Dlaczego warto skorzystać z konsultacji online?

W czasach postępującej cyfryzacji wiele usług, także tych medycznych, przeniosło swoją działalność do internetu. Choć dla części osób z początku wydawało się to szokujące, już od ponad roku wszyscy zgodnie przyznają, że jest to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie.
Konsultacje medyczne

W końcu wykupienie recepty na leki, które przyjmuje się stale, nie musi się wiązać z koniecznością udania się do gabinetu lekarskiego. Jakie są zalety telekonsultacji medycznych? Czy podczas takich konsultacji można otrzymać e-receptę bądź e-zwolnienie? Na te i inne pytania odpowiedzi znaleźć można w naszym artykule.

Kto może skorzystać z medycznych konsultacji online?

Z konsultacji medycznych online mogą skorzystać wyłącznie te osoby, które ukończyły 18 r.ż.

Jak przebiega proces konsultacji medycznych online?

Konsultacje medyczna online składa się z trzech niezwykle prostych kroków i trwa zaledwie kilkanaście minut.

W pierwszym kroku należy wypełnić zgłoszenie online, które znajduje się pod adresem https://e-recepta.net/recepta/ Pod wskazanym adresem należy więc uzupełnić nie tylko swoje dokładne dane, ale też szczegółowo opisać symptomy chorobowe i wskazać przebieg dotychczasowego leczenia oraz określić przyjmowane leki. Po wysłaniu formularza wywiadu medycznego konieczne jest opłacenie konsultacji medycznej. Koszt to zaledwie 59 zł.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja zgłoszenia. Na tym etapie lekarz specjalista przygląda się dokładnie danemu przypadkowi. Ocenia czy stan chorobowy pacjenta wymaga wystawienia recepty online bądź zwolnienia lekarskiego. Jeśli zachodzi taka potrzeba, lekarz kontaktuje się z pacjentem telefonicznie.

Ostatnim krokiem jest finalizacja konsultacji, czyli, jeśli istnieją ku temu powodu, na adres mailowy lub na podany numer telefonu jest wysyłany kod niezbędny do wykupienia recepty bądź informacja o wystawieniu e-zwolnienia.

Dlaczego warto się zdecydować na konsultację online?

Największą zaletą konsultacji online jest przede wszystkim oszczędność czasu. Po pierwsze nie trzeba się już umawiać na wizytę do tradycyjnego gabinetu lekarskiego, by spotkać się z lekarzem. Oszczędza się więc czas na czekanie na wizytę i w kolejce do lekarza.

Nasza platforma jest dostępna 24 godziny na dobę, można więc zamówić receptę czy konsultację medyczną o każdej porze dnia. Oczywiście takiej możliwości nie ma w przypadku tradycyjnych wizyt u lekarza.

Sam czas oczekiwania na wystawienie recepty też jest bardzo krótki. Standardowo trwa 15 minut, natomiast zamawiając konsultację po godzinie 20:00, może się wydłużyć do 24 godzin.

 

e-recepta online

Wypełnij wywiad, Odbierz receptę już w 15 min

Tylko 59,00 zł

 

Dużym atutem tego typu konsultacji jest też prywatność. Pacjenci borykają się z mniejszymi i większymi problemami zdrowotnymi, czasem są to choroby wstydliwe, o których nawet trudno mówić lekarzowi będąc w gabinecie. Konsultacje online dają więc bezpieczeństwo i zmniejszają poczucie wstydu. Pozwalają bez oporów zamówić lekarstwa nawet na najbardziej krępujące dolegliwości.

W obecnych czasach bardzo ważne jest też zagwarantowanie pacjentowi bezpieczeństwa danych. W naszym serwisie wszystkie dane osobowe są bardzo dobrze zabezpieczone i chronione przed niepowołanymi osobami.

Nasz zespół specjalistów każdego dnia odpowiada na potrzeby pacjentów. Dogłębna analiza danego przypadku i dopieranie skutecznych metod leczenia to nasza wizytówka. Jeśli potrzebujesz konsultacji online, skorzystaj z serwisu e-recepta.net.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on email

e-recepta online

Wypełnij wywiad,

Odbierz receptę
już w 15 min

Tylko 59,00 zł

Pozostałe artykuły: