnie rozmowa schodzi zwykle na preferencje żywieniowe, to jak często pacjent podejmuje aktywność fizyczną, oraz to jaka jest jego dotychczasowa dieta.

Czym zajmuje się dietetyk online?

Wybierając się na konsultację u dietetyka online możesz liczyć na:

  1. spersonalizowane podejście: dietetyk online może dostosować dietę do indywidualnych potrzeb i preferencji danej osoby. Celem specjalisty jest przygotowanie jadłospisu w taki sposób, by zawierał on posiłki proste w przygotowaniu, niewymagające używania drogich produktów, które pozostaną smaczne i dobre dla twojego zdrowia;

  2. ułatwienie zmiany nawyków żywieniowych - dietetyk online może pomóc w identyfikacji niezdrowych nawyków żywieniowych i opracowaniu strategii ich zmiany. Pamiętaj, że skuteczna dieta wymusza spożywanie regularnych posiłków, które zakłada plan żywieniowy;

  3. edukację o tym czym jest zdrowa dieta - dietetyk online może pomóc w zrozumieniu zasad przygotowywania zdrowych posiłków, roli składników odżywczych w twojej diecie, czytania etykiet produktów spożywczych i podejmowania świadomych wyborów żywieniowych.

Z wyżej wymienionych powodów konsultacja dietetyczna online to rozwiązanie dla tych, dla których poradnia dietetyczna była zawsze za daleko, a którzy chcą dowiedzieć się jak jeść zdrowo i zrzucić zbędne kilogramy. Czasem zdarza się, że dietetyk dodatkowo rozpisuje plany treningowe, co pozwala pacjentom uzyskać kompleksową pomoc u jednego specjalisty.

Dietetyk - Jak mogę Ci pomóc?

Jakie korzyści zdrowotne niosą porady dietetyczne online?

Dieta to nie tylko cenne narzędzie walce o wymarzoną sylwetkę to również klucz do tego, by poprawić swój stan zdrowia. Nadwaga i otyłość przyczyniają się do rozwoju chorób cywilizacyjnych takich jak np.: zawał serca, udar mózgu, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa i inne choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca typu 2 i insulinooporność, bezdech senny, przewlekła obturacyjna choroba płuc, choroba zwyrodnieniowa stawów, zespół policystycznych jajników i inne zaburzenia gospodarki hormonalnej, a nawet choroby nowotworowe. Indywidualna dieta online, o ile będzie konsekwentnie przestrzegana, może zapobiec rozwojowi wielu z tych schorzeń.

Porady dietetyka online - dlaczego warto z nich skorzystać?

Dieta to obok aktywności fizycznej najważniejszy czynnik w zapobieganiu nadwadze i otyłości, które są znacznym obciążeniem dla organizmu i powodują wiele chorób. Indywidualny jadłospis przygotowany przez dietetyka online , to nie to samo co diety odchudzające proponowane w internecie, które nie mają wiele wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Rozmowa z dietetykiem klinicznym, to źródło informacji na temat tego jak jeść zdrowo zgodnie z potrzebami organizmu. Jeśli pacjent cierpi na różne choroby wymagające specjalnej diety (np. zespół jelita drażliwego, celiakia) dobry dietetyk kliniczny, może okazać się dla niego nieocenionym wsparciem.

FAQ – najczęściej zadawane pytania:

Oczywiście, np. dietetyk sportowy przygotowuje dietę odpowiednią dla osób intensywnie trenujących, podczas gdy dietetyk kliniczny zajmuje się układaniem jadłospisu dla osób obciążonych różnego typu chorobami.
Zdrowe nawyki żywieniowe to podstawa bezpiecznego odchudzania. Dzięki diecie możliwa jest nie tylko utrata masy ciała, ale i dobre samopoczucie. Skuteczna dieta to także dopasowana dieta, tzn. taka, która jest zgodna z trybem życia pacjenta. Pamiętaj, że bardzo ważną rolę w procesie chudnięcia odgrywa także plan treningowy. Nie zwlekaj już dziś umów teleporadę z dietetykiem, który zajmie się ustaleniem twojej diety online.
Na dzień dzisiejszy wytyczne mające zastosowanie u większości pacjentów polecają dietę śródziemnomorską. Jadnak ,,dopasowana dieta" ustalana przez konsultacje dietetyczne, może być zupełnie różna w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od przypadku polecane są np.: dieta wątrobowa, dieta bezglutenowa, dieta wysokobiałkowa, dieta ubogoenergetyczna lub dieta lekkostrawna.

 

Źródła:

  • M. Grzymisławski, Dietetyka kliniczna, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2019
  • H. Ciborowska, A. Rudnicka, Żywienie zdrowego i chorego człowieka, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2021

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszej innowacyjnej usługi zdalnych konsultacji medycznych, dzięki czemu zapewnisz sobie profesjonalną usługę medyczną bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. O Twoje zdrowie zadbają renomowani specjaliści, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, na wyjeździe służbowym, czy też na wakacjach. Wypełnij formularz, opłać e-konsultację i poczekaj na telefon od naszego lekarza.

Każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu pacjenta, dlatego stosuj się do wskazań naszego specjalisty. Jeżeli zauważysz niepokojące objawy, to skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.