Lek na stawy na receptę

Z biegiem lat niestety stawy się zużywają. Dochodzi do tego przez powstawanie starczych ubytków w kościach i ubywanie mazi stawowej. Jest to naturalny proces związany z wiekiem, ale w ciągu swojego życia człowiek bardzo często sam przyczynia się do gorszej kondycji stawów i kości. W jaki sposób? Długotrwały bezruch, odginanie kończyn w nienaturalnym kierunku, strzelanie palcami, a przede wszystkim podnoszenie zbyt ciężkich przedmiotów – wszystko to sprawia, że odczuwalny jest ból, a w konsekwencji prowadzi to do chorób stawów i kości. W codziennym życiu ból stawów oraz choroby zwyrodnieniowe utrudniają normalne funkcjonowanie, dlatego tak popularne są leki na stawy.
Jeśli przyjmujesz lek na stawy na receptę, nie musisz już udawać się do swojego lekarza w celu jej otrzymania, ponieważ teraz można tego dokonać przez internet. Za pośrednictwem strony E-recepta.net możesz w zaledwie kilka minut zamówić receptę. Wystarczy wybrać nazwę leku w wyszukiwarce (wystarczy wpisać trzy pierwsze litery), następnie wypełnić formularz wywiadu medycznego i oczywiście opłacić koszt konsultacji lekarskiej. Kod z recepty możesz otrzymać nawet w ciągu 15 minut! Zostanie on wysłany na Twój numer telefonu lub na wskazany adres mailowy.

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki leków

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Jak powstaje zwyrodnienie stawów?

Zwyrodnienie stawów obejmuje nie tylko sam staw, ale wpływa też niekorzystnie na kości, ścięgna i mięśnie. Obecność tego stanu chorobowego prowadzi do zanikania i zmiękczania chrząstki stawowej. W jej przestrzeni zaczynają pojawiać się otwory, które z czasem stają się większe. Oczywiście chrząstka się odnawia, lecz w sposób nieprawidłowy – pojawiają się na niej miejsca zbyt twarde lub zbyt miękkie, które się deformują. Gdy chrząstka zaczyna wykraczać poza przypisany do niej obszar, zaczyna ocierać się o kości, co jest przyczyną bólu.

Jakie są objawy zwyrodnienia stawów?

Można wyróżnić cztery główne objawy, które sugerują, że kondycja stawów uległa pogorszeniu:

Leczenie zwyrodnienia stawów

By uniknąć zwyrodnienia stawów już na etapie pojawienia się pierwszych symptomów, należy zadbać o odpowiednią dawkę ruchu każdego dnia oraz nieprzeciążanie się. Jeśli jednak objawy choroby nie pozwalają już normalnie funkcjonować i towarzyszy temu silny ból, lekarz może przepisać środki farmakologiczne. Leki na zwyrodnienie stawów to paracetamol, niesteroidowe leki przeciwzapalne, opioidy czy kortykosteroidy.

Najpopularniejsze leki na choroba zwyrodnieniowa stawów:

Brakuje jakiegoś leku?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki