Leki na alergię na receptę

Jeśli dokucza Ci alergia, a skończyły się lekarstwa, które stale bierzesz, nie musisz już zapisywać się na wizytę do lekarza rodzinnego. Serwis E-recepta.net daje Ci możliwość zamówienia recepty online. Możesz zgłosić potrzebę wystawienia recepty w zaciszu własnego domu lub wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu. Dzięki temu oszczędzisz swój czas, ponieważ już w 15 minut od zgłoszenia możesz otrzymać kod potrzebny do wykupienia recepty. Zostanie on wysłany na numer telefonu lub wskazany adres mailowy.

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki leków

alergia

Jakie leki na alergię na receptę są dostępne na rynku?

Leki na alergię dzielą się na trzy grupy:

Przeciwhistaminowe tabletki na alergię na receptę

Leki z I generacji służą do łagodzenia objawów dolegliwości skórnych, natomiast środkami II generacji leczy się alergie związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem górnych dróg oddechowych. Leki przeciwhistaminowe mogą być pod postacią nie tylko tabletek, ale można je również przyjmować dożylnie, domięśniowo, miejscowo na skórę lub do nosa. Leki przeciwhistaminowe są stosowane do podstawowego leczenia prawie wszystkich alergii, niezależnie od ich typu: wziewnych, pokarmowych i kontaktowych.

Środki lecznicze na receptę na katar sienny

Mimo że większość kropel przeciwhistaminowych na katar sienny jest dostępna bez recepty, lekarz może przepisać silniejsze środki, czyli glikokortykosteroidy o działaniu przeciwzapalnym. Tego typu krople łagodzą podrażnienia, zmniejszają przekrwienie błon śluzowych, redukują obrzęk tkanek, zmniejszają ilość wydzieliny, ale też udrożniają nos. Krople działają objawowo. Glikokortykosteroidy donosowe są również dostępne w formie aerozolu, w których substancjami czynnymi są: budezonid, belkometazon oraz mometazon.

Najpopularniejsze leki na alergię:

Brakuje jakiegoś leku?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki